20 причин схуднути. Чим небезпечне ожиріння?

надлишкова маса тіла – це не тільки дефект зовнішності. Чим більше у людини зайвої ваги, тим вище ризик розвитку самих різних недуг. Сьогодні справжньою проблемою є жіноче, чоловіче і навіть дитяче ожиріння. Необхідно знати про наслідки зайвого жиру, щоб свідомо ставитися до свого харчування і способу життя.

При ожирінні збільшується ризик захворювань серця

Надлишки маси тіла в першу чергу впливають на серцево судинну систему. Існує не тільки жир, який розміщується в підшкірних шарах, через якого людина виглядає повним, але і внутрішній – вісцеральний. Другий тип жиру покриває зовні стінки органів, діафрагма стискається, внаслідок чого у серця з’являється додаткова робота.

Зайві кілограми стають причиною наступних недуг:

  • аритмія;
  • інфаркт міокарда;
  • регулярні серцеві болі;
  • атеросклероз;
  • тромбоз.

Ожиріння – ризик розвитку діабету

Цукровий діабет сьогодні називають справжньою чумою, яка поширюється по планеті разом з погіршенням способу життя людей.

ВАЖЛИВО: Постійне зловживання їжею веде до підвищеного викиду інсуліну в кров. Чим більше їжі за раз надходить в організм, тим слабкіше тіло відчуває дію інсуліну.

Інсулін намагається нейтралізувати то надмірна кількість вуглеводів і ліпідів, яке споживає людина. Тоді і починається розвиток інсулінозалежного цукрового діабету. Сьогодні ожиріння – найбільш часта причина виникнення діабету. Якщо у вас є зайва вага, займіться його усуненням у вигляді дієт і спорту.

При ожирінні розвивається депресія

Депресивні стани є частими супутниками надлишкової маси тіла. Огрядний чоловік потрапляє в замкнуте коло. Зайві кілограми народжують в ньому почуття неповноцінності, яке хочеться « заїсти &#187 ;. А з переїданням відчуття пригніченості і власного безсилля зростає.

ВАЖЛИВО: Тим більше через порушення білкового обміну, в організм недостатньо надходить амінокислоти триптофану з якої виробляється гормон « щастя » серотонін.

Тому необхідно приймати для відновлення білкового обміну білковий коктейль – протеїн, вітаміни групи В, мінерали (мультивітамінні препарати) і Омега -3 жирні кислоти.
І повним людям фахівці рекомендують звертатися не тільки до дієтолога, але і психолога.

ризик розвитку хвороби Альцгеймера при ожирінні

Надлишки жирових відкладень збільшують ризик недоумства на 80%. Хвороба Альцгеймера іноді називають маразмом, хоча це не зовсім вірно. Внаслідок цієї недуги клітини мозку поступово відмирають, і людина впадає в деменцію, тобто стан, при якому знижена швидкість розумової роботи.

ВАЖЛИВО: Високий рівень інсуліну, погане всмоктування поживних речовин в кишечнику провокують запальні процеси в судинах головного мозку і сприяє зниження притоку крові до мозку і розвитку цієї хвороби.

Ожиріння збільшує ризик виникнення катаракти, глаукоми, вікової макулопатіі і діабетичної ретинопатії

Перераховані недуги, за даними дослідників, значно частіше виникають у людей, індекс маси тіла яких перевищує норму. Надлишки ваги вже впливають на здоров’я очей, а ожиріння стає досить частою причиною погіршення зору і виникнення очних хвороб.

ВАЖЛИВО: Ожиріння і діабет стоять на першому місці в причини виникнення сліпоти.

Поганий стан судин, запалення через надлишок інсуліну в судинах органів зору призводить до виникнення цих хвороб.

виникнення апное – переривання дихання під час сну при ожирінні

так як жирові клітини запасаються по всьому тілу, товстішає і шия людини. Це викликає звуження дихальних шляхів. Через це порушення огрядний чоловік уві сні відчуває переривання дихання, тим більше задишка постійний супутник людей з позбавимо вагою.

ВАЖЛИВО: Ви можете відстежувати ймовірність апное у себе. Товщина жіночої шиї, що розташовує до цього недугу, досягає 16 дюймів, чоловічий – 17 дюймів.

Ожиріння збільшує ризик розвитку гіпертонії

Крім перерахованих вище причин викликають і гіпертонію теж.

ВАЖЛИВО: Маса тіла людини тисне на судини і це їх звужує і підвищується артеріальний тиск, яке негативно впливає на роботу всієї серцево-судинної системи.

Гіпертонія призводить до інсультів. За даними експертів, інсульти спостерігаються у повних людей частіше, ніж у здорових.

Ожиріння викликає захворювання судин

ВАЖЛИВО: Жир відкладається у внутрішніх органах не тільки в печінці, серці, але і в судинах теж. Першими страждають від ожиріння судини міокарда.

перевантаженість через внутрішнього жиру серце змушене працювати інтенсивніше. При надлишку маси тіла в 40 кг швидкість пульсу зростає наполовину від норми. Такі метаморфози негативно впливають як на сам орган, так і на судинну сітку і процес кровообігу в тілі. Ожиріння – часта причина розвитку тромбозу і атеросклерозу.

Захворювання нирок при ожирінні

Ураження нирок у людей, які страждають надмірною вагою реалізується за допомогою всіх перерахованих вище факторів порушень обмінних процесів в організмі. Крім того, внутрішній жир розташовується навколо органів. Нирки під його тиском стискаються, через що відбувається ниркова дисфункція.

ВАЖЛИВО: Зайвий жир порушує відтік лімфи і крові.

Також безліч ниркових захворювань пов’язано з іншими недугами, які розвиваються на грунті ожиріння: гіпертонією, судинними хворобами, цукровим діабетом.

Ризик інсульту при ожирінні

Інсульт – це серйозне захворювання, що викликає параліч окремих частин або всього тіла. Вчені знайшли зв’язок між зайвою вагою і ймовірністю цієї недуги. Ожиріння порушує роботу серцево-судинної системи, викликає гіпертонію і збільшення холестерину в тілі, а це – прямий шлях до інсульту.

ВАЖЛИВО: холестеринові бляшки в крові, які виникають через надлишок жиру в організмі , потрапляючи в судини головного мозку можуть викликати ішемічний інсульт.

Ризик виникнення астми при ожирінні

Ожиріння збільшує ймовірність розвитку астми. При її терапії зайві кілограми можуть знижувати ефективність лікарських препаратів, що стає на заваді як лікуванню, так і нормального життя людини.

ВАЖЛИВО: Люди з надмірною масою тіла не здатні дихати глибоко і швидко, що призводить до дефіциту кисню в крові і надлишку вуглекислого газу, і виникає не тільки апное, але і запалення дихальних шляхів і виникнення астми.

Внаслідок ожиріння збільшується частота респіраторних захворювань та ускладненнями після них

ВАЖЛИВО: у повних людей знижується чутливість до препаратів не тільки від астми, але і інших респіраторних хвороб, в той числі грипу. Це загрожує серйозними ускладненнями після недуги, а в одиничних і особливо важких випадках – летальним результатом.

Ризик раку молочної залози внаслідок ожиріння

Ожиріння не тільки викликає рак молочної залози, але і перешкоджає нормальній терапії цієї недуги. При масивної грудей стає важче знайти новоутворення, а також провести операцію з її видалення.

ВАЖЛИВО: Ожиріння стимулює підвищене вироблення гормону естрогену, що підвищує виробництво іншого гормону – ліптіна, який збільшує зростання і кількість ракових клітин .

Підвищений ризик розвитку раку стравоходу, підшлункової залози, товстої кишки, ендометріальних клітин, нирок, щитовидної залози внаслідок ожиріння

Ці види раку виникають у огрядних людей значно частіше, ніж у здорових через зазначених вище причин, які є і причинами виникнення інших форм раку. При деяких видах ожиріння підвищення ймовірності зростає до 40%, особливо це стосується раку стравоходу.

Внаслідок ожиріння збільшується ймовірність карієсу і захворювань пародонту

У огрядних людей частіше виникають захворювання порожнини рота. Вирішення цих проблем нерідко ускладнюється тим, що стоматологічні кабінети не обладнані для людей з ожирінням. Зокрема, крісла, призначені для пацієнтів, виявляються малі для занадто повної людини. Неправильне харчування, зловживання жирним і солодким викликають порушення роботи шлунково-кишкового тракту, погіршують стан зубів – все це тільки посилює зубні недуги.

ВАЖЛИВО: Причини виникнення карієсу і пародонту у людей страждають ожирінням обумовлені порушенням мікроциркуляції судин, зниженням імунної активності, порушенням кислотно-лужного балансу і гіповітамінозом, тобто нестачею вітамінів, мінералів і поживних речовин.

Ризик розвитку хронічних вушних інфекцій при ожирінні

Виникає через підвищеної сприйнятливості до інфекцій людей з надмірною вагою. Вушні інфекції безпосередньо пов’язані з інфекціями горла і носа.
Дитяче ожиріння тягне за собою ще більше небезпек, так як молодий організм розвивається під тиском жиру на органи.

ВАЖЛИВО: Так, у товстих дітей часто спостерігається отит , який називають хронічним запаленням середнього вуха.

Підвищений ризик виникнення жовчних каменів внаслідок ожиріння

ВАЖЛИВО: Освіта каменів обумовлено дефектами харчування, при якому виникає порушення складу жовчі і внаслідок здавлювання жиром і малорухливого способу життя ускладнюється її відтік, виникає застій, що призводить до порушення надходження жовчі в просвіт кишечника і утруднення перетравлення жирів.

у виникненні жовчних каменів сприяє вага, який локалізується в області живота. Доведено, що діти, які страждають від зайвої ваги, піддаються появі каменів у 6 разів частіше, ніж підлітки з нормальним індексом маси тіла.

Ожиріння є причиною безпліддя у жінок і чоловіків

Надлишкові жирові запаси – причина багатьох недуг статевої системи як чоловіків, так і жінок. За дією жиру в організмі у жінок спостерігається зміщення менструального циклу. Чоловіки в свою чергу страждають від зниження рівня чоловічих статевих гормонів. У представників обох статей, як правило, знижується лібідо. Найсерйозніше наслідок зайвої ваги в статевій сфері – розвиток чоловічого і жіночого безпліддя.
Для вимірювання зони ризику по безпліддя лікарі використовують такий вимір як розмір талії. У неї потрапляють чоловіки з талією більше 92-94 см та жінки з талією більше 88 см.

ВАЖЛИВО: Ожиріння змінює зовнішність людини, роблячи його схожим на протилежну стать. У жінок це збільшення волосяного покриву на тілі, у чоловіків – зростання грудей і поява округлих форм стегон.

Ризик ожиріння печінки при ожирінні

При переїданні і зловживанні жирною їжею, печінку страждає швидше за інших органів, виникає ожиріння печінки або жировий гепатоз. Адже саме печінка є фільтром жиру людського організму. Ожиріння печінки або жировий гепатоз підвищує ризик розвитку діабету в 5 разів.

Підвищений ризик виникнення артриту при ожирінні

ВАЖЛИВО: Зайва вага є своєрідним баластом, який тисне на опорно-рухову систему і збільшує навантаження на суглоби. Тому хрящова тканина руйнується швидше, ніж у людей з нормальною вагою.

Нерідко при ожирінні розвивається артрит.

Відео: Ожиріння – хвороба цивілізації. Епідемія зайвої ваги

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *