Через скільки після їжі можна пити воду

Через скільки часу після їжі можна пити воду? Коли і скільки її пити? Ідеально вживання води після прийому їжі або після? Теплу або холодну приймати? Як правильно пити, щоб не подарувати собі здоров’я і не завдати шкоди організму? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся в цій статті, присвяченій кристально прозорої рідини, без якої існування живого неможливо.

Вплив води на травлення

Людина, вірніше його організм, складається на 70% з води, тому її споживання має велике значення. Нерідко люди споживають недостатньо рідини, що погано впливає на зовнішність, самопочуття і здоров’я. Винятком є ​​люди, які страждають на захворювання нирок, наприклад, пієлонефрит. Або підвищеним серцевим тиском. При існуванні таких серйозних проблем не можна споживати великий обсяг рідини, в іншому випадку людина буде постійно набрякати.

Вода бере участь в кожному процес організму людини. І для оптимального перебігу процесів необхідно споживати її, скільки необхідно. Відзначимо, що виразно води, чаю або кавового напою. Вода міститься в мозку, м’язових тканинах і навіть кістках! Якщо її буде недостатньо, почнуться проблеми зі здоров’ям.

Велике значення має прозорий джерело життя і для травної системи, адже вода стабілізує рівень кислотності, сприяє прискоренню розщеплення жирів, виводить з організму токсичні речовини.

Чи шкідливо пити воду під час прийому їжі

Якщо людина їсть всухом’ятку, він довго пережовує їжу. Через тривале пережовування виділяється багато слини, що містить особливий фермент, який знезаражує продукти, що надходять в шлунково-кишковому тракті. Плюс, добре пережована їжа засвоюється швидко і ретельно, що корисно – шлунок менше працює, не перевантажується.

У чому шкода вживання води після прийому їжі

Вода є своєрідним розчинником шлункового соку, тому їжа буде перероблятися гірше. Є й інші чинники шкоди пиття рідини після прийому їжа. До таких можна віднести:

 • Швидка поява почуття голоду при вживанні холодній воді, що призводить до частого споживання їжі і зайвих калорій, що згубно для фігури.
 • Погане засвоєння продуктів, що надійшли в шлунок. Прохолодна рідина надходить відразу в дванадцятипалу кишку, тому не засвоюється.
 • Підвищений апетит. Холодна вода, що випивається після жирної і твердої їжі, сприяє виникненню апетиту.
 • Швидкий набір зайвих кілограмів. Рідина під час їди або після, нерідко викликає болі у животі та порушення стільця і ​​гастрит.
 • Уповільнення метаболізму. Якщо процес метаболізму сповільнюється, це тягне за собою відкладення шкідливих речовин, зашлакованості.

Через скільки після їжі можна пити воду

Чи можна пити воду під час їжі? Багато років фахівці з харчування настійно не радили споживати рідину під час трапези. Сучасні дієтологи і гастроентерологи рекомендують пити воду під час прийому їжі, не їсти в сухомятку. Як було зазначено вище, особливо важливо гарненько прожовувати їжу, змочуючи водою. У шлунку відсутні ферменти, що покращують процес перетравлення їжі. Рекомендується пити прозору рідину до або після вживання після прийому їжі. Інакше продукти будуть перетравлюватися частково. Якщо споживати під час трапези, можна ненароком проковтнути грудки їжі, які шлунок не зможе переварити. Така проблема призведе до того, що корисні ферменти не потраплять в організм.

Пийте воду до прийому їжі, це корисно:

 • Знижується вага.
 • Очищається ШКТ від залишків їжі.
 • Прискорюється травлення.
 • Притупляється бажання поїсти.
 • Сприяє насиченню меншої кількості їжі.

Як правильно пити воду

Пити воду потрібно перед їжею, рекомендується за 15-20 хвилин. Багатьох цікавить питання, через скільки часу після їжі можна пити воду. Тут потрібно спиратися на з’їдене. Фрукти і овочі шлунок переварює швидко. Каша, хлібобулочні вироби та м’ясні продукти уповільнено, тому буде потрібно більший обсяг рідини. Кращий час пиття – пара-трійка годин після трапези.

Так який обсяг правильний? Що кажуть дієтологи?

Погодьтеся, часто чули з різних джерел, що норма споживання рідини для дорослої людини становить 2 літри – 8 стограмових склянок. Практично кожен, хоча б один раз виходив цьому переконання, відразу розумів нереальність поширеної думки. Обсяг споживаної рідини повинен залежати від ряду факторів: здоров’я, ваги, вікової категорії, статі, температури тіла і кліматичних умов, в яких він живе. Важлива також спосіб життя, наскільки він активний.

Рекомендуємо спиратися на власні відчуття, навчитися розуміти, коли хочете дійсно пити, так Ви уникнете зневоднення. Бажано порадитися з фахівцем з харчування. Завжди тримайте під рукою воду і пийте її в задоволення.

Ідеальний обсяг для здорової людини

Ідеальна кількість рідини для дорослого здоров’я людини підсумовується за формулою: 30 мл на 1 кг маси тіла. Це не просто придумана формула, вона рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Тобто, якщо вага 70 кг, обсяг 2 літри – ідеальне кількість. Людям, що важить менше 70 кг, можна пити менше рідини. При активному способі життя, заняттях спортом або проживанні в теплих кліматичних умовах, обсяг можна збільшити.

Рекомендації займаються спортом. Особливо уважно за водним балансом потрібно стежити прихильникам спорту: їм набагато простіше постраждати від дегідратації (патологічний стан також називається зневодненням). У ході занять спортом тренується втрачає багато рідини, натрію, магнію та інших важливих мікроелементів. Тому спортсменам необхідно за півгодини до спортивних занять і через годину після не пити воду. Також по завершенню тренування.

Оптимальна температура води

Як вже вище зазначалося, прохолодна вода шкідлива для системи травлення. Оптимальна температура – кімнатна. Пропонуємо ознайомитися з порадами фахівців з правильного харчування:

 • Починайте ранок зі склянки теплої рідини – це поліпшить процес метаболізму і допоможе схуднути (не поправлятися).
 • Тепла вода, випита на голодний шлунок, виводить з організму шлаки.
 • Для поліпшення смакових якостей додавайте в склянку з водою шматочок лимона. Це буде подвійно корисніше для шлунка зі зниженою кислотністю. При підвищеній кислотності шлунка лимон додавати не можна. Часте вживання лимонного напою може спровокувати розвиток гастриту і виразки шлунка.
 • Гаряче і тепле пиття запобігає запори, покращує циркуляцію крові, запобігає старінню шкіри.
 • Якщо сильно хочете пити перед сном, випийте кілька ковтків, але трохи, нічний питво нерідко призводить до набряків.
 • Після обіду краще пити теплі напої. До обіду – прохолодні.

Фахівці рекомендують поставитися уважно до власних потреб і організму, включаючи на швидкість часу травного процесу в шлунку. Важливо дати їжі засвоїтися, так можна уникнути неприємних несподіваних «презентів»: діареї, дискомфорту і болю в животі. Ще раз нагадаємо, враховуйте специфічні захворювання, якщо такі є. Тоді вода буде надавати виключно благотворно на організм.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *