Фільтр для очистки води від вапна

Підвищена жорсткість водопровідної рідини викликає все більше занепокоєння у фахівців. Розчинені солі кальцію називаються вапном і негативно позначаються не тільки на здоров’я людини, але і на безперебійній роботі побутової техніки. Якщо їх концентрація наближена до максимуму, розчин вважається жорстким, якщо до мінімуму – м’яким.

Існують різні способи позбавлення від солей кальцію. Досить популярні домашні методи, які не вимагають фінансових витрат, однак є менш ефективними. Фахівці ж рекомендують не винаходити велосипед, а скористатися перевіреними технічними розробками. Фільтр для очистки води від вапна за короткий термін здатний пом’якшити напій.

Навіщо потрібно очищати воду від вапна

Всі проблеми від використання розчину підвищеної жорсткості можна розділити на дві основні групи. Перша, найсерйозніша, стосується впливу на здоров’я людини. Друга відноситься до функціонування побутової техніки.

Регулярне вживання рідини, в якій перевищено вміст солей кальцію, викликає накопичення речовини всередині організму. Це викликає численні проблеми зі здоров’ям. Порівняти дію жорсткої води на організм можна на прикладі чайника.

При кип’ятінні вапняного розчину на стінках посуду утворюється білий наліт, який досить складно видалити. Схожий ефект вапно надає на тіло людини. При тривалому використанні виникають такі проблеми зі здоров’ям:

 • камені в нирках;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • недолік кальцію;
 • інші небезпечні хвороби.

Вапняний наліт може бути причиною виникнення серйозних інфекційних захворювань, в тому числі тифу.

Що стосується впливу на побутові прилади, то немає сумнівів в негативному впливі жорсткої рідини на техніку. При кип’ятінні солі кальцію осідають на стінках посуду, що псує її. Якщо ж застосовується обладнання, в якому є нагрівальні елементи, з часом це призводить до поломок. Найчастіше з ладу виходить наступна техніка:

 • пральні машини;
 • електричні чайники;
 • водонагрівачі;
 • котли опалення.

Якщо застосовується розчин, в якому концентрація солей наближена до максимуму, це може не просто привести до поломки, а остаточно вивести з ладу побутові прилади. Тому важливо використовувати фільтри очищення питної води. Вони забезпечать безперебійну роботу техніки і позбавлять від багатьох проблем зі здоров’ям.

Способи очищення води від солей кальцію

Існують домашні методи видалення вапна. Також представлена ​​спеціалізована техніка від різних виробників. Найбільш поширені такі способи очищення:

 • кип’ятіння;
 • відстоювання;
 • фільтри;
 • системи зворотного осмосу і ін.

У кожного з цих методів є свої переваги і недоліки. Розглянемо докладно домашні способи очищення, а також плюси спеціалізованого обладнання.

Очищення води від вапна: народні методи

Найпростіше для пом’якшення напою скористатися традиційними народними методами. Зазвичай рідина кип’ятять, відстоюють або заморожують. Способи фільтрації досить прості, щоб їх міг взяти на озброєння будь-який бажаючий.

відстоювання

Найбільш поширена технологія фільтрації в домашніх умовах – відстоювання. Цей метод не вимагає ніяких фінансових витрат. До того ж, він вважається одним з найбільш простих і швидких. Все, що потрібно зробити – це налити воду в будь-яку ємність і залишити на певний час. Зазвичай солі кальцію осідають на дні досить швидко. Для надійності можна залишити рідину на ніч, щоб вранці отримати вже очищений розчин.

До недоліків даної технології відносять недостатню ефективність. Також потрібно періодично переливати напій в іншу ємність, щоб прибрати накопичився осад. Однак в якості екстреного способу можна скористатися відстоюванням.

кип’ятіння

Більшою ефективністю відрізняється наступна маніпуляція. При кип’ятінні солі кальцію осідають на стінках посуду, тим самим очищаючи розчин. Однак цей метод підходить лише тим, хто не боїться зіпсувати чайник або каструлю. При надлишку вапна осад буде накопичуватися на стінках. Його згодом вкрай важко видалити.

Замороження

Даний спосіб не користується особливою популярністю, оскільки передбачає певні часові витрати. Однак у нього досить висока ефективність.

Рідина необхідно налити в посуд і залишити в морозилці до тих пір, поки вона не замерзне. Всі забруднюючі речовини будуть помітні неозброєним оком. Вони зберуться в центрі у вигляді мутного льоду. По краях ємності лід буде чистим. Щоб позбутися від бруду, потрібно видалити каламутну серцевину. Це можна зробити за допомогою ножа і ложки. Крім того, в центр можна налити трохи теплої води, щоб розтопити брудний лід.

Залишилася замерзлої рідини потрібно дати розтанути, після чого можна вживати її. Єдиний мінус даного методу – разом з вапном видаляються також корисні мінеральні речовини.

Очищення активованим вугіллям

Застосування цієї речовини досить популярно. Причому активоване вугілля використовують не тільки в методах домашнього очищення, а й у виробничих фільтрах.

Щоб очистити напій за допомогою цього сорбенту, потрібно розтовкти кілька таблеток вугілля, загорнути їх в марлю і помістити на кілька годин в посуд з рідиною. Речовина вбере в себе сторонні домішки і запахи.

Як очистити воду від вапна зі свердловини в домашніх умовах: технічні пристосування

Фільтрації необхідно піддавати не тільки водопровідну воду, але і ту, що добувають з підземних джерел. Наявність власної свердловини не гарантує відсутність небезпечних елементів.

Представлені різні методи фільтрації, але частіше за все використовують певні системи. Фільтри для очищення води можна розділити на наступні види:

 • картріджниє;
 • електромагнітні;
 • ультрафіолетові;
 • реагентні.

Кожне з цих пристроїв використовує певні засоби для фільтрації. Залежно від застосовуваних технологій системи можуть усунути більшу частину небезпечних сполук і мікроорганізмів.

механічні фільтри

Спосіб механічної фільтрації має на увазі використання обладнання, в якому всі маніпуляції відбуваються завдяки картриджам з сорбентом. Цей метод дозволяє видалити частинки від 5 до 1 мкм.

Виробники пропонують різні варіанти пристроїв. Найчастіше в якості сорбенту використовують такі засоби:

 • кварцевий пісок;
 • активоване вугілля;
 • шунгіт;
 • цеоліт.

Системи можна врізати в основний кран, а можна вивести додатковий, куди буде надходити вже очищений напій. До недоліків цього методу відносять необхідність регулярної заміни комплектуючих. Після того, як картридж вичерпає свій ресурс, натомість нього доведеться встановити новий. Це збільшує витрати споживачів.

Однак саме подібне обладнання може найкраще очистити воду від вапняних відкладень. Крім того, фільтри додатково видаляють інші небезпечні елементи.

електромагнітні фільтри

Наступний вид пристроїв має на увазі електромагнітний вплив на рідину. В системі відсутні будь-які реагенти, тому її застосування абсолютно безпечно. Устаткування видаляє солі кальцію, до того ж зручно в застосуванні. Воно служить довгі роки, не вимагає заміни комплектуючих, споживає вкрай мало енергії.

Системи зворотного осмосу

Однією з останніх розробок в області систем фільтрації є використання технології зворотного осмосу. Цей метод може позбавити практично від усіх шкідливих компонентів, в тому числі від підвищеної жорсткості.

Суть роботи установки в тому, що на спеціальну мембрану під тиском подається потік рідини. Всі забруднюючі речовини залишаються на фільтруючому матеріалі, а в кран надходить вже очищений напій. Перевагою цього способу є найбільш ефективне очищення. Щоб уникнути вимивання корисних елементів, слід купувати пристрої з вбудованим мінералізатором.

ультрафільтрація

Наступний метод обробки часто застосовують для видалення вапняних відкладень. За допомогою ультрафільтрації можна позбутися від частинок розміром менше 1 мкм. Для цього використовуються дрібнопористий мембрани, які затримують найдрібніші елементи.

За допомогою даного методу можна очистити розчин не тільки від солей кальцію, але і від небезпечних бактерій і вірусів, а також від більшості видів домішок. За принципом роботи пристрій нагадує обратноосмотічеськую систему. Але, на відміну від неї, використовуються пористі волокнисті мембрани.

До недоліків ультрафільтрації відносять високу вартість техніки, а також більш складні роботи з монтажу.

Очищення методом хімічної фільтрації

В якості реагенту в способі хімічної фільтрації застосовується гашене вапно. Її додають в рідину. Засіб має властивість вступати в реакцію з солями кальцію. В результаті взаємодії елементів вапно утворює осад. Далі принцип дії нагадує класичне відстоювання. Напій залишають в посуді, чекають, поки пластівці осядуть на дно, потім зливають.

Зазвичай у споживачів не викликає складнощів даний метод. Головна умова – точно розрахувати кількість гашеного вапна, яку слід засипати. До плюсів відносять простоту і невелику вартість.

Якщо вода, що надходить в будинок або в квартиру, не відрізняється вкрай підвищеною жорсткістю, можна використовувати народні способи фільтрації. В інших ситуаціях слід віддати перевагу професійним фільтрам, які будуть знешкоджені рідина. Очищений напій збереже здоров’я членів сім’ї, а також вбереже побутову техніку від передчасних поломок.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *