економія води

У житті сучасної людини водопровід грає важливу роль. Щодня родина з чотирьох чоловік може споживати 200 – 300 літрів на стандартні потреби. Тому багато хто починає замислюватися про те, як скоротити ці цифри. Економія води дозволяє не переплачувати за надмірне споживання, але також позитивно впливає на екологічну обстановку.

Економна витрата води при готуванні і миття посуду

Надмірна витрата рідини найчастіше відбувається на кухні. Приготування їжі та миття посуду вимагають значного споживання ресурсу. Щоб знизити показники, потрібно дотримуватися кількох основних правил:

 • користуйтеся краном тільки при необхідності. Вимикайте, коли він не потрібен;
 • не розморожувати продукти під струменем, для цього наповніть ємність і складіть їх туди;
 • щоб промити овочі або фрукти, скористайтеся посудом з рідиною. Чи не мийте їх під проточною струменем;
 • визначайте ступінь забруднення посуду. Якщо на ній немає жиру, то можна швидко обполоснути її під краном, не використовуючи миючий засіб;
 • завжди максимально видаляйте з тарілок залишки їжі у відро для сміття. Після цього мийте посуд відразу, оскільки для засохлої їжі потрібно більше рідини;
 • для сильно забрудненого посуду наливайте гарячу воду у велику ємність або в раковину, використовуючи пробку. Змивати миючий засіб можна вже струменем з-під крана;
 • скоротити витрату дозволяють спеціальні насадки на кран, що змішують молекули вологи і повітря.

Скорочення витрат води при збиранні і пранні

Оскільки сучасні домогосподарки рідко перуть ручним способом, слід звернути увагу на правильну організацію роботи пральних машинок. Уважно прочитайте інструкцію до пристрою, щоб дізнатися все про витрати ресурсів. Не використовуйте додаткове полоскання, якщо не хочете платити більше. Під час вибору програми, яка скоротить не тільки споживання розчину, а й електроенергії. Також скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • заздалегідь обробляйте найбільш забруднені ділянки засобами для прання. При цьому способі навіть швидкий режим прання дозволить якісно очистити білизна;
 • не вмикайте пральну машину, якщо барабан мало завантажений. Намагайтеся користуватися обладнанням тільки при максимальному завантаженні;
 • вибирайте програми з швидким режимом, а також вимикайте додаткове полоскання;
 • купуйте пральні порошки і ополіскувачі, які легко вимиваються з тканин.

При збиранні досить користуватися краном лише тоді, коли він дійсно необхідний. Наприклад, якщо ви набрали рідина в відро, то поверніть вимикач до наступного застосування.

Економія води в ванною і душовою

Велика витрата відбувається при щоденному прийнятті ванни або душу. Чим більше сім’я, тим вище рівень споживання. Щоб скоротити витрачання ресурсу, запам’ятайте такі правила:

 • відмовтеся від ванни на користь душа. При цьому споживання може скоротитися в кілька разів – залежно від напору і від часу, проведеного у ванній кімнаті. Вимикайте лійку, коли намилюватися і вона вам не потрібна;
 • не забувайте закривати кран, коли чистите зуби. Поки ви робите гігієнічну процедуру, щохвилини витрачається близько 10 літрів. Не забувайте про цю рекомендацію під час гоління або за інших косметичних процедурах;
 • встановіть змішувач, в якому гаряча і холодна рідина будуть змішуватися;
 • використовуйте водосберегающие насадки на кран і душ, щоб скоротити споживання ресурсу в 2 – 3 рази.

Економія води в туалеті

Середній рівень витрат на змив в туалеті становить 30% від загального споживання ресурсу. Якщо сім’я велика, то цей показник збільшується до 50%. Щоб скоротити витрату, потрібно змінити звички всіх, хто живе в квартирі:

 • не натискайте на слив без необхідності;
 • встановіть бачки, в яких можна регулювати подачу ресурсу різними кнопками – частковий слив або повний;
 • можна помістити всередину бачка наповнену пляшку об’ємом півтора літри. Вона витіснить частину рідини, і при зливі буде витрачатися менше ресурсу;
 • використовуйте йоржик замість того, щоб кілька разів натискати на кнопку;
 • не змивайте унітаз інші побутові відходи;
 • відремонтуйте сантехніку або встановіть нову, щоб виключити протікання.

Додатково можна встановити бачки невеликого обсягу, що дають хороший водозберігаючими ефект. Окремо продаються комплекти для подвійного зливу (часткового і повного), які встановлюються в стандартний унітаз.

Економія води за допомогою водомірів

Цей спосіб підходить тим, хто живе на самоті або сім’ї з двох чоловік. Чим більше людей, тим вище рівень споживання ресурсу, тому доцільність використання лічильників відсутній. Великій родині вигідніше платити за нормативом, особливо, якщо не всі її члени офіційно прописані в квартирі. У цьому випадку оплата йде тільки за зареєстрованих мешканців.

Також варто розглянути установку водомірів тим, в чиїй квартирі прописані кілька людей, а насправді живе менше, ніж зазначено в документах. У будь-якому випадку рекомендуємо для початку порахувати щомісячну витрату рідини і порівняти з витратами, які будуть присутні при розрахунку за нормативом.

У житлових приміщеннях встановлюють тахеометричні лічильники або електричні. Перший тип обладнання з’явився давно і якийсь час був основним. Його головний плюс – відсутність витрат на електроенергію. Варто пристрій недорого, служить довго. Електричні водоміри гарантують більш точний підрахунок спожитого ресурсу. Однак такі лічильники легко виходять з ладу, якщо подається рідина поганої якості. Харчуються такі пристрої від електричної мережі.

Окремо представлені багатотарифні водоміри. Вони зчитують температуру води, що поступає. Це зручно, оскільки не доведеться переплачувати за гарячу воду, зливаючи її даремно в очікуванні, поки вона потеплішає.

Економія води за допомогою перевірки на протікання

Залежно від того, де фіксуються протікання, власники квартири можуть переплачувати за 7 – 10 кубів і більше комунального ресурсу в рік. Найбільші витрати фіксуються при несправних унітазах. Рідина постійно тече, збільшуючи показники лічильників.

Якщо ви хочете заощадити, то дотримуйтесь розробленим рекомендаціям:

 • перевірте всю сантехніку на предмет протікання. Для цього краще викликати фахівця. Можна провести візуальний огляд обладнання;
 • самостійний огляд можна провести, перекривши всі крани і переконавшись в тому, що вода нікуди не витрачається;
 • спостерігайте за зміною показань лічильників. Якщо при перекритих кранах вони змінюються, є витік;
 • існує ще один спосіб переконатися у відсутності підтікання унітазу. Насипте кольоровий барвник в бачок і перевірте стінки унітазу через якийсь час. При наявності протікання вони змінять колір.

Економити комунальні ресурси не так складно при правильному підході. Велика частина людей звикли до бездумного споживання і не замислюються про витрати. Застосовуючи всі вищеописані методи економії можна скоротити витрату рідини в 2 – 3 рази. При високій вартості комунальної послуги економія буде вельми відчутною. Крім того, це позитивно впливає на навколишнє середовище.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *