Базальт. Властивості та опис


Базальт є найпоширенішим магматичним гірським природним мінералом, виходить він з вулканічних порід, після того, як відбувається виверження, температура його може досягати декількох 1000 °C.

Камінь швидко впізнати, так як буває темний, чорний, сіро-чорний, димчастий. Найчастіше він має наступний вигляд: темна важка маса, де проглядаються маленькі світлі прямокутники польового шпату і пляшково-зелені очі олівіну. Мінерал є дуже твердим, володіє великою щільністю, рівною 2530-2970 кг/м2, високою температурою плавлення, варьирующей в межах 1100-1250 °C,

В природних умовах камінь можна побачити у вигляді потоків, що виходять з лавини, що з’являється в процесі виверження крізь наявні вулканічні тріщинки. Є кілька видів цього каменю: одні містять олівін, інші ні — їх називають толеитовыми містять у своєму складі частинки кварцу. Камені з наявністю олівіну можна знайти на тихоокеанських островах.

Поклади мінералу були виявлені в Індії і в Америці. Багато каменів знаходиться в Італійських вулкани Везувій і Етна. Сьогодні камінь видобувають на Камчатці, в Ірландії, Шотландії й Ісландії. В Україні можна теж знайти їх сліди.

Базальт – властивості і широке його застосування

У складі каменю міститься: вулканічні скла, мікроліти, титаномагнетит, магнетиты і ще клінопіроксен. Мінерал має порфированную, стекловатую і приховану кристалічну афировую структуру.

Властивості, якими володіє базальт, характеризують його, як самий надійний і захисний елемент для облицювальних робіт. Камінь володіє наступними свойствами:

  • огнеупорность;
  • прочность;
  • долговечность;
  • звукоизоляция;
  • теплоизоляция;
  • екологічна чистота.

У своєму складі має авгіт, кальцієвий польовий шпат і його різновиди. Іноді зустрічається домішка олівіну.

Завдяки мінералу виготовляють якісні добавки до щебінці, міцні волокна, з яких роблять теплоізоляційні та звукоізоляційні матеріали. В основному застосовують для створення якісних плит.

Широко використовують камінь у будівельній галузі у вигляді облицювальних матеріалів, з його допомогою виготовляють скульптури і різні статуї, а ще він застосовується для зовнішньої обробки більшості будівель. Камінь володіє незвичайним властивістю, здатний витримувати високі, так і низькі температурні показники, і тому він має широке застосування на вулиці.

Облицювання, виконана саме з цього каменю, створює гарний зовнішній вигляд будь-якої будівлі. Він протягом багатьох років буде такою ж, як і в день його встановлення. Термін його експлуатації налічує багато десятків років. Його легко встановлювати, для цього не потрібні ніякі стяжки та інші укріплення. Камінь сам по собі володіє відмінними характеристиками, що дозволяють насолоджуватися екологічністю і довговічністю використовуваного матеріалу і шедеврів, створених з його допомогою.

З великої кількості наявних плит, найчастіше зустрічається плити містять базальт. Вони володіють високою міцністю і добре піддаються нарізці і розпилу. З них будують самі складні і серйозні конструкції. Ці плити є екологічно безпечними і не надають велике навантаження на фундамент.

Плити з цього мінералу ефективно займаються регулюванням і поглинанням високого рівня шуму в житлових будинках та інших громадських приміщеннях.

Мінерал володіє широким спектром корисних властивостей, здатних не тільки покращувати зовнішній вигляд, але запобігають несприятливі наслідки після того, як завершилося будівництво і почалася подальша експлуатація. Властивості шуму і звукоізоляції дозволяють забезпечити хороші умови для проживання у житлових будинках.

Порода цього мінералу володіє високою пожежною стійкістю, може витримувати температуру вище 1500 градусів Цельсія і застосовується у вигляді протипожежного захисту. Мінерали можуть протистояти дії лугів, кислот, фарб, мають високу стійкість до стирання. Служить незамінним природним наповнювачем для створення блоків з бетону.

Головним критерієм все ж є екологічність даного мінералу. У розплавленому вигляді мінерал використовують для створення сходів, сходів, плиток та інших будматеріалів. Порошки з каменю застосовують для виготовлення армованих і пресованих виробів.

Чорний колір мінералу чудово взаємодіє з сріблом. З нього роблять незвичайні ювелірні вироби, які є прекрасним доповненням до вечірніх нарядів. Світлі відтінки каменю застосовують для виготовлення розкішних браслетів, намиста, пояси, намиста, а також різних наборів.

Базальт – основне походження і процес зміни

Базальт виходить в результаті плавлення гірських порід, таких як: лерцолиты, гарцбургиты, верлиты. Основний склад визначається хімічними і мінеральними сполуками, які містять протолит і зберігають ступінь його плавлення.

Є наступні види мінералів:

  • океанічні хребтові;
  • континентальні;
  • внутріплітного.

Даний вид каменю легко змінюється в результаті проведення гідротермальних процесів. Особливо помітні зміни каменів, які виливаються на дні морів і океанів. Вони енергійно з’єднуються з водою, при цьому з них виділяються і осідає багато корисних компонентів.

В процесі метаморфізму камені можуть перетворюватися в зелені сланці, все залежить від умов. А якщо на них чиниться тиск, вони взагалі можуть знайти голубуватий колір.

Базальт і його незвичайні лікувальні властивості

Ці властивості каменю застосовують тільки в так званій стоун-терапії. Даний вид лікування походить ще з давнього часу, до нас такий вид терапії прийшов зовсім недавно, після того як лікарі перейняли досвід у колег зі Сходу. Ця терапія дозволяє поліпшити імунітет людини. Суть полягає у використанні каменів, одним з головних для цих цілей служить базальт. Більшість лікарів радять застосовувати для терапії чорну і темно-сіру породу або ж мінерал з вмістом олеїна.

Камінь містить у своєму складі стихію Землі, Вогню, Води і Повітря. Мінерал здатний тривалий час зберігати теплові властивості, таким чином, він надає велике значення на організм людини.

Камені з наявними у складі олеином завдяки своєму тепловому впливу дозволяють максимально розслаблювати всі м’язи організму, знімати втому, позбавлятися від депресивних станів і долати стрес. Дозволяє легко позбутися від спазмів у м’язах, болях в нирках і остеохондрозу. Не рекомендують в цих цілях використовувати необроблені камені. Від великого каменю буде більше користі. До мінералу можна додавати ефірні масла. Після всіх сеансів камені потрібно очищати, промивши їх чистою водою і помістивши в сіль, після цього класти на сонці, для того щоб вони підзаряджались сонячною енергією.

Базальт — його магічні властивості

До сьогоднішнього дня властивості магії даного мінералу так і не були досконало досліджені, таким чином ще не була розроблена практика його використання в магічних цілях. Але з давніх часів багато народів вважають, що базальт має чоловічою енергією Янь. І можуть його використовувати тільки разом з іншими видами мінералів.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *