Фільтри для води під мийку який краще

Чи можна пити водопровідну воду? Деякі люди не бачать ніякої шкоди в цьому, спокійно п’ють поточну з-під крана рідина, не піддаючи її ніякій обробці або очищення. Інші вважають, що, закип’ятивши її, можна позбутися від шкідливих речовин і мікроорганізмів. На ділі ж все трохи інакше. У сучасних російських реаліях якість води, що тече по трубах, не відповідає встановленим нормам, а тому її регулярне використання в харчових цілях може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Згідно з офіційними статистичними даними, люди, що вживають воду з-під крана, частіше страждають від сечокам’яної хвороби, а також розладів, пов’язаних з шлунково-кишковим трактом. Як же бути в ситуації, що склалася? Невже єдиний вихід – це покупка дорогої мінеральної води і співпрацю з організаціями, що займаються обслуговуванням кольорів? Існує альтернатива, яка полягає у використанні спеціальних очисних фільтрів.

Фільтри – незамінні в повсякденному побуті пристрої, які дозволяють очищати поточну по трубах рідина від шкідливих домішок, механічних забруднень і мікроорганізмів. Сьогодні на ринку побутової техніки представлено безліч подібних пристосувань як вітчизняної, так і зарубіжної комплектації. Тому особливо актуальним є питання: який фільтр для води під мийку краще підібрати? Постараємося знайти відповідь на нього.

різновиди пристроїв

Процес очищення вод цікавив людство з давніх часів. Так, наприклад, ще в Стародавньому Римі існувала мережа спеціальних свинцевих водопроводів, що дозволяє позбавляти рідина від шкідливих домішок. Однак феноменальні відкриття в області фільтрації води були зроблені тільки в 50-60-ті роки минулого століття. Саме в цей період був винайдений і сконструйований перший в історії фільтр. З тих пір технологія очищення і фільтрації практично не змінилася, безумовно, вона розробила безліч інновацій і новинок, але основні принципи залишилися тими ж.

Сьогодні особливою популярністю користуються очисні фільтри для води, які слід встановлювати під мийку. Як правило, вони розміщуються на кухні, приєднуючись до водопроводу за допомогою спеціальних кріплень і з’єднувальних деталей. Дана конструкція передбачає установку вузького крана на кухонну раковину, з якого і буде набиратися відфільтрована, придатна для пиття вода. Подібні очисні пристрої відмінно підходять як для заміських будівель, так і для квартир, мають ряд незаперечних переваг:

 • вони компактні;
 • прості в експлуатації;
 • відкривають необмежений доступ до відфільтрованої воді.

Перш ніж купити фільтр, треба дізнатися про всі існуючі види. В даний час випускаються такі різновиди пристроїв:

 • проточні фільтраційні системи;
 • обратноосмотичні системи.

Далі охарактеризуємо кожен вид, розберемо його ключові переваги і недоліки.

Картридж і зворотний осмос: відмінності в способі очищення

Фільтри зворотного осмосу з’явилися на ринку відносно недавно і практично відразу ж змогли завоювати любов і визнання багатьох людей. Вони мають ряд характерних особливостей, які відрізняють їх від картриджних фільтрів інших поколінь. Нижче перераховані найбільш істотні відмінності:

 1. Якість очищення. Фільтри зворотного осмосу дають максимальну якість очитки води. Вони також покращують її смакові показника, позбавляють від неприємних запахів.
 2. Габарити. Обратноосмотичні фільтри мають більший розмір, ніж картріджниє фільтри. Це пояснюється наявністю спеціального накопичувального бака, призначеного для зберігання рідини.
 3. Очищена вода може використовувати в різних цілях. Оскільки обратноосмотические фільтри забезпечують максимальну очистку рідини, кількість способів її використання збільшується. Так, наприклад, її можна заливати в праски або відпарювачі.

Вирішуючи, який фільтр для води вибрати під мийку, обов’язково врахуйте представлені вище характеристики.

Багатоступінчасті картріджниє фільтри

Проточні або, як їх ще називають, багатоступінчасті картріджниє, фільтри складаються з декількох закріплених один за одним модулів. Потрапляючи в подібний пристрій, вода проходить кілька стадій очищення:

 • початкову;
 • основну;
 • заключну.

Ступеневу очищення, а також використання різних фільтраційних технологій забезпечує якісне очищення води, позбавляє її від шкідливих домішок і неприємних запахів, покращує її смакові властивості. Проточний фільтр дозволяє:

 • видалити з води механічні забруднення – шматочки іржі, бруду, нальоту і т.д .;
 • усунути мікробні і бактеріальні мікроорганізми;
 • позбутися від будь-яких домішок;
 • знизити вміст хлору і інших дезинфікуючих речовин.

Більш того, фільтри останнього покоління можуть збагачувати воду корисними мінералами і мікроелементами, робити її більш насиченою і корисною.

Модулі, які включає в себе проточний фільтр, зазвичай заповнюються картриджами різних видів. Вони можуть бути призначені:

 • для механічного очищення;
 • для дезінфекції води, боротьби з бактеріями, мікробними та вірусними мікроорганізмами;
 • для зниження концентрированности води, в якій міститься рекордно високу кількість металів (заліза, срібла і т.д.);
 • для пом’якшення води.

Також, випускаються універсальні фільтри, які включають всі способи очищення води в побуті, позбавляють її від шкідливих властивостей. З представленого різноманіття кожна людина зможе підібрати саме те, що допоможе вирішити його проблему. Вибирати проточні фільтри для очищення води в квартиру завжди слід на основі характеристик місцевої води. Так, наприклад, в одному регіоні вона може бути занадто жорсткою, в іншій – містити підвищений вміст хлору.

Системи зворотного осмосу

Фільтри зворотного осмосу за типом своєї конструкції нагадують проточні багатоступінчасті фільтри, однак вони включають ряд додаткових вузлів. Так, на одній консолі може міститися до чотирьох очисних модулів, а на моделях люксового сегмента – до п’яти. Кожен модуль являє собою пластикову ємність, резервуар, в який вбудовані картріджниє фільтри. Їх відмінна риса – зворотна осмотическая мембрана. Саме вона забезпечує ультратонкі очищення рідини, позбавляє її від механічних забруднень і домішок.

Обратноосмотичні систем застосовують такі різновиди картриджів:

 • поліпропіленові картриджі, що борються з механічними домішками і забрудненнями: іржею, нальотом і т.д .;
 • картриджі, що містять вугільний сорбент, – вони ефективно усувають органічні забруднення, позбавляють рідина від вуглеводню, важких солей і металів;
 • картриджі, що знижують концентрацію заліза у воді (їх часто називають обезжелезіватель). Вони містять активний компонент, який вступає в реакцію з розчиненими у воді частинками заліза.

Також, є картриджі, призначені для усунення присмаку і запаху хлору.

особливості роботи

Потрапляючи в осмотичні фільтри, вода відправляється на попередню стадію фільтрації. Вона послідовно перетікає з одного картриджного модуля в інший, позбавляючись від різноманітних компонентів і сміття. Потім слід заключна стадія очищення водопровідної води крізь обратноосмотічеськую мембрану.

Осмотична мембрана пропускає крізь себе лише молекули H2O – саме в цьому і укладає ключовий принцип системи зворотного осмосу. Іншими словами, на виході людина отримує кришталево чисту воду, позбавлену будь-яких домішок, чужорідних компонентів і іншого. Для подолання обратноосмотічеського мембранного модуля тиск у водопровідній системі повинно бути не менше 3-3,5 бар. Щоб забезпечити його в комплектацію фільтра нерідко включають електричні нагнітають насоси.

Примітно, що в фільтри зворотного осмосу останніх поколінь нерідко вбудовуються ультрафіолетові лампи. Це дозволяє знезаражувати водопровідну воду, знищувати всі шкідливі мікроорганізми, що мешкають в ній. Рідина, що пройшла крізь даний пристрій, за своїм хімічним складом починає нагадувати дистильовану. Тому системи зворотного осмосу часто доповнюються мінералізаторами – це нормалізує баланс мінеральних речовин.

особливості експлуатації

Осмотические фільтри дозволяють отримати максимально чисту воду, яка не містить не тільки механічних домішок і забруднень, а й будь-яких мікроорганізмів і бактерій. Відфільтрована таким способом рідина відрізняється високими показниками якості. За смаковими характеристиками вона нагадує мінеральну бутильовану воду, яка продається в магазинах. Однак собівартість одного літра в даному випадку зменшується, що створює грунт для розумної економії.

Ключова особливість експлуатації подібних фільтрів полягає в тривалій очищення рідини. Щоб повністю відфільтрувати водопровідну воду потрібно чимало часу, тому осмотичні системи зазвичай доповнюються накопичувальними резервуарами, обсяг яких варіюється в межах 8-10 літрів.

Що потрібно враховувати при виборі фільтра?

При виборі фільтра для будинку, в першу чергу, потрібно враховувати якість водопровідної води. Так, наприклад, якщо з вашого крана тече рідина, що містить вірусні та мікробні клітини, перевагу варто віддавати зворотноосмотичної фільтрам. Оскільки тільки вони гарантують повне антибактеріальну очищення.

Нижче представлений список ключових параметрів, які повинні враховуватися при виборі фільтра:

 • ступінь забруднення водопровідної води;
 • продуктивність і ресурси фільтруючих модулів;
 • доступність витратних матеріалів – тобто, наскільки легко вам буде купувати змінні картриджі;
 • виробник – зарубіжний або вітчизняний (якщо функції практично однакові, то сенсу переплачувати за імпортні товари немає);
 • вартість;
 • наявність гарантій і сертифікатів – пам’ятайте, що, купуючи сертифікований товар, ви ризикуєте власним здоров’ям.

Крім перерахованих вище показників обов’язково повинна враховуватися водна жорсткість. Якщо рідина надто жорстка, то, наприклад, від проточних фільтрів краще відмовитися, оскільки термін їх експлуатації в даному випадку буде надзвичайно короткий.

Кращі моделі фільтрів проточного типу

На ринку сучасної побутової техніки представлена ​​величезна різноманітність проточних фільтрів, при цьому особливою популярністю у покупців користуються моделі таких виробників, як Аквафор, Бар’єр і Гейзер. Далі докладно розповімо про кожного з них.

фільтри Аквафор

Аквафор – відома російська компанія, яка була заснована в 1992-му році. Вона спеціалізується на конструюванні та виробництві фільтрів проточного типу, очисних сорбентів і модульних картриджів. В даний час їй належить третина всього російського ринку фільтраційних систем.

Згідно зі статистичними даними, найбільш продаються моделями бренду є «Аквафор Кристал» і «Аквафор Кристал Квадро».

«Аквафор Кристал» – універсальний фільтр проточного типу, що забезпечує глибоке очищення води. Він ефективно позбавляє рідина від домішок і механічних забруднень, за допомогою використання змінних картриджів.

Технічні відомості:

 • робить воду придатною для пиття;
 • здатний очищати до двох з половиною літрів в хвилину;
 • фільтраційна конструкція компактно розміщується під мийкою;
 • картриджі мають порівняно довгим терміном експлуатації – змінюються не частіше ніж один раз на рік.

Переваги моделі:

 • видаляє важкі метали, домішки, шкідливі сполуки;
 • бореться з пестицидами, молекулами нафтопродуктів;
 • не схильний до протікання;
 • економічний у використанні.

Дана модель – оптимальний варіант для великих сімей. Підходить для установки як в квартирах, так і в приватних будинках.

«Аквафор Кристал Квадро» є компактним водоочисником, виконаним з міцного харчового пластику. Він в прискореному режимі видаляє з рідини активні компоненти хлору, бореться з важкими металами, виводить механічні домішки. Ключова особливість полягає в зміні картриджів – дану маніпуляцію можна виконати одним рухом.

Технічні характеристики:

 • в наборі йде додатковий картридж для захисту;
 • підходить для очищення води з великою концентрацією заліза і піску;
 • фільтрація проводиться в рекордно короткі терміни.

Переваги моделі:

 • можливість зміни картриджів за одну хвилину;
 • очищення води від бактерій і мікроорганізмів;
 • запобігає утворенню накипу.

Дана модель ідеально підходить для сімей з маленькими дітьми, оскільки якісно очищає воду, дозволяє використовувати її для приготування дитячого харчування.

фільтри Бар’єр

Бар’єр – вітчизняна компанія, що спеціалізується на випуску очисних систем. Вона має власну дослідницьку лабораторію, активно впроваджує нові технології та інновації. Примітно, що заводи компанії оснащені сучасним німецьким обладнанням, має елементи роботизації виробництва. Найбільш продаваними моделями бренду є «EXPERT Hard» і «EXPERT Ferrum».

Вони володіють наступними технічними показниками:

 • відрізняється триступеневої системою очищення;
 • обробляє до двох літрів води в хвилину;
 • здатний фільтрувати частки, розмір яких досягає 5 мкм;
 • ресурсний показник – 10 тисяч літрів, проте він може змінюватися в залежності від особливостей води.

Переваги моделей:

 • пом’якшують водопровідну воду;
 • позбавляють її домішок і механічних забруднень;
 • борються з важкими металами.

Примітно, що в комплекті до фільтрів йдуть три змінних картриджа і спеціальний кран.

фільтри Гейзер

Гейзер – вітчизняна компанія, що спеціалізується на виробництві побутових очисних систем. Свою діяльність вона розпочала в 1986-му році і з тих пір продовжує активно впроваджувати нові технології та інновації. В цілому, бренд має понад двадцять унікальних патентів.

Найбільш популярними моделями є «Гейзер Макс» і «Гейзер Био 322». Вони досить компактні, виготовлені з екологічно чистого харчового пластику, ефективно очищають воду, борючись зі шкідливими домішками.

Технічні характеристики фільтрів:

 • триступінчаті системи очищення;
 • самостійно генеруються фільтри;
 • обробка до трьох літрів рідини в хвилину;
 • мінералізація води.

Переваги моделей бренду:

 • підходять для сверхжесткой міської води;
 • не займають багато місця, досить компактні;
 • прості в експлуатації;
 • позбавляють рідина від неприємного присмаку і запаху.

Крім того процес установки фільтрів від Гейзер не відрізняються трудомісткістю, що не передбачає наявності будь-яких спеціальних навичок або знань.

Кращі моделі систем зворотного осмосу

Очисні обратноосмотические фільтри сьогодні виробляються в широкому асортименті. При цьому уваги заслуговують не всі моделі, представлені на ринку. Згідно відгуками покупців і деякими статистичними дослідженнями, кращі системи зворотного осмосу випускаються такими торговими марками, як:

 • «Гейзер» – особливо цінується фільтр «Алегро»;
 • «Нова вода» – модель «Expert Osmos MO530»;
 • «Бар’єр» – «ПРОФІ Осмо 100»;
 • «Аквафор» – різновид «ОСМО 50»;
 • «Atoll» – фільтр «A-550 MAX».

Їх моделі володіють наступними технічними характеристиками:

 • якісно і ефективно видаляють всі домішки;
 • надають антибактеріальну дію, знезаражуючи воду, наближаючи її показники до бутильованої дистильованої воді;
 • забезпечені спеціальним наносом, що підвищує тиск в трубопроводі;
 • кондиционируют воду, покращуючи її смакові показники, позбавляючи її від будь-яких запахів.

Серед переваг можна виділити:

 • унікально сконструйовані блоки живлення, що пом’якшують воду, зменшують відсоток каламутності;
 • поєднання зворотноосмотичної мембрани і вугільного сорбенту дає кришталеву ультратонку чистоту;
 • відфільтрована цими пристроями вода підходить для дитячого харчування.

Дані фільтри забезпечені спеціальними резервуарами, обсяг яких становить десять літрів. Це відкриває вільний доступ до чистої обеззараженной воді, придатної для пиття або готування.

особливості установки

Установка фільтра для води під мийку – процес, що не відрізняється трудомісткістю. Він виконується в кілька етапів. Перший передбачає урізання крана, через який відбуватиметься вихід вже відфільтрованої води. Нижче розміщені правила його монтажу:

 • розміщувати потрібно на відстані до 15 сантиметрів від основного кухонного крана;
 • діаметр краника з очищеною водою не повинен перевищувати одного сантиметра;
 • область свердління (куди буде монтуватися деталь) завжди змазується, щоб уникнути серйозних пошкоджень раковини;
 • свердлити завжди потрібно на повільних оборотах.

Другий етап – це монтування вузла, який буде забезпечувати подачу трубопровідної води. Перед початком робіт обов’язково перекривається водопровідна магістраль. На цій стадії необхідно:

 • від’єднати шланг з холодною водою;
 • встановити фільтраційний адаптер;
 • з’єднати шланг і адаптер.

Після виконання зазначених дій переходять до складання фільтра. Вона здійснюється відповідно до інструкції, що йде в комплекті з пристроєм.

Далі фільтраційну систему рятують від заглушок, підключають всі шланги подачі води. Практично зібрана конструкція підключається до водопроводу.

Завершальний етап – забезпечення герметичності всіх різьбових з’єднань. Для цього застосовується спеціальна стрічка або герметик.

Підсумовуючи все вищесказане, можна зробити висновок, що існує величезна безліч фільтрів для очищення води. Вони можуть бути проточними або зворотноосмотичними, мати додаткові функції мінералізації, насичення і збагачення рідини корисними речовинами і багато іншого. Однак вибирати очисні фільтраційний прилад необхідно на основі особливостей водопровідної води, зокрема, її жорсткості.

Фільтри для води під мийку який краще?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *