Фільтри для очищення води магнітні

Водопровідна вода має в своєму складі надмірна кількість хлоридів, домішок сульфатів, нітратів і солей. Деякі з елементів, що містяться в ній, руйнуються і розчиняються при кип’ятінні, однак, чимала частина інших залишається. Постійне вживання такої води може призвести до несприятливих змін фізіологічного характеру в організмі. Тому, закономірно, що багато обивателі хочуть пом’якшити її і одним із способів зробити це – є установка фільтра для очищення води з магнітними елементами.

Навіщо потрібен магнітний фільтр

Освіта накипу через жорсткість води – не тільки не естетичний зовнішній вигляд, але і зниження ефективності приладів постійно взаємодіючих з нею (електрочайники, посудомийні пристрої, пральні машини і т. Д.). Прання речей в жорсткій воді тягне за собою підвищений її витрата, труднощі вистіриванія і накопичення солей в самому одязі.

Ці проблеми цілком можна вирішити магнітної очищенням води. Такі фільтри найбільш популярні і доступні для переважної більшості. Вони, спочатку застосовуючи в умовах промисловості, тепер адаптовані для установки в квартирах і приватних домоволодіннях. З його допомогою вода очищується від домішок заліза, кальцие-магнієвих з’єднань і стає набагато м’якше.

Принцип дії магнітного фільтра

Дія даного фільтра полягає в перетворенні водного складу за допомогою впливу на неї магнітного поля. Незважаючи на наявність декількох різновидів магнітних фільтрів, принцип роботи у них один і той же:

 • в що проходить крізь фільтр, воді на певний час змінюються фізичні властивості в зв’язку з перетворенням структури важких домішок – солей;
 • внаслідок цього ефекту, коли вода нагрівається, процес затвердіння солей (кристалізації) проходить швидше і відбувається він не на поверхні стикаються з водою, а безпосередньо в ній;
 • в кінцевому підсумку, розчинені домішки трохи отлаживаются на внутрішніх поверхнях обладнання (ТЕНи, резервуари бойлерів і т. п.) у вигляді твердих речовин, а випадають в осад у формі найменшого мулу;
 • цей шлам потім затримується будь-яким сітчастим фільтром грубого очищення.

Вода оброблена таким способом, для здоров’я людини не набуває негативних властивостей і не змінює смакові якості.

Слід знати, що трансформація в воді солей магнітним фільтром є тимчасовою, т. Е. Після виходу з магнітного поля солі жорсткості відновлюють свою початкову структуру. Виходячи з цього, монтаж перетворювача повинен виконуватися безпосередньо перед нагрівачем.

У яких випадках можна використовувати магнітний фільтр

Деякі фахівці відзначають, що такий фільтр з натяжкою можна віднести до категорії очищувачів води для пиття, обґрунтовують це тим, що пом’якшувач НЕ знижує рівень іонів жорсткості. Вплив цього приладу знижує здатність деяких речовин формувати відкладення і вони залишаються безпосередньо в самій воді. Однак, пристрій все ж відноситься до роду фільтрів. Магнітні фільтри в основному використовуються в опалювальних і водопостачальних системах. Застосовувати перетворювач можна в поєднанні з наступним обладнанням:

 • водопровідні магістралі холодної та гарячої води;
 • котли функціонують на основі пари або води;
 • колонки газові та водонагрівальні апарати;
 • охолоджувальні системи;
 • бойлери накопичувального типу і проточні;
 • компресорні станції;
 • машини для прання та миття посуду.

При направленому застосуванні магнітний фільтр встановлюють відразу перед входом води в водонагрівальні баки, опалювальні котли, пральні машинки і т. П.

Переваги магнітних фільтрів

Магнітні умягчители покликані захищати водоіспользующіе прилади й канали проходу води від відкладень накипу, збільшуючи тим самим термін їх експлуатації. З використанням перетворювача скорочуються витрати на ремонт сантехнічних елементів, заміну побутових приладів, ланок трубопроводу та обслуговування їх в цілому. Також можна відзначити, що зниження температури в опалювальній системі не буде відбуватися тому що радіаторна поверхню не страждає від шарів відкладень.

Фільтр з магнітним перетворювачем досить функціональний, компактний, встановити його можна практично на будь-якому відрізку. Він не врізається, а просто накручується на трубу і відразу ж, під час пуску води, починає функціонувати без додаткових маніпуляцій, включень. Зручність у використанні полягає у відсутності необхідності обслуговування і заміни різноманітних частин, промивання і т.д. Працює перманентно протягом заявленого виробником терміну – 25 і більше років.

Недоліки магнітного пом’якшувача

Як і всякі прилади магнітний фільтр має свої недоліки:

 • окислення перетворювача. Цей недолік має, більшою мірою, естетичний харатер. На водоочиснику з’являються плями зеленого нальоту, по констістенціі нагадують пластилін, але вони досить легко видаляються;
 • серйозним недоліком можна вважати деякі обмеження фільтра в роботі з водою. До них відноситься прохід води в різних напрямках, занадто висока її температура, швидкість потоку або деякий застій, в цих випадках магнітні поля просто безсилі;
 • є думка, що після певного часу вода ніби адаптується до впливу магнітного перетворювача і ефективність його помітно знижується. Виправити цю ситуацію можна знявши на час фільтр.

Види магнітних фільтрів

Різновиди умягчителей магнітного типу бувають наступними:

 • фільтр під фланцеве з’єднання;
 • сітчасті конструкції під фланцеве з’єднання;
 • муфтовий магнітний фільтр;
 • муфтовий сітчастий перетворювач;
 • магнітно-механічний фільтр;
 • електромагнітні фільтри для очищення води.

Відмінності цих видів стосуються їх призначення (побутові, промислові) і місця використання. Варто відзначити, що електромагнітний фільтр перешкоджає не тільки утворенню накипу, але і допомагає видалити інші старі відкладення. Також він вирішує питання з недоліками звичайного магнітного пом’якшувача.

Існують також накладні магнітні фільтри – Магнітотрони з яких можна виділити Магнітотрон Патрасенко, провідного біофізика РФ. Феррітобаріевие постійні магніти, з яких складається Магнітотрон роблять воду діополем, яке видавлює з неї брудні домішки назовні. Такі фільтри не вимагають калібрування, енергетичних джерел і спеціального обслуговування.

Установка магнітного фільтра

Монтаж даних фільтрів не вимагає виклику фахівців, його можна здійснити самостійно. Побутові водні активатори випускаються з з’єднанням на різьбі і мають діаметр від 8 до 32 мм. Для його установки знадобиться розвідний або гайковий ключ потрібного розміру, герметизирующая фум-стрічка для з’єднань, нитка для ущільнення або лляні волокна.

Процес монтажу наступний:

 1. перекривається подача води на основному стояку.
 2. На різьбу потрібного з’єднання намотується обраний ущільнювачий.
 3. На з’єднання закручуються гайки магнітного фільтра і щільно затягуються.
 4. Герметичність з’єднання перевіряється короткочасної подачею води.

Купувати магнітні бар’єри рекомендується у перевірених компаній, які дають гарантію на свою продукцію.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *