Фільтр для питної води

Сьогодні мало хто люди ризикують пити воду з-під крана в неочищеному вигляді. Деякі купують рідина в пляшках. Однак часто недобросовісні виробники наливають туди все той же напій, який представлений в водопровідних мережах.

Щоб не дати себе обдурити, слід використовувати фільтр для питної води. Він встановлюється в квартирі або в будинку і забезпечує сім’ю якісної очищеної рідиною. Щоб зрозуміти, в чому полягає очищення питної води, необхідно вивчити методи, які використовують виробники систем фільтрації.

способи очищення

У пошуках чудесного засобу, здатного назавжди позбавити від проблем забруднення, люди пробують різні методи очищення питної води. Одні справляються краще, інші гірше, але найчастіше процедури для очищення води в домашніх умовах не особливо ефективні. Кип’ятіння і заморозка позбавлять від деяких шкідливих компонентів, однак не чекайте дива. Видалити всі небезпечні речовини може тільки професійне обладнання, представлене в декількох найбільш популярних варіантах.

механічне очищення

Цей спосіб має на увазі видалення найбільш великих часток, які містяться в напої. Фільтри для очищення питної води оснащуються металевими сітками з дрібної структурою, що дозволяє затримувати пісок, суспензії, водорості та ін. Зазвичай подібний метод застосовується в найбільш забруднених місцевостях.

Після проходження через систему поліпшується смак, запах, а також усувається каламутного відтінку. Можна використовувати спосіб механічного очищення для отримання більш якісної технічної рідини.

метод сорбції

Пристрої цього типу оснащуються картриджами, що містять сорбирующие компоненти (активоване вугілля). Залежно від гранул касети здатні затримувати частинки різного розміру. Устаткування справляється з наступними типами забруднень:

  • хлор;
  • метали;
  • бактерії і віруси (не завжди ефективно);
  • солі.

Подібні прилади найчастіше встановлюють під раковину, врізаючи в магістральні схеми. Однак можлива покупка фільтрів-глечиків, які коштують дешевше. Всі пристрої даного типу мають потребу в постійній заміні комплектуючих. Термін зносу касет залежить від того, як часто відбувається очищення води, і яка кількість літрів споживає сім’я.

Якщо вчасно не замінити очисний елемент, погіршується результат, тому необхідно стежити за зносом сорбенту.

Метод іонного обміну

Наступний різновид фільтрації передбачає використання додаткових очисних елементів. Йдеться про іонообмінних смолах. Вся рідина фільтрується з їх допомогою. Після проходження даного етапу іони включень змінюються на іони натрію. Це вкрай ефективна система, здатна позбавити від багатьох видів забруднення, які залишаються після проходження через сорбенти.

Зазвичай іонний обмін застосовується, якщо потрібне додаткове видалення від бактерій, вірусів, паразитів. Позбутися від важких металів або пестицидів за допомогою цього способу можна.

Задіяну смолу можна відновити за допомогою розчину солі, що дозволяє заощадити на комплектуючих. А ось сам метод іонного обміну дешевим не назвеш – висока вартість обладнання в більшості випадків змушує споживачів відмовитися від його використання на користь менш дорогих приладів.

Ультратонкая очищення

Окремо варто розглянути варіанти, при яких системи очищення води рятують від усіх відомих домішок. Устаткування дозволяє домогтися найкращого результату, хоча його ціна зазвичай зупиняє більшість покупців.

Метод мембранної фільтрації

Вкрай ефективні системи зворотного осмосу. Всередині фільтра встановлюється щільна мембрана, на яку під тиском подається рідина. Всередину не пропускаються частки, які більше молекул води. В результаті на виході виходить абсолютно чистий напій, що не містить шкідливих елементів. Мембрани зворотного осмосу здатні затримувати навіть віруси і бактерії.

До недоліків пристроїв відносять далеко не бюджетну вартість. Середня ціна коливається в межах 10 – 15 тисяч. Деякі виробники пропонують і більш дорогі варіанти.

Противники подібних методів фільтрації також призводять довід, згідно з яким очищений напій разом з шкідливими втрачає корисні компоненти. Однак обладнання в більшості випадків додатково оснащується мінералізатором, який підвищує концентрацію необхідних елементів.

Електрохімічний очищення

Ще один спосіб видалення забруднень полягає в тому, що через рідину пропускають електричний струм. Завдяки цьому небезпечні речовини розпадаються на нетоксичні компоненти.

У електрохімічної установки для очищення питної води є свої переваги. Вона займає небагато місця і досить проста в застосуванні. Однак перед покупкою необхідно врахувати додаткові витрати на енергію, що виникають в процесі роботи пристрою.

Типи фільтрів для очищення води

Існують різні класифікації фільтруючих систем. Вони бувають наступних різновидів:

  • фільтри-глечики (відрізняються компактністю і мобільністю, потрібно часта заміна картриджів);
  • побутові фільтри для очищення питної води під мийку (мають великі розміри, припускають врізку в магістральні схеми, не вимагають занадто частої заміни комплектуючих);
  • насадки на кран (займають небагато місця і зручні у використанні).

Для дачі, яку члени сім’ї відвідують лише по вихідних, підійде простий і недорогий варіант, наприклад, фільтруючий глечик. А ось в квартирах або заміських будинках слід встановити стаціонарні прилади, що відрізняються більш високою продуктивністю і якістю очищення.

Яким повинен бути якісний фільтр

Важливу роль при виборі обладнання відіграє фільтруючий матеріал. В якості сорбенту використовується активоване вугілля з дрібними або великими гранулами. Він може затримувати найдрібніші частинки. На етикетці картриджа зазвичай вказана інформація, для якого типу води він призначений. Сорбенти можуть боротися з підвищеною жорсткістю, з високим вмістом заліза та ін.

Додатково можуть бути встановлені ультрафіолетові лампи, які вбивають до 100% всіх розміщених хвороботворних мікроорганізмів. Також виробники часто пропонують мінералізатори, що збільшують вміст необхідних людині мікроелементів.

Але не варто орієнтуватися тільки на обіцянки виробника. Щоб підібрати кращий фільтр, слід для початку провести лабораторний аналіз питної рідини. Результати дослідження підкажуть, яке обладнання потрібно купувати. Також необхідно врахувати, що ресурс змінного модуля залежить від виду пристрою. Для глечиків використовуються невеликі касети, які доведеться міняти раз в 1 – 2 місяці. Стаціонарні моделі зажадають більш рідкісної заміни комплектуючих – раз в 6 – 12 місяців.

Який виробник краще

Сьогодні на ринку представлені фільтруючі системи як вітчизняного, так і зарубіжного випуску. Якість в більшості випадків не залежить від країни виробництва. При виборі не слід думати, що іноземні виробники фільтрів далеко просунулися вперед і розробили технологію, яка принципово відрізняється від усіх інших.

Принцип роботи всіх пристроїв сьогодні один і той же. Однак деякі виробники пропонують більший набір функцій, що робить очистку рідини більш ефективної, а використання обладнання – зручнішим для споживача.

Зазвичай при виборі пристроїв клієнти орієнтуються на свої фінансові можливості. Стаціонарні фільтри коштують дорожче, ніж мобільні, але і очищають краще. Серед них також представлені моделі більш дорогого сегмента і ті, які по кишені більшості жителів країни.

Якщо ви вибираєте конкретне обладнання, слід перевірити сертифікати якості. Документи видають тільки тим виробникам, які підтвердили якість виробів, що випускаються. У список найпопулярніших компаній, що виготовляють фільтруючі пристрої, входять російські фірми.

бар’єр

Вітчизняний виробник випускає власні розробки з початку 90-х рр. На сьогоднішній день компанія може похвалитися наявністю дослідного центру, де розробляють нові пристрої, а також декількома заводами, які випускають підсумкову продукцію. Виробник пропонує обладнання в різних цінових категоріях. Є стандартні глечики, є системи тонкого очищення, зворотного осмосу. Також представлені прилади для очищення на підприємствах. Випускає компанія і картриджі для різних видів фільтрів;

Аквафор

Ще один вітчизняний виробник, один з лідерів ринку. Працює на рік більше Бар’єру. У списку моделей представлені обратноосмотичні системи, стаціонарні моделі під мийку, глечики, насадки та ін. Розроблено власний сорбент Аквальон, що дозволяє позбутися від більшої частини забруднень;

Гейзер

Одна з найстаріших фірм Росії. Відкрита в Санкт-Петербурзі в середині 80-х. Має понад 20 запатентованих технологій, в тому числі на реалізацію микропористого ионообменного полімеру. Виробник випускає всі види обладнання для очищення питної рідини.

Вибір фільтра для води залежить від можливостей і побажань споживача. Виробники здатні задовольнити смак найвибагливішого клієнта. Рейтинг фільтрів включає популярні стаціонарні моделі, а також мобільні системи. Будь-який вид обладнання може впоратися з поставленими завданнями. Навіть найдешевший прилад очистить напій так, що його можна буде пити, не побоюючись за власне здоров’я.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *