Фільтри очищення води для дачі

Незалежно від способу водопостачання приватного будинку, його власникам необхідно організувати якісну фільтрацію води, що поступає від механічних забруднень і органічних речовин. З таким непростим завданням успішно справляться фільтри для ретельного очищення води для дачі на свердловину. Ознайомтеся з видами такого обладнання для вашого будинку, технічними характеристиками і функціональними можливостями таких затребуваних агрегатів.

Навіщо і від чого фільтрувати воду на дачі

Якщо ви дбаєте про своє здоров’я і самопочуття членів сім’ї, то вам просто необхідно придбати відповідну установку і очищати воду від сторонніх включень:

 • двовалентного, тривалентного, органічного і бактеріального заліза;
 • розчинених солей, що визначають підвищену жорсткість;
 • з’єднань сірководню, які надають неприємний запах.

Розглянемо основні різновиди установок, що призначені для фільтрування води в приватному будинку, поліпшення її смакових властивостей і фізичних параметрів.

Види фільтрів за способом установки

Такі системи відрізняються по конструкції, зовнішнім виглядом, продуктивності і експлуатаційним можливостям, заявленим конкретним виробником. Щоб правильно вибрати в магазині водоочищувач для приватного будинку, потрібно уважно вивчити класифікацію таких пристосувань за способом установки. Їх монтаж виконують:

 • установкою на виливши змішувача;
 • підключенням до виливши крана;
 • врізкою в трубу магістрального водопостачання;
 • врізкою в магістраль холодної води під мийкою.

Існують пристосування, виготовлені у формі глечика, які можна наповнити водою з будь-якої ємності або водопровідного крана. Фільтрування відбувається за рахунок активованого вугілля, катионита, аніоніти або сульфоугля.

Фільтр глечик

Це пристрій коштує недорого, має тривалий термін експлуатації. Конструкція в формі пластикового глечика поєднує в собі функціональність, надійність конструктивного виконання і має достатню міцність. Ви можете поставити глечик в будь-яке місце, і він задовольнить потреби 1-2 людина в чистому і якісної воді. Потрібно уважно поставитися до вибору фільтруючого елемента глечика і обсягом резервуара чистої води.

Насадка на кран

Фільтруючі насадки, монтовані на виливши крана, представлені у великому асортименті. Вони привертають компактністю і легкістю повсякденної експлуатації. У продажу зустрічаються стаціонарні і знімні насадки. В якості сорбенту використовуються гранульований активоване вугілля, іонообмінні смоли (ІОС) та інші матеріали, дозволені Держсанепіднагляду РФ.

Продуктивність таких очищувачів становить від 0,5 до 2 літрів в хвилину. Знімна фільтруюча насадка дозволяє використовувати потік води з-під змішувача в повну силу, якщо на час зняти це пристрій. А ось постійну насадку розташовують на змішувачі на тривалий термін, тому вона несуттєво погіршує натиск води.

Фільтр під мийку

Проточні та накопичувальні системи можуть встановлюватися безпосередньо під мийкою. Раніше популярністю користувалися агрегати з п’ятьма ступенями фільтрування. Зараз у продажу є водоочисники, що встановлюються під мийку і володіють шістьма ступенями очищення, вбудованим мінералізатором. Якщо ви плануєте використовувати воду у великих кількостях, часто користуватися обладнанням, то вибирайте для свого будинку або дачі агрегати, що мають продуктивність від 5 літрів на годину.

Мембранні або проточні фільтри

Якщо ви вибираєте підходящий варіант між системами проточної і мембранної фільтрації, то прислухайтеся до думки професіоналів в цьому питанні. Якісне очищення води з артезіанської свердловини в заміському будинку до питної повинна здійснюватися поетапно, відповідно до показників розширеного аналізу води. Щоб виконати таку процедуру, зверніться до фахівців водної лабораторії і надайте їм проби води. Орієнтуйтеся на показники цього хімічного дослідження, коли підете купувати для свого заміського будинку відповідне обладнання для фільтрації.

Види фільтрів за принципом дії

За принциповому пристрою водоочисники класифікуються на картріджниє, дискові і сітчасті. Великою популярністю користуються картріджниє водоочисники для заміського будинку. Їх монтують в системах з невеликим напором. Після забруднення витратного елемента його замінюють. Дискові водоочисники грубої очистки очищаються від забруднень за короткий термін, прекрасно затримують механічні домішки, виготовляються з високоміцного полімеру і відповідають сучасним вимогам.

Фільтри механічної очистки

Таке обладнання очищає воду від великих домішок, а саме, частинок іржі, крупинок піску і глини, мінеральних відкладень. Даний спосіб водопідготовки часто має на увазі використання сітчастих фільтруючих пристроїв і виконання грубої очистки. Для приватного будинку установка такого водоочищувача обов’язково необхідна в ситуації, коли джерелом води стає піщана водозабірна свердловина або колодязь.

Сітчатий фільтр

Це практичне у використанні, недорогий пристрій, яке ефективно затримує великі фракції. Фахівці встановлюють його в холодну магістраль. У корпусі обладнання розташовується мелкоячеистая сітка, яку в разі забруднення ви зможете легко замінити. В процесі фільтрації механічні відкладення осідають в патрубку. Зазвичай такі пристрої мають прозорий пластиковий корпус, що дозволяє контролювати ступінь забрудненості установки.

Фільтри грубої очистки

Принцип таких пристроїв полягає в тому, що ячеистая сітка затримує механічні включення, тому частинки скупчуються на фільтруючому елементі. При забрудненні пористого матеріалу його промивають або замінюють на нову сітку. Можливо очищення такого витратного пристрою за допомогою автопромивки, що потребують створення дренажного відводу. Забруднена вода буде попадати в місцеву каналізацію. Допускається установка ємності під вивідний отвір водоочищувача.

Фільтри тонкого очищення

Системи тонкого очищення, які підходять для приватного будинку, є багатокорпусні та ультрафільтраційні конструкції. Таке обладнання:

 • видаляє іони кальцію, магнію (солі жорсткості);
 • пом’якшує воду без використання хімічних реагентів;
 • якісно нейтралізує бактерії і органіку, розчинену в рідини.

Вартість фільтруючого пристрою тонкого очищення, що купується для заміського будинку, в середньому варіюється від 10 до 16 тис. Рублів. У продажу представлені моделі і за нижчою ціною.

картріджний фільтр

Установки такого типу ідеально підійдуть для вашого будинку. Вони складаються з одного або декількох корпусів. Картріджниє системи фільтрації легко розбираються, при необхідності засмітився видатковий картридж ви зможете замінити за дуже короткий термін і без виникнення проблем. В якості фільтруючого матеріалу використовуються:

 • нержавіюча сітка;
 • пресований активоване вугілля;
 • волокнистий або спінений поліпропілен.

У деяких моделях в якості фільтруючого елемента використовуються синтетичні органічні іоніти, які по-іншому називаються іонообмінні смоли.

напірний фільтр

Це спеціальна ємність, яка за своїм зовнішнім виглядом нагадує колону. Усередині агрегату водоочищення знаходиться фільтруючий матеріал. Коли через нього проходить рідина, то здійснюється її ретельне очищення від різнорідних домішок. В результаті значно поліпшуються смакові якості води.

сорбційний фільтр

Якщо ваш будинок забезпечується водою з центрального водопроводу, то прекрасним рішенням для її комплексного очищення вважається монтаж сорбційної водоочищувача. Таке пристосування вкрай ефективно нейтралізує органічні сполуки, усуває похідні хлору і окислене залізо.

іонообмінний фільтр

Він добре справляється із завданням пом’якшення води, має високу продуктивність, позбавляє водне середовище від розчинених газів і важких металів. За своєю конструкцією стандартна ионообменная установка являє собою спеціальний блок. Він заповнений гранулами природного або синтетичної смоли, яка бере участь в реакції заміщення. Іони солей магнію і кальцію, розчинені в надходить воді, в результаті хімічної реакції заміщуються на іони натрію.

Що приготували нам виробники

У продажу є різні фільтруючі установки, що випускаються популярними і маловідомими виробниками систем водоочистки для приватного будинку. Ми рекомендуємо купувати обладнання від компаній, які заслужили гарну репутацію і давно присутні на ринку. Багато позитивних відгуків від покупців, авторитетних експертів зустрічається про системах водоочищення для приватного будинку, які виробляють компанії «Бар’єр», «Аквафор» і «Гейзер».

бар’єр

Фірма пропонує сучасні пристрої, призначені для усунення певної проблеми, а також багатофункціональні і комплексні системи. Компанія «Бар’єр» випускає обладнання для механічного та сорбційної фільтрування, знезалізнення, пом’якшення та дозування води. Зростає споживчий попит на комплект обладнання «БПР УВ МФ EMA», що має автоматичний блок управління. Це преміальний агрегат для будинку.

Аквафор

Фірма виробляє і поставляє на ринок системи водоочищення «Аквафор», які виробляють воду преміум класу і задовольняють всі потреби клієнтів. Комплектація обладнання підбирається фахівцями в індивідуальному порядку і визначається якістю вихідної води, її фізико-хімічними показниками. Велику популярність серед власників заміських будинків і котеджів завоювала система «Аквафор 800». Додатково вона оснащена водоочисниками «Гросс» і «Моріон».

Гейзер

Комплексні системи з аерацією від виробника «Гейзер» якісно очищають воду, взяту з свердловини або колодязя, відрізняються тривалим терміном роботи. Мінімальна вартість обладнання з автоматичним клапаном – 92 тис. Рублів. Водоочисники з ручним клапаном обійдуться набагато дешевше – від 66 тис. Рублів.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *