Аметрин. Властивості та опис


Аметрин – це справді унікальний самоцвіт, який відносять до надзвичайним мінералам нашої планети. По суті, це рідкісна різновид ювелірного кварцу. Він має зональним багатобарвним забарвленням і поєднує в собі індивідуальні характеристики і відтінки ніжно-фіолетового аметиста і золотисто-жовтого цитрину. Звідки і пішла його назва – «аме-трин».

Східна мудрість подарувала людству подвійний символ «Інь-Ян», що втілює єдність протилежностей, природа дала світу камінь аметрин, що символізує абсолютну гармонію двох непоєднуваного сторін одного цілого.

Природне температурне зміна в процесі кристалізації каменю стало результатом широкої колірної палітри відтінків зон. Кольори можуть плавно перетікати один в одного, а можуть і різко міняти свій напрямок. Його відтінки бувають блідо-жовтими або насичено-золотистими з одного боку, і ніжно-пурпуровими, ліловим і яскраво-фіолетовими з іншого. Зустрічаються також зразки персикового кольору. Кристал є досить твердим (7 за шкалою Мооса) і має скляним блиском.

Сьогодні камінь видобувається лише в одному родовищі на планеті під назвою Анахи, розташованому в Болівії. Елегантний і дивовижний аметрин хоч і є дорогоцінним каменем, коштує зовсім недорого, проте його популярність і визнання в ювелірному мистецтві зростає з кожним днем.

Аметрин: історія походження

Згідно з історичними відомостями самоцвіт потрапив в Європу ще в 17 столітті, в якості подарунка для королеви Іспанії. Його привіз відважний конкістадор дон Феліпе. Королева була вражена дивовижним каменем і наказала прикрасити їм свій кращий наряд. Але дивовижна історія аметрина зовсім не в цьому…

Камінь став символом трагічної любові того самого конкістадора. Легенда свідчить, що в Південній Америці дон Феліпе зустрів дівчину по імені Анахи, яку шалено полюбив. В якості весільного подарунка її батько, вождь місцевого племені Аурейос, подарував їм шахту, де зберігалися унікальні самоцвіти. Вирішивши відвезти дружину в рідну Іспанію, Феліпе зіткнувся з обуренням вождя і тому зважився на таємничий втечу. Перед відплиттям дівчина подарувала своєму коханому дивовижний амулет з аметрина і попросила останній раз поглянути на багатство і унікальну красу її батьківщини. Опустившись в печеру, вона зникла. Конкістадор намагався її знайти, але так і не зміг. Лише розуміння прийшло в голову, що аметрин уособлює серце коханої, яке було розбите на 2 рівні частини між коханим чоловіком і народом, якому вона належала. Шахту в наслідку назвали на честь славної принцеси Анахи.

Аметрин, перевірка на справжність

Унікальні властивості самоцвіти оцінили любителі ювелірних виробів з рідкісними мінералами. Майстерна огранювання каменю, здатна вигідно підкреслити його забарвлення, робить його ще більш привабливим. Професійні різьбярі по каменю прагнуть грамотно обіграти неповторне поєднання кольорів, створюючи при цьому незвичайні форми.

Проте його зростаюча популярність у світі дорогоцінних прикрас призвела до того, що фальсифікатори активно почали працювати над створенням «аметриновых двійників». І проблема в тому, що достовірність мінералу можна позначити лише в лабораторних умовах, але слід проявити пильність під час покупки.

вся справа в тому, що природа не дає ідеально рівних граней і чітких меж, що розділяють кольору, тоді як штучний камінь в цьому відношенні буде абсолютно бездоганний. Саме тому, якщо закрався хоч найменший сумнів про походження самоцвіту, краще звернутися до фахівців за проведенням експертизи.

Аметрин: його лікувальні і магічні здібності

Аметрин називають лікарем всього людського організму. Це пов’язано з тим, що він покращує загальний стан людини і є ефективним стимулятором активності і життєвої енергії. Він допомагає боротися з депресією, безсонням і будь-якими безпричинними страхами. Меланхолія і апатія також потерплять крах при вигляді цього каменю.

В якості елемента прикрас він допомагає в зміцненні імунітету, очищає кров і сприяє посиленню ефективності всіляких ліків. Він допоможе боротися з головним болем або навіть з найсильнішою мігренню. В літотерапії вважається, що він стимулює шлунково-кишковий тракт і здатний вилікувати такі захворювання, як гастрит, цистит і пієлонефрит. А як різновид кварцу буде незамінним профілактичним інструментом серцево-судинних захворювань.

Що ж стосується магічного спадщини, то тут історія багата багатьма приданиями і легендами. Наприклад, племена, що живуть на південноамериканських землях, прийняли цей камінь як символ примирення і спокою. Не мав ограновування кристал ставав талісманом вождя, так як вважалося, що він несе в собі мудрість та силу Богів, символізуючи їх присутність у цьому світі. А шамани в племена інків використовували аметрин у своїх таїнствах і обрядах як пастки для демонів і всього потойбічного.

Середньовічна Європа запам’ятала самоцвіт як талісман, що розганяє недоброзичливі думки і оберігає від государева гніву. Саме тому його носили всі придворні особи, бажаючі милості короля.

В алхімії, чаклунстві і чаклунстві аметрин вважають джерелом абсолютної мудрості і знань, який відкриває безмежні простори Всесвіту і дозволяє осягнути істину.

Сьогодні самоцвіт особливо шанують люди, пов’язані з магією. Будучи потужним підсилювачем екстрасенсорних здібностей, він допомагає розвинути інтуїцію, а також загострює зір, слух і нюх. У зв’язку з цим камінь став невід’ємним атрибутом будь-якого сеансу екстрасенса. Однак для цього підійде лише великий самоцвіт, розміром в 4 карата і більше.

Вважається, що він здатний наділити людину даром ясновидіння. Якщо носити його в якості талісмана, він спрацює як посередник між тонким тілом і астралом, і допоможе передбачати майбутнє. Але для цього потрібно наповнити його місячним світлом в перший день повного Місяця.

Будучи володарем двокольорового забарвлення, аметрин здатний вилікувати будь-яку недугу, що відноситься до душі або тіла. Він подарує спокій і прожене всі погані думки.

Привабливий аметриновый кулон відмінно підійде до будь-якого вбрання, від повсякденного до самого урочистого, і привнесе в життя його власника або власниці щастя, радість і приємні хвилини спокою.

Аметрин: астрологія каменю

Талісман з аметрина стане ідеальним союзником для людей, народжених під знаком Вогню. Глибинна мудрість каменю допоможе їм приборкати вогняну натуру, яка виявляється гнівом, запальністю, надмірною агресією або дратівливістю. Він навчить їх бути стриманими і приймати інших людей такими, якими вони є. Камінь допоможе їм вийти на вірний шлях і досягти успіхів у житті.

Інші знаки Зодіаку отримають від нього душевну рівновагу та впевненість у правильності рішень життєвоважливих. Однак Діви повинні остерігатися мінералу, щоб не впустити в свою душу меланхолію або повну апатію.

Отже, надзвичайно красивий, гармонійний і мудрий… аметрин покращує наші людські якості, змушує усвідомити всю принадність протилежної, в умовах цілковитої гармонії.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *