чи Можуть люди відчувати запах страху?

За результатами останніх досліджень німецьких ученихлюдський ніс в змозі відчути страх. Ми відчуваємо неприємний запах, такий як піт, коли ми починаємо сердитися, так що ми в змозі сказати, що хтось нас дратує чи ні.

Раніше звучали заяви, що тільки тварини, наприклад, риби, гризуни, мають таку здатність, а люди її позбавлені. Проте німецькі вчені довели, що між людьми може виникнути спілкування на рівні хімічних реакцій їх організмів. Доведено, що коли хтось чує “молекули” страху в іншої людини, то у нього стимулюється область мозку, відповідальну за відчуття емпатії і емоційного співпереживання.

Часто люди знають, що хтось відчуває страх, навіть не розуміння як вони це дізналися. У ході досліджень, що тривали 10 років вчені брали зразки так званого “холодного поту” у кількох десятків студентів, який обливав їх під час важкого іспиту або в інший стресовій ситуації.

Неприємний запах відчула тільки половина з тих людей, які сказали, що вони завжди відчувають піт. Люди, які його нюхали, часто починали відчувати себе також як і “донори поту”, що може служити доказом запуску у них частини мозку, яка відповідає за почуття емпатії. Більше того, вчені стверджують, що “молекули страху” неможливо нейтралізувати антиперспірантами. Всі дезодоранти блокують сигнал тільки протягом короткого періоду.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *