Чим відрізняється брехня від чуток: коли незначні чутки перетворюється в грізну брехня

Чому нас так цікавить чуже життя? Найпростіша відповідь: тому що ми не задоволені власною. Але це тільки частина правди. Досить уважніше придивитися про що і про кого ми говоримо, щоб відкрити для себе іншу закономірність.

Ми часто говоримо про людей, які мають щось, чого нам самим не вистачає (не лише в матеріальному плані, частіше за все, у психологічному), і боїмося в цьому зізнатися, про те, що заздримо і таємно захоплюємося. Прислухайся до поширюваним тобою чуток, і побачиш, який ти є і чого ти хочеш.

Невинні плітки

Ми любимо розмовляти плітки, тому що нам потрібно якось виправдати те, що ми робимо. Однак, дуже легко втратити самоповаги, коли чутки заподіяти комусь біль.

Кожен раз, коли ми передаємо далі інформацію про інших осіб, ми ризикуємо, що порушимо їх межі, що зіпсуємо їм плани, розкривши інформацію занадто рано або невідповідним людям. І це відбувається тільки тоді, коли ми поширюємо інформація реальну. Страшно подумати, що станеться, якщо це буде брехня.

Правда чи брехня

Чутки ми вважаємо безневинними, тому що думаємо, що вони істини. А звідки ми знаємо, що той, від кого ми почули повідомлення є достовірним джерелом? Тому що у нас є до нього довіра. Але чи буде його достатньо, щоб без розбору, передавати інформацію далі?

Чесність вимагає перевірити передісторію чуток перед повторенням, тому що в іншому випадку чутки перетворяться в брехню. Може навіть вийти так, що інформація, яку ми почули і сповістили, завдасть людині шкоди. Тоді це стає цілеспрямованим поширенням неправдивих відомостей. Хороший адвокат може це виставити перед судом як наклеп. Так може, варто все-таки подумати, перш ніж вірити невинним чутками в приємній компанії.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *