Фільтри для тонкої очистки води

Для здоров’я людини дуже важливо пити якісну воду. Якісна вода не повинна містити шкідливих домішок. Оптимально якщо очищена вода має нейтральну кислотність. Це досягається системами фільтрації води. Фільтруючі системи складаються з набору фільтруючих елементів, які виконують різні рівні фільтрації і способи підготовки води. У цій статті буде розказано про фільтри тонкого очищення води.

При фільтрації води краще використовувати дворівневу фільтрацію. На першому етапі грубої очистки відбувається видалення великих частинок, нерозчинних суспензій. Після цього слід застосувати фільтр для очищення води тонкого очищення. Він забезпечує більший ефект, видаляючи домішки, що залишилися.

Для чого потрібні фільтри тонкої очистки

Людина може зіткнутися з проблемою забруднення в будь-якій ситуації, чи живе він в квартирі або в заміському будинку. І водопровідна рідина і та, що надходить з глибоких свердловин, може містити в складі небезпечні компоненти, які впливають на здоров’я. Найчастіше відзначається перевищення наступних елементів і мікроорганізмів:

 • канцерогени;
 • важкі метали;
 • хлор;
 • бактерії і віруси.

Якщо регулярно вживати неочищені напої, незабаром це позначається на здоров’ї і зовнішній вигляд. Перевищення шкідливих речовин може викликати серйозні захворювання внутрішніх органів. Інші ж провокують швидке старіння, поява шкірних висипань, випадання волосся та інші порушення функцій внутрішніх органів.

Крім цього неякісна рідина робить негативний вплив на побутові прилади. Утворюється накип на чайниках, праски, пральних машинах. Техніка швидко ламається. Запобігти подібним проблемам покликані фільтри тонкого очищення води.

пристрій фільтра

Залежно від різновидів пристрої фільтр тонкого очищення води може мати різну конструкцію. Можливе використання системи для рідини з різною температурою. Однак більшість приладів все ж працюють за одним принципом.

Вхідна частина оснащується сіткою, через яку не можуть проникнути великі частки. Основна частина конструкції являє собою картридж, який наповнений сорбентом (найчастіше це дрібногранульований активоване вугілля). Сорбуючі компоненти можуть затримувати як великі, так і дрібні частинки (до 1 мкм).

Також в пристрої представлений відсік, де збираються забруднюючі речовини. Його потрібно періодично промивати. Деякі фільтри на воду обладнано датчиками, які дозволяють контролювати тиск, і передають інші відомості про систему. Додатково вони можуть оснащуватися мінералізатором.

види фільтрів

Існує різна класифікація приладів в залежності від функцій і використовуваного сорбенту. Вони можуть не тільки видаляти шкідливі компоненти, знешкоджувати збудників інфекцій, то також додатково пом’якшувати воду і насичувати її корисними речовинами. Слід враховувати, що для гарячої води призначені спеціалізовані пристрої. Фільтри для очищення гарячої води здатні переносити підвищення температури. Звичайне обладнання може вийти з ладу.

Найчастіше виділяють такі різновиди:

 • самопромивной фільтр тонкого очищення. Видалення великих частинок здійснюється через металеву сітку. У нижній частині корпусу є кран зворотної промивки. Цей різновид використовується в очищенні опалювальних і водопровідних магістралей. Перевагою є можливість видалити скупчилися забруднення, не розбираючи корпус;
 • осадові системи грубої фільтрації. У них також є сітка з нержавіючої сталі, що затримує великі частки. Очищати фільтр від бруду трохи складніше, ніж в попередній моделі;
 • картріджниє системи для грубої або тонкої очистки. Прилади мають касети з сорбентом, який може затримувати дрібні частки. З рідини видаляються великі елементи, що покращує колір і смак води, а також невеликі частинки шкідливих речовин, які надають згубний вплив на здоров’я людини.

Окремо стоять в сфері водоочистки промислові фільтри для води. Устаткування, яке закуповують підприємства, має значні габарити і високу продуктивність. Найчастіше подібні системи призначені для очищення води, яка використовується в технологічному процесі.

огляд моделей

Системи фільтрації діють за двома різними напрямками. Залежно від використовуваної технології розрізняють:

 • сорбційні фільтри;
 • обратноосмотичні системи.

Пристрої, в яких використовується сорбенти (в тому числі фільтри для тонкого очищення води), дозволяють видалити більшу частину представлених мікроорганізмів і шкідливих хімічних сполук. Вони затримують пісок, частинки хлору, металів, нафтопродуктів, пестицидів.

У більшості випадків в якості сорбенту використовується активоване вугілля. Залежно від способу його гранулювання він може затримувати частинки до 1 мкм. Сорбент розміщується в картриджах і дозволяє якісно очистити певну кількість літрів. При перевищенні допустимого порогу потрібна заміна касети.

Найбільш ефективними в області очищення рідини вважаються системи зворотного осмосу. У них вода під тиском проходить різні ступені фільтрації. При такому методі видаляються практично всі небезпечні компоненти і мікроорганізми. Досить часто обладнання встановлюють разом з сорбційними фільтрами, як гарантію повного очищення води.

До недоліків обратноосмотічеського обладнання відносять те, що при проходженні через мембрану видаляються також деякі корисні речовини. Тому більшість установок додатково оснащують мінералізатором.

Конструктивні особливості

Залежно від особливостей конструкції може використовуватися стаціонарний або мобільний фільтр тонкого очищення. У першому випадку прилад монтується під мийку, виводиться додатковий кран. У другому – використовуються спеціальні насадки, які кріпляться на основний кран.

Вибір фільтруючих методів очищення холодної води залежить від можливостей і побажань споживача. Зазвичай більш зручні та ефективні стаціонарні пристрої, проте вони і коштують трохи дорожче. У насадок також є додаткова перевага – мобільність.

Який фільтр краще використовувати в квартирі

В умовах багатоквартирного будинку можна застосовувати практично будь-який побутовий фільтр тонкого очищення. Краще в квартиру встановлювати обладнання, яке кріпиться під мийкою. Можна вибрати системи з накопичувальним баком або без нього, якщо розміри житла не передбачають зайвих предметів.

У більшості випадків власник самостійно зможе замінити картридж після того, як він виробив свій ресурс.

Оптимальний варіант для дачі або заміського будинку

Вибір методу для заміського житла буде залежати від цілей власника. Якщо необхідний фільтр для дачі, який використовується нечасто і лише для отримання питної води, можна придбати стандартний глечик, що не займає багато місця і зручний у використанні.

Якщо ж необхідно очистити в заміському будинку, то потрібно встановлювати стаціонарне обладнання, яке забезпечить більш високу продуктивність і очистить напій від всіх шкідливих компонентів.

вибираємо краще

При виборі техніки слід орієнтуватися на власні потреби. Наприклад, багато хто віддає перевагу фільтрам, у яких продуктивність доходить до 2 л хв., А ресурс картриджів дозволяє змінювати їх не так часто. Потрібно враховувати і те, для гарячої або холодної води купується система. Зазвичай на корпусі стоїть спеціальна позначка – червона або синя, але фахівці в будь-якому випадку підкажуть вірне рішення.

У будинках з поганим напором встановлюють прилади, які будуть ефективно працювати навіть при зниженні тиску. Якщо заздалегідь подбати про лабораторне дослідження питної рідини, можна вибрати додаткову установку з ультрафіолетовим випромінювачем або з мінералізатором. Вони здатні знешкодити небезпечні мікроорганізми (якщо виявлено їх перевищення) або збагатити напій важливими елементами (якщо виявлено їх недолік).

Крім того, при покупці потрібно бути впевненим в якості фільтруючого матеріалу.

установка фільтра

Найбільшу складність представляє встановлення приладів, які врізаються в системи магістральних водопроводів. Таке обладнання зазвичай монтується під мийку. Краще довірити монтаж сантехніку, але можна зробити його і самостійно. Процес включає наступні етапи:

 • перекривається доступ до води;
 • в мийці вирізається отвір для установки додаткового крана;
 • вирізається частина труби і кріпиться відведення-трійник (або відведення в формі хомута);
 • елементи фільтра встановлюють на трубу, підключають до системи і надійно закріплюють (використовується герметик, щоб виключити протікання);
 • після завершення робіт слід пропустити через фільтр 10 – 15 л, після чого його можна використовувати в звичайному режимі.

Обслуговування та чистка

Процедури по обслуговуванню фільтрів залежать від обраного обладнання. Якщо використовується осадовий тип, то необхідно періодично промивати металеву сітку, а також внутрішні деталі. Зазвичай виробник розміщує всю необхідну інформацію в інструкції до конкретної моделі.

Системи, в яких застосовуються картриджі, передбачають повну заміну касети після зносу. Для фільтрів-глечиків середній термін експлуатації картриджа становить 1 – 2 місяці, для приладів, що монтуються під мийку – від півроку до року, для мембран зворотного осмосу – 2 роки.

Способи фільтрації в останні роки активно вдосконалюються. Виробники намагаються поліпшити показники установок, щоб запропонувати покупцеві найбільш ефективні методи очистки. Вибір моделі залежить від можливостей клієнта і якості водопровідної води в конкретному населеному пункті.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *