артезіанська вода

Вода є першоосновою всього і без неї не було б життя зовсім. Для будь-якої істоти на планеті Земля вода є основною умовою його добробуту. Так як організм людини складається майже на вісімдесят відсотків з води необхідно уважно ставиться до води, яку ми п’ємо. Вода нас омиває зовні і очищає внутрішні органи, позбавляє від багатьох захворювань. Пам’ятаємо, що без їжі людина прожити зможе, а без води – ніколи!

Цікаві факти про воду

 • Вода є липкою субстанцією. Її молекули люблять приставати до різних речей, а ще більше один до одного. Так відбувається завдяки великому поверхневому натягу. До речі саме ця властивість води підтримує в людях життя – вода здатна тягнути кров вгору по вузьких судинах організму – це відбувається часто проти сили тяжіння.
 • Вода – друга найпоширеніша молекула у всьому всесвіті. Першою є газоподібний водень H2.
 • У дорослої людини зразковим вагою в сімдесят кілограм, в організмі знаходиться близько сорока двох літрів води.

Артезіанська вода і звичайна водопровідна з крана, ось найчастіше вживаються рідини в наших широтах. Чому люди часто роблять вибір саме в бік артезіанської води, давайте спробуємо розібратися.

Що таке артезіанська вода?

Артезіанської називають дуже глибинні водні запаси, які не потребують підживлення від верхніх грунтових вод. Вони знаходяться між двома водотривкими пластами в водопроникних породах. Глибина, на якій вона знаходиться приблизно від ста до трьохсот метрів під землею. Артезіанська вода зазвичай виходить на поверхню землі під тиском завдяки сильному натиску. Така вода не піддається забрудненню саме тому що знаходиться вона так глибоко. Що ж стосується корисного складу такої водички, то тут все залежить від часу формування пласта. Чим старше пласт, тим більше там накопичено речовин з таблиці Менделєєва.

Чому вода називається артезіанська?

Artesium означає значить назва французької провінції Сісі, де вперше часто використовувалися джерела артезіанської води. Ось саме тому пішла назва артезіанської води, хоча звичайно глибинні колодязі використовувалися ще здавна в інших регіонах світу. У Китаї свердловини та колодязі були виявлені набагато раніше, але чомусь назва артезіанської води пішло саме з французької провінції.

глибина залягання

Як ми вже говорили вище глибина залягання артезіанської води становить від сто до трьохсот метрів. Саме завдяки такій глибині, вода має незмінну постійну температуру і тому ж не схильні до земному забруднення – захищені кількома водонепроникними шарами.

Хімічний склад

Коли ми говоримо про чистоту, зовсім не мається на увазі, що в ній немає природних включень, наприклад, надмірної кількості заліза або солей жорсткості. Хімічний склад артезіанської води може значно відрізнятися від різних джерел, де її здобули. Адже склад таких вод безпосередньо залежить від умов формування конкретного басейну.

Тобто пробуривши свердловину, неподалік від залізної руди, не варто дивуватися що в ній буде зміст іонів цього елементу. Жорсткість такій воді завжди додають солі, які вимиваються з вапняків. Цілком можна виявити в складі води такі хімічні елементи таблиці Менделєєва, як фтор, марганець, магній і багато інших. Не варто боятися наявності подібних речовин, адже ми інформовані, що організм людини має в основному їх нестачу. Але при цьому варто обережно ставиться до артезіанської воді, адже надмірна кількість солей може нашкодити здоров’ю людини і порушити роботу систем водопостачання.

Відмінності артезіанської води?

В першу чергу відзначимо, що артезіанську воду можна добути тільки з глибокої свердловини, а водопровідна береться з відкритих джерел над землею. У водопровідній дуже мало мінералів, на відміну від артезіанської води.

Воду зі свердловини вважають найкориснішою для організму людини, тому що там відсутні будь-які мікроорганізми. Це свідчить про те, що заразитися інфекційною хворобою від неї не можна.

Особливості артезіанської води

Відмінною рисою артезіанської води можна вважати її колосальну користь. Відсутність в ній бактерій і вірусів, робить її вживання абсолютно безпечною. Користь артезіанської води повинна бути безумовно спочатку перевірена дослідженнями. Кількість мікроелементів повинна відповідати нормам. Якщо це не так, то вона обов’язково повинна бути піддана певної фільтрації.

Напірні переваги води робить джерело зручний, особливо при використанні в господарських цілях. Є випадки, коли артезіанський джерело піднімається з землі утворюючи фонтан.

переваги:

 • прекрасні смакові якості;
 • відсутність бактерій і вірусів;
 • пропускаючи воду через систему очищення, її склад стає 100% збалансованим;
 • стабільність хімічного складу в будь-який час року, сприятливо впливає на організм людини.

До переваг цієї артезіанської свердловини можна віднести те, що вона може існувати приблизно до сімдесяти років.

Недоліки артезіанської води

Якщо Ви роздумуєте про свердловині артезіанської води для особистого використання, то єдиним суттєвим мінусом виявиться дорожнеча її буріння. При цьому спочатку, для буріння подібного водопостачання необхідно отримати державний дозвіл. Вважається поклади води, що знаходяться на більш ніж 100 метрах, є державними запасами. І за таку свердловину доведеться платити потім податки.

Не забуваємо також, що вода повинна буде спочатку бути перевірена хімічний склад. У разі незадовільних показників, потрібно буде встановлювати додаткові установки по фільтрації.

До недоліків також можна віднести:

 • наявність великої кількості солі, тому фільтрація її обов’язкове;
 • визначити склад може тільки фахівець і після цього буває необхідно відразу кілька систем очищення. Для зниження кожного перевищений речовини окреме;
 • свердловина періодично потребуватиме очищення, а це чималі вкладення.

Від чого залежать запаси артезіанських басейнів?

Не можна відповісти однозначно на це питання. Тут в першу чергу грають роль природні фактори, на які ми люди вплинути не в силах. Зазвичай, щоб розібратися скільки запасів існує, проводять так звані «перевірочні буріння» і з’ясовують на якій глибині, знаходяться водоносні пласти. Далі вже по необхідності проводять професійну відкачування живий водиці і розглядають його якість.

Облаштування джерела водопостачання

Через високу вартість по бурінню свердловини, часто домовласники об’єднуються і все роблять в складчину. Навряд чи вийде організувати процес поодинці. Без професійної роботи буровиків взагалі здійснити задумане не вдасться.

Спочатку проводяться розрахунки, так як обов’язково потрібно буде зводити будову зверху на ділянці землі. Ця складна конструкція буде контролювати потужний натиск води, коли буріння досягне її. Електричних механізмів тут бути не повинно.

Після зведення цієї конструкції продумують на яку глибину буде проводитися буріння.

Правила, яких потрібно дотримуватися при бурінні свердловини

Все облаштування для конструкції повинно проводитися в кілька етапів.

 1. Обов’язково точно визначити місце розташування артезіанського басейну.
 2. Повинні бути проведені геодезичні дослідження місцевості, щоб орієнтуватися по можливій глибині залягання води.
 3. З’ясувати запаси артезіанської води на перспективу і визначити приблизний час користування свердловиною. Це мудре рішення, коли необхідні великі вкладення.
 4. Встановити наземну конструкцію, про яку ми говорили вище.
 5. Буріння свердловини.

Що знадобиться в процесі робіт?

 • Бурова установка, здатна працювати на необхідну глибину свердловини, яка визначена попередніми розрахунками.
 • Техніка, яка обладнана механізмами для буріння.
 • Труби з фільтрує установкою. Їх монтують в першу чергу тому що натиск води може зруйнувати окружний грунт дуже швидко.
 • Фахівці в цій справі важливий момент!

Після буріння вже визначаються з розводкою труб для подачі води в будинок.

висновки

Якщо у Вас з’явилося бажання користуватися артезіанською свердловиною – це цілком правильне рішення. Така свердловина може прослужити дуже тривалий час і, можливо, не одне покоління буде нею користуватися. Тут звичайно потрібні розрахунки, щоб зрозуміти наскільки довго артезіанський басейн здатний забезпечувати водою.

Як Ви вже зрозуміли, процес створення такої свердловини не простий і вимагає обов’язкове втручання професіоналів зі спеціальною технікою. Ціна на роботи буде дуже високою, тому краще кооперуватися з сусідами. Це буде вигідним рішенням для всіх.

Обов’язково провести дослідження на склад видобутої води, щоб визначити, які додаткові пристрої фільтрації слід поставити.

Можна доповнити, що можна добути воду і на рівні від двадцяти п’яти метрів під землею. Подібні свердловини можуть обійтися дешевше, не тільки тому що бурильне обладнання на таку відстань буде замовити простіше. Як пам’ятаємо, глибинні артезіанські свердловини вимагають офіційного дозволу і сплати податків за користування ресурсом.

Свердловини глибиною до 100 метрів оплачувати державі і оформляти не потрібно, але і термін використання їх може досягатися за все від п’ять до десяти років. Тепер ви обізнані про всі моменти буріння свердловини з артезіанською водою.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *