Діопсид. Властивості та опис


Діопсид входить до групи піроксенів. Немає нічого дивного в тому, що цей камінь широко використовується як виробний. Дуже цьому сприяє забарвлення даного мінералу. Зустрічаються в природі і блакитні і фіолетові, і світло-рожеві, і червоно-коричневі, яскраво-зелені, сірі, жовтувато-зелені, блакитно-зелені. А також, що мають ефект «котячого ока», каміння. Вони, мабуть, найбільш красиві і ефектні. Є також мінерали безбарвні.

Назва каменю пов’язують зі словами з мови греків, які позначають «особа» і «подвійний». Напевно, цим підкреслюється різнобарв’я відтінків цього каменю. Часто, до речі, його плутають з куди більш дорогими каменями, начебто нефриту, берилу й жадеїту.

Діопсид і всі його види називають часом байкалитом (добувають, як випливає з назви, в Прибайкалля), сибірським смарагдом і хромднопсидом (родовища виявлені в Якутії), виоланом (поклади якого є на території Росії, а також в Італії).

В Індії добувають діопсид чорного кольору «Black star», у цього каменю спостерігається незвичайний ефект зірки з чотирма променями.

Канада може похвалитися родовищами червоно-коричневих і темно-зелених каменів. А ось М’янма має запаси цих приголомшливо красивих мінералів з ефектом «котячого ока».

Властивості диопсидовых амулетів і прикрас

Діопсид називають «ангелом-охоронцем» людей за його здатність допомагати в трактуванні посилають нам Всесвіту символів.

Мінерал має таку сильну енергетику, якій під силу боротися з самими негативними емоціями і завмерлої енергією. Досить людині покласти мінерал в районі «третього ока», як очиститься підсвідомість, пройдуть усі гнітючі стану.

Тим, хто хоче навчитися отримувати радість від життя, варто придбати талісман з діопсид. На Сході, до речі, диопсиды зірчасті й ті, які називають «котячим оком», вважають найсильнішими оберегами, що дозволяють своїм власникам мати владу над оточуючими, а також ставати їм більш сприйнятливими до чужих страждань і болю.

Напевно, тому вважається, що ідеально підійдуть предмети з діопсид містикам, лікарів, юристів, вчителів.

Стародавні лікарі про диопсиде

Стародавні лікарі Сходу вважали діопсид прекрасним збудником роботи серцевої чакри, стимулюючим відпочинок тіла і душі.

Його рекомендували використовувати у вигляді срібного кільця на пальці лівої руки. Так він, за переказами, надійно захищав свого власника від захворювань легенів.

А ось камінь, облямований золотом, стародавні лікарі радили носити пацієнтам на правій руці, щоб поліпшити діяльність стравоходу і кишечника.

Астрологи про диопсиде

Астрологи рекомендують діопсид майже всіх представників Зодіакального кола. Ось тільки Козероги і Овни не повинні носити предмети з діопсид постійно. Астрологи пояснюють це тим, що саме представникам цих двох знаків небезпечно для них же самих носіння цього каменю. У разі використання властивостей мінералу з поганими помислами, камінь неодмінно покарає власників.

Діопсид в ювелірній справі

Вчені і колекціонери дуже цінують цей камінь. А з прозорими диопсидами охоче працюють досвідчені ювеліри, які вміють поводитися з камінням низької твердості. Адже зараз, як ніколи, на цей самоцвіт спостерігається мода.

Найчастіше в ювелірній справі його застосовують в ограненому вигляді. Адже саме ограновування дозволяє по-справжньому розкрити красу мінералу. І, навіть не віриться, що всього півстоліття тому міжнародний ринок дорогоцінних каменів практично не мав уявлення про цьому недорогому, але такому красивому камені.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *