Фільтр грубої очистки для води

Сьогодні виробники пропонують десятки варіантів для видалення з рідини небезпечних забруднюючих елементів. На першому етапі найкраще встановити фільтр грубої очистки для води. Він являє собою пристрій, який механічно фільтрує і позбавляє від великих часток. На цьому етапі видаляються нерозчинні суспензії, пісок, іржа, глина.

Подібний метод фільтрації необхідний, якщо вода надходить в будинок за старими трубами, які давно не змінювалися. Зазвичай вони іржавіють, гниють і погіршують якість напою. Спосіб грубої фільтрації продовжує термін служби побутової техніки і готує розчин для подальшої фільтрації в фільтруючих пристроях.

Можливості та сфера застосування

Головне завдання обладнання – ліквідувати всі великі частки. Зазвичай його встановлюють, якщо потрібно позбутися від піску або іржі. При цьому методі фільтрації можна навіть очищати рідина з водойм, застосовуючи її в подальшому в технічних цілях.

Система являє собою конструкцію, в якій розміщується знімний металевий елемент. Він затримує великі частки і пропускає очищений розчин. Корпус додатково оснащують відсіком, де накопичуються забруднення. Його періодично потрібно промивати.

Також багато виробників встановлюють спеціальні датчики, які контролюють тиск у системі. При зниженні показника слід промити сітку. Як очисного елемента зазвичай використовується металева сітка з отворами невеликого діаметру, що пропускають лише частки певного розміру.

Використання даного методу обов’язково в тих місцевостях, які сильно забруднені. В іншому випадку подальше застосування фільтрів тонкого очищення призведе до того, що прилад швидко вийде з ладу. Також перший етап фільтрації необхідно застосовувати на підприємствах, діяльність яких сприяє забрудненню.

Установка устаткування дозволяє вирішити такі завдання:

 • не пропускає великі забруднюючі речовини;
 • готує рідина до подальшого етапу фільтрації;
 • збільшує термін служби побутової техніки.

Види фільтрів грубої очистки води

Зазвичай виробники використовують однакові технології при випуску систем фільтрації. Корпус установки оснащується металевою сіткою, яка виконує бар’єрну функцію. Однак деякі деталі конструкції можуть відрізнятися за показниками. Залежно від застосовуваних схем розрізняють наступні види обладнання для грубої очистки води:

 • сітчатий фільтр;
 • самоочищається фільтр;
 • використання дискових фільтрів;
 • картріджниє системи.

сітчасті фільтри

Найчастіше обладнання для грубої фільтрації являє собою сітчасті фільтри. Системи, в яких використовується металева сітка, найбільш поширені. Відведення може бути зроблений прямо або під кутом. Сам фільтруючий елемент зазвичай виконується з нержавіючої сталі, карбонових ниток, склотканини.

Популярні металеві сітки, оскільки їх простіше почистити. Але така деталь і гнеться набагато швидше. Більшою міцністю відрізняються карбонові сітки. Однак, щоб їх промити, потрібно докласти набагато більше зусиль.

Сітчасті пристрої можуть використовуватися і на холодній, і на гарячій воді. При застосуванні цього способу можна продовжити термін експлуатації нагрівальних систем (котлів опалення, побутових водонагрівачів).

самоочищається фільтр

Прилади, які оснащені функцією самоочищення, зручні у використанні. Вони складаються з корпусу, фільтруючого елемента і крана для промивання. В конструкції передбачені два відділення, які підключаються до магістрального водопроводу. Видалення забруднень відбувається за допомогою металевої сітки, яка затримує частинки розміром від 100 мкм. Вся рідина проходить через неї.

Також в корпусі передбачений кран зворотної промивки. Завдяки йому власник може самостійно видалити скупчилися забруднення, при цьому не розбираючи конструкцію. Щоб промити систему, потрібно лише включити кран. Він сам промиє всі відділи сильним потоком. Крім того, необхідно чистити саму сітку. Вона легко знімається і промивається під краном.

Дискові фільтри для води

Є ще один різновид пристроїв передбачає використання дискових фільтрів. Подібне обладнання готує рідина до подальшого знезараження і видалення інших небезпечних компонентів. В якості основного фільтруючого елемента використовуються полімерні диски.

Перевага даного методу полягає в тому, що матеріал дозволяє затримувати речовини розміром до 20 мкм, що забезпечує більш високу ступінь очищення. Напір подається безпосередньо на полімерну сітку, після чого, вже очищений, надходить в кран. Спосіб видалення скупчилися забруднень схожий з тим, який застосовується для металевих деталей. Необхідно періодично очищати поверхню сітки, щоб якість що надходить напою залишалося на високому рівні.

Фільтр з картриджами

Наступний різновид установок – системи з картриджами. Вони призначені як для грубої, так і для тонкої фільтрації. Особливість – у використанні спеціальних комплектуючих елементів, які встановлюються всередині корпусу. Подібні пристрої допомагають видалити частинки практично будь-якого розміру. Для першого етапу зазвичай застосовуються картріджниє установки, які ліквідують елементи до 20 мкм. Використання більш ефективних деталей відноситься вже до тонкої очистки та зазвичай використовується для отримання якісної питної води.

Устаткування застосовується як в житлових будинках, так і на підприємствах. Відмінною особливістю даного типу є необхідність регулярної заміни комплектуючих. Згодом сорбенти забиваються і перестають очищати рідина так ефективно, як це відбувається на початку експлуатації. Залежно від типу пристроїв заміна картриджів може знадобитися раз в кілька місяців.

Як працює фільтр грубої очистки води

Принцип роботи систем фільтрації досить простий. Потік під тиском подається на перешкоду, в якості якого може виступати металева, карбонова сітка або картридж з сорбентом. Залежно від розмірів осередків на сітці, установки можуть затримувати частинки різного розміру, аж до найдрібніших.

Очищений напій подається в кран. Також він може надходити в систему для подальшої фільтрації (якщо це передбачено). Готова рідина може використовуватися в технічних цілях або направляється на подальшу переробку для поліпшення властивостей.

Популярні моделі фільтрів

Щоб правильно вибрати фільтри для грубого очищення води в квартиру, необхідно розуміти, про яку якість водопровідної рідини йдеться, і якими додатковими функціями повинна бути оснащена установка. Зазвичай споживачі звертають увагу на такі фактори:

 • висока продуктивність;
 • можливість видалення дрібних частинок;
 • додаткові датчики.

Якщо в квартирі або в будинку живе велика сім’я, потрібно купувати системи, які забезпечують високий рівень продуктивності. В іншому випадку напору не вистачатиме, і всі жителі квартири зіткнуться з незручностями. Можна передбачити модель, у якій є накопичувальний бак, але для неї потрібно багато місця.

Крім того, слід звернути увагу на сам фільтруючий елемент. Якщо у нього дрібні осередки, він забезпечить більш високу ступінь очищення. Для видалення суспензій з сильно забрудненої води необхідно використовувати сітки з осередками середнього розміру, після чого рідина буде потрібно пропустити через додаткову установку. Якщо відразу використовувати дрібнопористий деталі, їх доведеться дуже часто промивати.

На сучасному ринку представлені кілька найбільш популярних виробників фільтрує техніки:

 • Honeywell. Це одна з найбільш відомих світових корпорацій, яка займається технічними розробками для різних цілей. Одним з напрямків виробництва є випуск очисної техніки для дому. Компанія пропонує споживачам обладнання різного призначення. Представлені компактні моделі, а також пристрої, призначені для гарячої або холодної води. Покупці високо цінують системи фільтрації за їх якість і просте обслуговування;
 • RBM і VALTEC також постачають обладнання для очищення рідини. У каталогах представлені класичні моделі, а також пристрої з функцією самоочищення. В якості фільтруючого елемента найчастіше використовують латунні і сталеві сітки, які здатні служити довгі роки. Часто передбачені додаткові датчики;
 • Сапфір-П. Моделі з цієї серії відрізняються функцією очищення зворотним струмом. Передбачені установки для гарячої або холодної рідини, а також з технологією самоочищення;
 • Союзінтеллект. Універсальні моделі виконують різні варіанти фільтрації, в тому числі від мікроорганізмів. Є економічними у використанні і служать не один рік.

Також фахівці рекомендують звернути увагу на моделі наступних компаній:

 • Bugatti;
 • TIM.

Монтаж і обслуговування фільтра грубої очистки

Продовжити термін експлуатації приладу допоможе правильна установка фільтра грубої очистки води, а також своєчасна заміна комплектуючих і чистка механізмів. Монтаж пристрою залежить від конкретної моделі. Фахівці радять використовувати роз’ємні з’єднання для будь-яких змін. Це необхідно для того, щоб систему легко можна було розібрати, якщо виникне така необхідність.

Монтаж обладнання краще довірити сантехніку, але при наявності певних навичок встановити його можна і самостійно. Важливо щільно загерметизувати всі стики, щоб уникнути протікання.

Що стосується обслуговування, то головна умова – своєчасна промивка елементів. Якщо використовуються змінні деталі, їх необхідно міняти в міру зносу.

Як почистити сітчастий фільтр в прямому або косому виконанні

Всі пристрої ділять на 2 типу, в залежності від того, як розташовується відведення:

 • прямі (відстійник розміщується у вигляді кута перпендикулярно потоку, краще чиститься, зазвичай має більш значні габарити);
 • косі (розміщується під кутом до потоку, тому функціональність нижче, ніж у попереднього типу, займає небагато місця).

Якщо прилад не передбачає функції самостійного очищення, власнику необхідно регулярно проводити маніпуляції самому. Саме прямі і косі відстійники змушують власників постійно видаляти забруднення. Для цього буде потрібно розібрати фільтр грубої очистки води. Зрозуміти, як відкрутити кришку, нескладно. Для процедури знадобляться наступні речі:

 • розвідний ключ;
 • газовий ключ;
 • ємність для промивання.

В першу чергу необхідно перекрити водопостачання. Після цього можна додатково обробити заглушки спеціальним засобом від іржі, щоб позбутися від зайвих компонентів і швидше відкрутити гайку.

Газовим ключем фіксують корпус, а розвідним відкручують заглушку. Якщо система давно не обслуговувалася, доведеться докласти зусиль. Далі необхідно дістати металеву сітку і промити її. При наявності сильного забруднення можна додатково використовувати спеціальну щітку, щоб зчистити відкладення.

Після даних маніпуляцій слід встановити сітку назад, а також використовувати ущільнювач на різьбу, на який встановлюється заглушка. Потім повертається вентиль з водою, і система перевіряється на наявність протікань. Якщо вони присутні, стики додатково обробляються герметиком.

Як почистити картріджний патронний фільтр

Патронная схема зазвичай застосовується в автономних установках, де є найбільш ефективною. Щоб зробити промивання, буде потрібно велика ємність, змінна касета, ключ. Процедура відбувається в кілька етапів:

 • перекривається водопостачання, і зливаються залишки рідини;
 • ключем відкручується засувка, далі прибирається колба. На цьому етапі слід підставити ємність, щоб вода і бруд не лилися на підлогу;
 • касета промивається. Якщо потрібна заміна картриджа, то на колишнє місце ставиться новий;
 • далі маніпуляція відбувається в зворотному порядку. Гайку закручуються і перевіряють герметичність;
 • водопровідний вентиль повертається назад, відбувається перевірка функціональності.

Як поміняти фільтр

Рано чи пізно будь-які елементи пристрою приходять в непридатність і вимагають заміни. Мова йде не тільки про картріджних приладах, але також про стандартні сітчастих моделях. Термін експлуатації комплектуючих залежить від багатьох факторів. Важливо, скільки людина живе в квартирі, якість водопровідної рідини та ін. Коли елементи витратили ресурс, власники починають задаватися питанням: як поміняти фільтр?

Сама маніпуляція практично аналогічна процедурі промивання приладу. Необхідний ключ, ємність і нова касета. Щоб зробити заміну, слід дотримуватися наступну інструкцію:

 • повністю перекривається водопровідний вентиль (або весь стояк, якщо в квартирі відсутній вентиль);
 • ключем відкручується засувка (при необхідності використовуються додаткові засоби для пом’якшення вапна, іржі та ін.);
 • виймається старий картридж і встановлюється новий;
 • застосовується новий ущільнювач, засувка ставиться на колишнє місце і закручується;
 • поновлюється подача рідини і перевіряється працездатність системи, можливі протікання.

Системи грубої фільтрації призначені для того, щоб ліквідувати найбільші забруднюючі частинки. Завдяки їм видаляється пісок, суспензії, іржа – все ті елементи, які часто зустрічаються в зношених водопровідних мережах. Однак від важких металів і інших небезпечних речовин таке обладнання не врятує. Фахівці рекомендують додатково встановлювати фільтри тонкого очищення, які дозволяють отримати більш якісну питну воду.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *