4 роки шлюбу: яка це весілля, що можна подарувати

Всі ми любимо гуляти на весіллях. Готуючись до свята, ми обов’язково продумуємо вітальну промову і побажання, які хочемо вимовити. Звичайно ж, в першу чергу ми бажаємо молодим довгих років спільного життя. І на щастя, найчастіше, ми потім разом з молодятами святкуємо ювілеї їхнього сімейного життя.

І коли настає, наприклад, річниця весілля 4 роки, ми ретельно продумуємо подарунки і нові побажання.

Як називається 4 річниця весілля?

Це питання задають собі всі запрошені на торжество родичі і друзі. Яке весілля на 4 роки? Відповідь проста: пара святкує лляну весілля.

Головним символом цієї дати є льон і матеріал, який виготовляється з нього.

Це не випадковість і не простий збіг. Льон-матеріал, який має високу міцність і незабутньою красою. Це ж і символізує він в сімейних стосунках подружжя.

Мається на увазі, що за чотири роки спільного життя подружжя побудували міцний сімейний фундамент. Ще з давніх часів льон був ознакою розкоші і достатку. З ним пов’язували матеріальний добробут сім’ї.

Все тому, що льон-унікальний натуральний матеріал, пошити собі текстиль для дому або одяг з якого простий народ дозволити не міг. Адже виготовлялася така тканина дуже довго, а весь процес був надто трудомістким.

Значення річниці та альтернативні назви

Льняна весілля вважається певної кордоном, переступаючи за яку, молода сім’я переходить до нової стадії сімейних відносин-до зрілої сімейного життя. Через стільки років з дня весілля у подружжя є вже свої заощадження, з’являється перший достаток в сім’ї, найскладніші перші роки вже позаду. Якщо сім’я в змозі сама себе придбати вироби з льону, це вірний шлях, який веде до багатства і процвітання.

 1. Крім лляної, 4 річниця весілля ще іменується мотузяній. У народі побутує повір’я, що за такий час спільного життя долі молодят переплітаються, як нитки в лляному полотні. Після святкування такої річниці розставання подружжя малоймовірно. Ніщо і ніхто не здатне їх розлучити.

  віск

  лляна мотузка

  бурштин
 2. У європейських країнах, коли люди святкують 4 роки весілля, їх річницю називають воскової. І це неспроста. У розплавленому стані віск являє собою унікальний матеріал, який приймає форму будь-якої посудини, в який його поміщають. Так і подружжя за 4 роки сімейного життя прийняли характеру один одного, надали взаємний вплив долі один одного. Можна сказати, що вони певним чином переплавилися і злилися воєдино.
 3. Жителі Німеччини мають лляну весілля бурштинової, а Голландії-шовкової.

Як бачимо, чотирирічна річниця з дня весілля має такі назви:

 • лляна;
 • мотузкова;
 • воскова;
 • шовкова;
 • бурштинова.

Традиції святкування 4-ої річниці з дня весілля

У старовинних традиціях нашого народу можна зустріти багато цікавих ритуалів і обрядів. Існують там і ті, які присвячені святкуванню лляної весілля.

1. Одним з них є старовинний звичай, згідно з яким молода дружина прокидається задовго до чоловіка в день річниці весілля і акуратно стягує з нього ковдру, щоб не розбудити, і замість нього накриває чоловіка лляним полотном. Воно ще під назвою”полотно щастя».

Звідки воно бралося? Відповідь проста: молода дружина, в таємниці від чоловіка, ткала його з перших хвилин їхнього знайомства. Але тільки в ті дні, коли молодий чоловік радував її, підносив сюрпризи і всіляко чинив їй різноманітні знаки уваги.

І тут найцікавіше: якщо щасливих моментів за роки подружнього життя предостатньо, то укрити чоловіка вона могла з головою.
А якщо немає, то полотна ледве вистачало прикрити ноги. Таке полотно було не в змозі подарувати тепло дружину. Після такого ритуалу чоловік міг зробити висновки щодо своєї поведінки і навіть змінитися в кращу сторону.

У нинішніх умовах повністю відродити такий цікавий звичай, на жаль, не представляється можливим. По-перше, мало хто з сучасних жінок вміє ткати такі великі полотна, по-друге, верстат для таких робіт знайти нереально, хіба що деякі експонати представлені в музеях.Але тут можна знайти оригінальний вихід. Наприклад, замість того, щоб ткати полотно, можна купити вже готове, але в хвилини щастя вишивати на ньому гарний візерунок. Можна на кожен знак уваги або комплімент вишивати по одній квітці, розмір якого буде залежати від щастя і радості, які ви відчували в цей день. Як підсумок: турботливий чоловік отримає справжній шедевр, а ось недбайливий-велике полотно з рідкісними вкрапленнями вишивки.

2. Можна назвати ще одну цікаву весільну традицію, згідно з якою, молода дружина повинна була пошити до річниці коханому чоловікові штани і сорочку. Але не все так просто: шити її вона повинна була, не маючи чітких норм, а так, на око. Це було своєрідним випробуванням для жінки, іспитом на того, як добре вона вивчила свого чоловіка за стільки років спільного життя.

3. Коли мова заходить про традиції, неможливо згадати обряд дарування подарунків молодій дружині хрещеною матір’ю і хресним батьком. Хрещений повинен був піднести в подарунок скриню, де хрещениця може зберігати свої речі або прядку. А ось хрещена повинна була подарувати власноруч спряденной лляне виріб.

4. Коли ми говорили про обряд «накривання чоловіка», ми згадували полотно, яке наречена ткала з перших днів подружнього життя. Крім цього, молода дружина зобов’язана була до дня лляної весілля виткати або зшити велику лляну простирадло. Але не просто виготовити шматок матеріалу, а прикрасити його мереживами ручної роботи.

Саме її в день четвертої річниці з дня весілля подружжя повинно було постелити в власне ліжко. Адже тепер у молодої сім’ї повинно бути власне, нова постільна білизна, а все тому, що комплекти, які були подаровані в день весілля, вже давно зносилися і прийшли в непридатність.

5. На цьому перелік виробів з льону, виготовлених молодою дружиною, не закінчувався. У день, коли святкується 4 роки спільного життя, дружина зобов’язана була з поклоном подарувати чоловікові лляну сорочку, яка була до того ж прикрашена вишивкою. Чоловік повинен був носити цей подарунок весь день, не знімаючи. А ось дружина повинна була вбратися в красиве одіж.

6. Але не тільки жінка щосили працювала і робила до свята різні подарунки з льону. Чоловік також не стояв осторонь. До святкування він зобов’язаний був з лляних стебел виготовити фігурки, яким призначалась прикрасити весільний стіл. Ці статуетки дбайливо зберігалися до наступної річниці. А через рік, проводився цілий ритуал зі спалювання лляних фігурок.

На цьому святкові традиції не закінчуються. Настала черга і гостей свята, їм також призначалася важлива роль у святі:

 • Гості, запрошені на торжество, виголошували привітання з лляним весіллям і в цей же час обсипали подружжя насінням льону або льодяниками.
 • Під час святкового застілля гості повинні були посадити подружжя на стільці і міцно-міцно зв’язати їм руки і ноги. Якщо при всіх стараннях добитися свободи молоде подружжя не звільнилися, це вважалося хорошим знаком. Адже це свідчило про міцного кохання, яка пронизувала їх сімейні відносини.

Як прийнято святкувати лляну весілля?

Чотири роки спільного життя-це не ювілей , тому пишних святкувань влаштовувати не прийнято. Найчастіше молодята запрошують в гості родичів і найближчих друзів. Але є різні варіанти, як можна прикрасити й урізноманітнити таке скромне захід. • По-перше, можна провести тематичний вечір, одягнувши присутніх в костюми своїх улюблених персонажів.
 • Пам’ятайте, тут головне, щоб було весело і цікаво.
 • Страви можна готувати прості, але смачні. Кілька салатиків і запечена курка-цього буде цілком достатньо для скромного вечері. Адже сімейна пара живе разом не так довго і не встигла заробити достатньої кількості фінансів для того, щоб організувати великий бенкет.

Якщо у молодої дружини є ентузіазм і бажання вразити гостей складними і вишуканими стравами, ніхто цього не забороняє. А гості вже точно не будуть проти цього. Друзі під час застілля можуть вимовляти прикольні привітання з лляним весіллям замість тостів.кличучи на свято друзів, не забудьте запросити найближчих і рідних людей-батьків і хрещених. Вони зможуть правильно підібрати привітання на лляну весілля.

Що дарують на лляну весілля?

В першу чергу, це можуть бути різноманітні вироби з символу свята-льону. Що подарувати на лляну весілля? Тут представлений перелік можливих подарунків:

 • комплекти постільної білизни;
 • кухонні або банні рушники;
 • інший текстиль для дому, виготовлений з льону;
 • картина, полотно якої виготовлений з лляних матеріалів;
 • комплекти лляної одягу.

Крім цього, подарунки можна пов’язати не тільки з лляним назвою весілля, а також з восковим, бурштиновим або шовковим її найменуванням.

 • Можна піднести лляним молодятам красиві свічники або набір ароматизованих свічок з унікальним запахом. В останні роки мода на товари hand-made набирає обертів. Ви можете не відставати від сучасних тенденцій і виготовити своїм друзям в подарунок свічку самостійно, з натуральних матеріалів. Далі можна звернутися за допомогою до професіонала, і нанести на свічку портрет молодих. Такий оригінальний подарунок дружини гідно оцінять. Адже так ви продемонструєте, що готувалися до свята довго і грунтовно.
 • Жіноча частина родини по достоїнству оцінить косметичні засоби, у складі яких присутні натуральні компоненти з продуктів бджільництва.
 • Подарунки на лляну весілля повинні стати символом міцності відносин, які склалися за чотири роки сімейного життя.
  Можна подарувати різноманітні плетені вироби. Прикраси для інтер’єру в техніці макраме або навіть плетені меблі.

Згадуючи німецьке найменування четвертої річниці подружнього життя, можна піднести подарунки з бурштину. Він буде дуже цінний. По-перше, бурштин-це унікальна речовина, запаси якого на Землі обмежені і не поповнюються. По-друге, його вартість і рідкість будуть цінуватися завжди.

Що подарувати чоловікові, які вироби з бурштину?

Якщо чоловік захоплюється шахами, то існує велика кількість наборів для цієї гри, в яких фігурки і сама дошка виготовлені з бурштину. Це дуже рідкісний подарунок, гідно його зможе оцінити тільки справжній колекціонер. Крім цього, в продажу доступні запонки з вкрапленнями бурштину, брелоки для автомобіля, різні сувенірні статуетки.

Асортимент подарунків для дружини, виготовлених з бурштину, здатний здивувати будь-якого чоловіка. Це можуть бути і різні прикраси, і косметика на основі бурштинової крихти або пудри, картини з бурштину та багато іншого.

Поздоровлення з лляним весіллям

Перші побажання і привітання подружжя почують з вуст один одного. Далі, якщо є діти, вони можуть в міру своїх сил привітати батьків.

 • Батьки лляних молодят перші говорять побажання під час святкового застілля. Це можуть бути жартівливі віршики або зворушливі розповіді з дитинства подружжя.
  Під час тосту обов’язково звучать побажання довгих років подружнього життя, вірності, благополуччя, здоров’я, а також матеріального достатку.
 • Друзі можуть розіграти подружжя або створити разом дуже оригінальне привітання. Наприклад, звернувшись за допомогою до професіоналів, створити цікавий фільм, в якому лляних молодих вітатимуть на камеру не тільки їхні знайомі, а можливо, якщо пощастить, і улюблені кумири.

Музичне вітання з річницею весілля у віршах-відео

 • у кінці відео можна трохи пофантазувати і уявити, як в такий же компанії ви будете святкувати 20, 30, а може, і всі 50 років подружнього життя. За допомогою спеціальної програми можна зістарити обличчя і продемонструвати результат всім присутнім. Цей жарт все сприймуть на ура і будуть пам’ятати довгий час.

Готуючи вітальну промову, пам’ятайте, що вона повинна бути щирою і йти від чистого серця. Зробіть її оригінальною і цікавою.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *