Чи можна пити дощову воду

Питання про те, чи можна людині пити дощову воду, цікавить багатьох. Сьогодні жителі більшості посушливих регіонів стикаються з нестачею чистої рідини. Тому люди шукають альтернативні способи забезпечити себе необхідним речовиною. Одним з них є дощова вода. Фахівці не дають однозначної відповіді на питання, корисна вона чи шкідлива. У статті розберемо плюси і мінуси використання і розглянемо принцип формування опадів.

Що таке дощова вода

Зі шкільного курсу біології відомо, що водні маси сезонно переміщаються. Частина рідини в водоймах під дією нагрівання випаровується і конденсується в хмарах. При перевищенні допустимого рівня волога починає випадати у вигляді опадів.

Спочатку молекули не містять шкідливих компонентів, але при наближенні до землі вбирають агресивні речовини, що містяться в повітрі. Тому фахівці вважають, що дощова вода здатна завдати шкоди організму людини.

Особливості формування дощової води

Опади починають випадати на землю після того, як обсяг вологи досягає критичної межі. Конденсація відбувається на великій висоті, де температура близька до нульової позначки. Рідина може збиратися у вигляді крапель або заморожених кристалів, в залежності від навколишньої температури.

Ось що потрібно знати про формування дощу:

 • хмара, що досягла граничної позначки, містить тонни рідини;
 • в середньому діаметр крапель становить 5 – 7 мм;
 • спочатку краплі можуть бути більшими, але сильні повітряні потоки ділять їх під час падіння на більш дрібні;
 • існують зовсім дрібні опади, що випадають у вигляді мряки. Також вони схожі на туман і не є дощем в класичному розумінні;
 • чим довше триває дощ, тим менш інтенсивні опади. Сильна злива зазвичай закінчується досить швидко.

Ще кілька десятиліть тому рівень забруднення був значно нижче. Тоді з успіхом використовувалася дощова вода. Сьогодні користь і шкода опадів врівноважують один одного. При знанні основних принципів можна отримати рідина, чий склад не буде викликати побоювань.

Від чого залежить склад дощової води

Опади здатні увібрати в себе практично всю таблицю Менделєєва. Тому важливо знати, від чого залежить їх склад. Погіршити якість здатні кілька факторів:

 • спочатку дощова вода в хмарах абсолютно чиста і не містить домішок (за умови, що утворилася в екологічно благополучному регіоні). У міру руху хмар речовини вбираються. Будь-яке з’єднання, що міститься в повітрі, буде затягнуте всередину вологи. Радує те, що на висоті утворення хмар шкідливих домішок трохи;
 • падаючи вниз, краплі вбирають компоненти, присутні в повітрі. Це становить велику небезпеку, особливо в промислових зонах. Перші падаючі на землю краплі можна не тільки пити, але і використовувати в інших цілях. При починається дощі краще пошукати укриття, щоб хімічні речовини не осіли на шкірі і не вбралися в одяг.

Однак не все так погано, як здається. Перші краплі здатні увібрати в себе значну частину агресивних компонентів. Але вже через 15 – 20 хвилин дощу повітря очиститься. По закінченні цього часу рідина вже не становитиме небезпеки для людини. Однак враховуйте, що опади повинні бути рясними, інакше буде потрібно більше часу для очищення повітря.

Якщо в населеному пункті, де випали опади, стабільна екологічна ситуація, часу на очищення від шкідливих домішок піде менше. При перевищенні в атмосфері оксидів азоту і сірки кислотно-лужний баланс рідини буде нижчим за стандартні показники.

У чому користь дощової води

У стародавні часи люди постійно використовували опади. Це було особливо актуально в посушливих районах, де немає прісних водойм. Сьогодні користь чистої дощової води теж не викликає сумнівів. Вона полягає в наступному:

 • тіло людини просто і швидко засвоює таку рідину;
 • в зв’язку з невеликим вмістом солей, знижується ризик утворення каменів в нирках або жовчному міхурі;
 • м’якість кошти робить його відмінним помічником у догляді за шкірою. Зникає сухість і роздратування, розгладжуються дрібні зморшки;
 • приходять в порядок волосся. Шкіра голови не так швидко забруднюється;
 • на посуді і в побутових приладах не утворюється накип;
 • рослини добре переносять полив цією рідиною;
 • при пранні потрібна менша кількість порошку, після полоскання білизна залишається м’яким навіть без використання кондиціонера.

Якщо ви живете в місці, де відсутні промислові підприємства, то можете використовувати опади для пиття, приготування їжі та іншого. Правда, варто все-таки бути впевненим в тому, що випадає дощ не містить шкідливих домішок. В іншому випадку можна нанести непоправної шкоди організму.

У чому шкода дощової води

Незважаючи на значний список плюсів, вживання рідини має і свої мінуси. Їх потрібно враховувати тим, хто хоче пити випадає з хмар розчин. Найголовнішим недоліком є ​​ризик вживання забрудненої кошти.

Поверхня планети в більшості регіонів забруднена викидами промислових підприємств. Вони направляють в атмосферу агресивні хімічні компоненти, які згубно позначаються на здоров’ї людини. Однак забруднюють повітря не тільки заводи, а й самі мешканці. Вихлопні гази автомобілів, робота побутових приладів – все це щодня направляє в атмосферу величезну кількість шкідливих речовин.

Вода, яка вбирає все, що міститься в повітрі, стає непридатною не тільки для пиття, але і для вживання в господарських цілях. Якщо ви збираєте рідина з даху, то додатково розчин отримує забруднення пилом і брудом, які скупчуються на покрівлі.

Навіть якщо ви живете на природі та поблизу немає промислових підприємств, це не є гарантом чистоти дощу, що випадає. Практично всі водойми, з яких в процесі конденсації випаровується волога, в тій чи іншій мірі забруднені. Тому що утворюється в хмарах рідина, швидше за все, не буде чистою.

Потенційний ризик пов’язаний з вживанням розчину, pH якого нижче встановленої межі. Знижений рівень відзначається через викиди в атмосферу діоксиду вуглецю. Це негативно впливає не тільки на стан людини, а й на рослини, комах, тварин. Тому кілька разів подумайте, чи потрібна вам дощова вода. Її користь чи шкода врівноважують один одного.

Збір і очищення опадів

Рішення про те, чи варто використовувати рідину, кожен приймає самостійно. Однак багато застосовують її в таких цілях:

 • при пранні і полосканні білизни;
 • для прийняття ванни;
 • для поливу рослин, овочів та ін.

Щоб використовувати розчин безпечно, дощова вода повинна бути правильно зібрана. У приватних будинках варто заздалегідь передбачити місце, де буде встановлений резервуар для збору опадів. Вибирайте безпечні матеріали для покрівлі, які не виділяють шкідливі речовини. Ємність і жолобки для збору також повинні бути виготовлені з якісних матеріалів, що не випаровують небезпечні компоненти при нагріванні.

Оскільки протягом перших хвилин дощ є небезпечним, варто збирати рідину тільки через 15 – 20 хвилин після початку зливи. У жаркий день краще відмовитися від збору, оскільки зміг вбереться в краплі і погіршить якість.

Зібраний розчин використовуйте для поливу рослин, для прання та інших господарських потреб. Оскільки ви не можете бути впевнені в якості без проведення лабораторного аналізу, не вживайте його всередину.

Якщо ви хочете пити зібрані опади, попередньо встановіть фільтри для води. Вони дозволять очистити її від шкідливих домішок. Найкраще монтувати системи, очищення в яких проходить в кілька етапів. Це дозволить виключити наявність не тільки хімічних сполук, але і патогенних мікроорганізмів.

Люди давно використовують опади у господарських цілях. Однак раніше випадає волога була чистою, і її можна було пити. Сьогодні в більшості випадків небезпечно застосовувати рідину всередину. Краплі вбирають всі шкідливі домішки, що містяться в повітрі, і роблять воду небезпечною для здоров’я людини або тварин.

Якщо ви хочете пити зібрані опади, то робіть це за всіма правилами. Купуйте ємності з безпечних матеріалів, а також встановіть спеціальні очисні фільтри, які затримають основну частину небезпечних сполук.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *