Боржомі мінеральна вода

Напій, що став легендарним – Боржомі. Мінеральна вода, чия історія бере початок ще в 19 столітті, а саме походження води налічує 1500 років. У ті часи в грузинському місті Боржомі в джерелах влаштовувалися купання, стародавні кам’яні ванни збереглися донині. Цінну воду дарують глибини кавказьких гір: з рівня вулканічних порід вода виштовхується вуглекислим газом. Пройшовши 8 км під землею і вже вибившись назовні, боржомі залишається теплою.

Лікувально – столові води завжди цінувалися людьми, пильно стежать за здоров’ям. І боржомі має неослабний успіх. Для того, щоб застосування води принесло користь, слід пам’ятати, що це не звичайна вода, яку можна пити без обмежень. Слід дотримуватися певного режиму прийому, і тоді боржомі віддасть всю свою природну силу.

Корисні властивості боржомі

Всю користь мікроелементів, мінералів, хімічних сполук містить вода боржомі в своєму складі. За ступенем мінералізації лікувальна вода володіє показниками 5,0 – 7,5 г / мл. Перелік важливих компонентів перевищує 80 назв, серед яких відзначається зміст магнію (20 -150 мг), натрію (100 200г / м3), кальцію (20 – 150 мг), калію (15 – 45 г), хлору (25 -50 г / м3), сірки, кремнію (0,5 – 1 г / м3), фтору, алюмінію, титану, бору, гідрокарбонатів (350 – 500 г / м3) і сульфатів.

Окреслити палітру корисних властивостей і спектр показань до застосування боржомі складно, настільки вона широко застосовується. Можна виділити основні напрямки, коротко позначити, ніж корисна вода:

 • боржомі ідеально підходить для відновлення водно – сольового балансу в організмі. При фізичних і спортивних навантаженнях, коли тіло зневоднений і наздоганяє втома, вода поверне втрачені солі, а разом з ними – тонус і енергію. Відновлюючі властивості напою використовують для зняття похмілля. Хімічний склад допомагає швидко впоратися з симптомами інтоксикації, вивести токсини;
 • застосування боржомі вирішує проблеми органів шлунково – кишкового тракту, захворювань системи травлення, налагоджує функції організму в цілому;
 • вода стимулює роботу імунної системи в сезон застуд, використовується в профілактичних цілях для опірності організму до вірусів. Проти кашлю боржомі активно працює під час інгаляцій на небулайзере;
 • боржомі знаходить застосування в косметологічних процедурах: входить до складу масок для обличчя, тіла і волосся.

Показання до застосування боржомі

Хімічний склад боржомі насичений, він не зазнавав змін з 1830 року. Завдяки йому корисні властивості мінеральної води Боржомі мають показання при цілому ряді захворювань:

 • при захворюваннях серцево – судинної системи. Наявність калію нормалізує і зміцнює функцію серця, балансує тиск крові і очищає судини;
 • при зниженні функції шлунково – кишкового тракту (виникненні виразки, хронічного гастриту, гастродуоденіту). Користь проявляється в усуненні неприємних відчуттів на тлі печії, налагодження регулярного стільця, ліквідації явищ запору, регулюванню кислотно – лужного балансу;
 • при збоях в роботі жовчовивідних і сечовивідних шляхів, а також при порушеннях в нирках, печінці, жовчному міхурі боржомі благотворно впливає на ці органи, нормалізує жовчні виділення, допомагає позбутися від циститів, уретритів, піелоніфрітов;
 • при наявності цукрового діабету і перевищення норм вмісту цукру в крові вода боржомі впливає на синтез інсуліну, бере участь в роботі підшлункової залози, тим самим позбавляючи людей, які страждають на цукровий діабет, від відчуття спраги;
 • за інших захворюваннях (гінекологічних, нервової системи, хворобах дихальних шляхах, ожирінні).

Як правильно пити боржомі

Застосування мінеральної води Боржомі в свідомості співвітчизників асоціюється з етапом лікування. Тому, кажучи про режим прийому цілющої столової води, застосовується таке поняття, як інструкція для лікування за допомогою боржомі.

Вона включає основні рекомендації:

 • час прийому – за 30 хвилин до їжі;
 • частота прийому – 3 рази на добу;
 • обсяг води на 1 прийом – 100 г;
 • максимальний обсяг на добу 300 г;
 • температура води – кімнатна;
 • інтенсивність пиття – невеликими ковтками.

Якщо задати лікарям питання: чи можна пити боржомі кожен день, однозначну відповідь отримати важко, тому що характер прийому води залежить від конкретного організму. Краще застосовувати боржомі курсами. Але в обсягах, що не перевищують запропонованих пропорцій, скільки можна пити в день. В рамках лікування процес вживання боржомі потрібно узгодити з лікуючим лікарем. Середні дані по курсовому застосування води становлять 30 днів з обов’язковим перервою в 3 місяці між курсами.

Вживання боржомі при вагітності

Жінка в цікавому положенні повинна оберігати свій організм від будь-яких стресових проявів. Щоб вживання боржомі з його активним складом не спричинило за собою негативних наслідків, потрібно проконсультуватися з лікарем. Заборона на прийом води буває вкрай рідко. Зазвичай вагітним жінкам дозволяють пити боржомі в невеликих кількостях.

Відзначається позитивний вплив води на зниження проявів токсикозу в першому триместрі вагітності, на усунення виснажливих жінку відчуттів нудоти. Надалі майбутні мами вживають боржомі для зняття симптомів печії, характерною пізнім термінами. Для вагітної незайвим стане звільнення води від газу, щоб не виникало дратівної дії на стінки шлунка.

Боржомі для дітей

Зовсім маленьким дітям краще не навантажувати організм настільки потужною за впливом мінеральною водою. Вживання виправдано у випадках сильних запорів – боржомі надасть послаблювальну властивість. Перед тим, як дати маляті боржомі, потрібно отримати схвалення педіатра.

Для розвитку серця у дітей старшого віку боржомі принесе користь за рахунок вмісту калію. А хлопці, які страждають гастритами, лікуються водою в розрахунку 4 мл на 1 кг ваги і режимі прийому 3 рази в день.

Як пити боржомі для схуднення

Вживання мінеральної води приймає непрямої участь в процесі схуднення, впливаючи на:

 • стабілізацію обміну речовин;
 • позбавлення від набряклості;
 • очищення від токсинів;
 • контроль апетиту (лужна вода в цих цілях приймається без газу).

Боржомі для схуднення рекомендується пити вранці в кількості 1 склянки.

Як відрізнити боржомі від підробки

У продажу зустрічаються підробки продукції бренду Боржомі. Щоб не помилитися, потрібно знати відмінні риси, що гарантують якість справжнього боржомі офіційного виробника – компанії «IDS Borjomi Georgia» (пляшки 0,5 і 0,75 л в пластиці і 0,33 і 0,5 л в склі):

 • колір пляшок віддає в блакитний відтінок;
 • на пляшці присутній олень у вигляді рельєфного зображення;
 • етикетка містить повну інформацію плюс порядковий номер;
 • наявність гвинтовий пробки.

Протипоказання

З огляду на сильні властивості хімічного складу гідрокарбонатної води боржомі, надмірне вживання замість користі може завдати шкоди. Надлишок мінеральних речовин і солей призводить до посилення набряклості, збою в роботі шлунково-кишкового тракту та обмін речовин. Підбір мінеральної води для лікувального курсу здійснюється в індивідуальному порядку.

Основні протипоказання вживання боржомі:

 • молодший дитячий вік;
 • підвищена температура;
 • порушення в роботі серцево – судинної системи;
 • будь-які кровотечі;
 • розлади психоневрологічного характеру;
 • захворювання у фазі загострення, особливо стосується нирок і шлунково-кишкового тракту (загострення виразок і запалень дванадцятипалої кишки).

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *