Чому ми любимо боятися?

Мільйони глядачів з захопленням спостерігають за діями монстрів, руйнують Землю і знищують людство. Чому так відбувається?

Френк Піттман, психіатр, що працює в Атланті, порівнює хороший ужастик з наркотиком. Обидва працюють за одним принципом. Небезпека викликає в нашому організмі викид адреналіну, завдяки чому ми відчуваємо себе сильними, відважними і готовими до боротьби.

Дія фільму на екрані кінотеатру переносить нас в іншу реальність. Спостерігаючи трагедію інших людей, ми цінуємо свою власну ситуацію і відсутність проблем. Спостереження за діями героїв, що захищають людство, зміцнює нашу віру в себе. Ми ототожнюємо себе з ним.

Фільми-катастрофи оголюють в нас ті риси характеру, які дозволяють вижити у важких ситуаціях, а значить пробуджують в нас надію. Переживання страху на екрані иммунизирует нас і допомагає підготуватися до справжнього страху.

Безсумнівно, важлива функція страху – це його очищаючий вплив на психіку глядача. Пережиті емоції, вивільняють негативне напруга, приносячи полегшення. Зрештою, в більшості фільмів герой залишається переможцем!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *