Чим корисна газована вода

Газована вода є одним з найбільш популярних прохолодних напоїв на сьогоднішній день. Згідно зі статистичними даними пересічний громадянин США щорічно випиває до 180 літрів газованої води. Про користь звичайної очищеної води сперечатися не доводиться: вона прискорює обмін речовин, сприяє виведенню шлаків і токсинів. Вона навіть здатна продовжувати молодість, блокуючи процеси фотостаріння. Але що ми знаємо про газованій воді? Як вона впливає на здоров’я людини? Далі розберемося, чи корисна газована вода, чи варто включати її в щоденний раціон.

Про властивості

Газована вода являє собою саму звичайну воду, в яку доданий діоксид вуглецю (CO2) більш відомий як вуглекислий газ. В даний час вона проводиться в широкому масштабі і доступна величезній кількості осіб, хоча раніше вважалася елітним напоєм для привілейованих верств населення.

Історія газованої води бере свій початок ще з античних часів. Так, наприклад, відомий давньогрецький цілитель і філософ, Гіппократ, написав жодну главу власних медичних трактатів на тему чудодійних лікувальних властивостей води з мінеральних природних джерел. Уже в ті часи люди задавалися питанням, чому ж так корисна газована вода, проводили невеликі дослідження, намагаючись знайти відповідь на нього.

До сьогоднішнього дня вдалося достеменно встановити, що корисні властивості газованої води для організму проявляються як при її вживанні всередину, так і при зовнішньому використанні.

Основні властивості:

 • Вона дозволяє швидко вгамувати спрагу, справляється з цим завданням краще, ніж звичайна негазована вода.
 • Активізує вироблення шлункового соку. Саме тому мінеральну воду з газом рекомендують вживати людям, що мають проблеми з шлунково-кишкового тракту, страждають від зниженого рівня кислотності в шлунку.
 • Діоксид вуглецю, що міститься в ній, здатний запобігати розмноження бактерій.
 • Вона відрізняється високим рівнем мінералізації, містить нейтральні молекули, відповідає за збагачення вітамінами і мікроелементами, необхідними для нормальної життєдіяльності.

Мінералізована вода з газом має низку лікувальних властивостей, здатна поліпшити загальний стан. Однак при неправильному вживанні вона може провокувати появу побічних ефектів, негативно позначитися на здоров’ї.

дієтичні властивості

Численні дослідження, проведені в останні роки, довели, що газована вода має користь і для процесу схуднення. Володіючи рядом дієтичних показників, вона впливає на роботу травної системи. Зокрема, вона сприяє:

 • Поліпшенню процесу ковтання за допомогою стимуляції певних нервових закінчень, відповідальних за дану функцію. Примітно, ніж холодніше напій, тим більш вираженим стає зазначений ефект.
 • Збереженню почуття насичення протягом більш тривалого тимчасового відрізка. Вона уповільнює процеси перетравлення їжі, знижуючи апетит. Однак згадане властивість має і зворотну сторону: застій їжі в шлунку може спровокувати ряд негативних явищ.
 • Виведенню шлаків і токсинів, ліквідації запорів. Один двотижневий досвід, що проводиться серед людей похилого віку, показав, що вживання газованої мінералки благотворно позначається на роботі кишечника. Зокрема, 58% учасників, які страждають від регулярних запорів, вдалося нормалізувати стілець, позбутися від делікатної проблеми.

Виявлення дієтичних властивостей газованої води вплинуло на популяризацію напою серед тих, хто активно бореться із зайвою вагою.

Вода з газами для зниження ваги

Газована вода не відрізняється за своїм хімічним складом від звичайної за винятком одного нюансу – вмісту діоксиду вуглецю. Дана речовина синтезується організмом самостійно, забезпечує його нормальне функціонування.

Вуглекислий газ відповідає за:

 • регулювання вироблення ферментів;
 • нормалізацію обмінних процесів;
 • правильне засвоєння мікроелементів.

Він також сприяє підвищенню артеріального тиску, впливає на функціонування дихальної системи за допомогою впливу на неї через каротидні трубочки.

Потрапляючи всередину, газосодержащей вода починає впливати на стінки шлунка. Поступово відбувається накопичення вуглекислоти, яка випаровується природним шляхом, при цьому провокуючи відрижку або бродіння в кишечнику. Від кількості споживаної газованої води залежать розмір і обсяг шлунка. Регулярне вживання призводить до його збільшення, розтягування і, як наслідок, підвищенню апетиту. Таким чином, особа, п’є газовану воду, потребує більшої кількості їжі, щоб наїстися, утамувати відчуття голоду.

Також, газовані напої прискорюють перетравлювання їжі. Якщо в нормальних умовах цей процес триває 4-5 годин, то після вживання він скорочується до 20 хвилин, після закінчення яких людина знову починає відчувати голод. Що стосується мікроелементів, що надходять з їжі, то вони не засвоюються.

Деякі люди впевнені, що вони зможуть позбутися від ненависних кілограмів, почавши пити газовану воду натщесерце вранці. На жаль, подібна звичка не тільки не стимулює схуднення, але і призводить до негативних наслідків, наприклад, утворення виразкових дефектів в шлунку.

Газована вода і нестача кальцію

У народі побутує думка, що газосодержащей напої шкодять здоров’ю кісток, призводять до браку кальцію через їх високого рівня кислотності. Помилковість подібних висновків була доведена науково. Ряд лабораторних досліджень підтвердили, що карбонізує ніяк не пов’язана з кістковими тканинами, не може впливати на їх стан.

В рамках одного дослідницького проекту, участь в якому взяло понад тисячу осіб, вдалося встановити, що зниження щільності кісток спостерігається тільки в разі вживання цукровмісних газованих напоїв.

Мінеральна газована вода не є лікувальною для людей, які страждають від нестачі кальцію, але в той же час вона і не є причиною руйнування кісткової тканини. Людям, що зустрівся з цим неприємним недугою, рекомендується вживати більше зміцнюють скелет продуктів: сиру, молока, кефіру і т.д.

Вживання під час вагітності

Чи можна вагітним жінкам пити газовану воду? У лікарських колах прийнято говорити про можливу шкоду цього напою для майбутніх матерів. Справа в тому, що високий вміст діоксиду вуглецю перешкоджає нормальній роботі кишечника, порушує перистальтику. Як результат – метеоризм, здуття і проблеми зі стільцем: від діареї до запору.

Таким чином, незважаючи на ряд цілющих властивостей, вживати газовану воду в період вагітності не рекомендується. Вона здатна спровокувати ряд негативних явищ, усунути які буде не так просто.

Вибираємо корисну газовану воду

Як вже зазначалося раніше, природна мінеральна вода, збагачена вуглекислим газом, має ряд позитивних якостей, характеризується лікувальну дію. Однак щоб вона надавала благотворний вплив, потрібно вміти правильно вибирати її.

Покрокова інструкція, як вибрати воду:

 • Вона повинна бути натурального походження – з мінеральних джерел.
 • Вибирайте тільки ті пляшки, на яких є написи: «питна» або «їдальня».
 • Слідкуйте за тим, щоб на дні бутля не утворювався осад.

Крім того, корисність газованої води багато в чому залежить від її зберігання. Вона завжди повинна знаходитися в холодильнику, оскільки тільки так можна попередити розмноження мікробних і бактеріальних мікроорганізмів, а повинна бути щільно закрита кришка.

Негативний вплив на організм

Варто згадати про шкідливий вплив газованої води на організм. Вона може ставати причиною таких недуг, як метеоризм, здуття живота, відрижка або печія. Всі ці неприємні явища проявляються через накопичення вуглекислоти, її впливу на шлункові стінки.

Як правило, мінеральна газована вода не має сильного негативного впливу на стан здоров’я, швидше за доставляє ряд дискомфортних відчуттів і незручностей. Однак людям, що страждають від захворювань шлунка, вона може завдати серйозної шкоди.

Нижче перераховані основні протипоказання до вживання:

 • розлади шлунково-кишкового тракту;
 • гострі форми виразки;
 • хронічні гастрити.

Також, пити газовану воду не рекомендується вагітним жінкам і людям, схильним до підвищеного газоутворення.

Якщо газована мінеральна вода, незважаючи на всі свої недоліки, має ряд позитивних властивостей і здатна покращувати здоров’я, то про цукровмісних коктейлях з газом такого сказати не можна. Далі докладно розповімо про шкоду солодкої газованої води.

Чому шкідлива солодка газована вода?

Сучасні діти вживають набагато більше цукру, ніж їх однолітки ще якихось 40 років тому. В значно меншій кількості вони п’ють молоко і молочні продукти, не отримуючи нормальну дозу кальцію. Все це не може не позначатися на стані їх зубів і кісток, виливається в різноманітні недуги і серйозні захворювання. Разом з тим, рекордну частку цукру діти (як і дорослі) отримують саме з безалкогольних цукровмісних газованих напоїв – лимонадів. З їх вживанням слід бути максимально обережним, а краще і зовсім виключити з раціону.

Нижче наведено ряд фактів, що пояснюють, чому шкідлива газована вода з цукром:

 1. Вона містить величезну кількість хімічних добавок, що негативно впливають на роботу травної системи і стан здоров’я в цілому.
 2. Вона призводить до дефіциту кальцію, порушення кісткових тканин. Зважаючи на це розвиваються такі захворювання, як остеопороз, камені в нирках.
 3. Вона роз’їдає зубну емаль, провокує розвиток карієсу, руйнування зубів.

До всього іншого солодка газована впливає на шлунок, роблячи його більш об’ємним і розтягнутим. Вона змушує людину вживати більшу кількість їжі, ніж потрібно йому в дійсності. Все це веде до додатку у вазі, ожиріння і, як наслідок, проблем з серцем, щитовидною залозою, репродуктивними функціями.

Дієтологи настійно радять зменшити кількість споживаної солодкої газованої води, а в ідеалі – зовсім відмовитися від неї. Багато виробників намагаються ввести покупців в оману, кажучи про те, що їх товар є низькокалорійним і не містить цукру. Вірити в подібні заяви не рекомендується. Напій може не мати в своєму складі цукру, проте він обов’язково буде містити будь-якої солодкий замінник, також не відрізняється корисністю. Тому якщо ви хочете знизити вагу, виключіть з раціону такі продукти.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *