Флюорит, його властивості та опис


Свою назву дивовижний камінь флюорит отримав завдяки латинському слову «fluоr», що означає «течія». Однак деякі вчені називають його південноафриканським або фальшивим смарагдом.

Вперше в історії людства цей камінь виділив і описав німецький учений Георгій Агрикола, відомий у колах мінералогії. У 1546 році він назвав його «рудним квіткою». Вся справа в тому, що при додаванні флюориту в шихту руди, шлак виходив більш легким і добре відокремлювався від металу.

Що ж стосується зовнішніх характеристик, то, як правило, це прозорий або напівпрозорий камінь з характерним скляним блиском і особливою міцністю. Різноманітність колірної палітри практично безмежно: він може бути безбарвним, блакитним, зеленим, фіолетовим, рожевим і т. д. Ще одна дивна особливість флюориту – люмінесценція. Він може світитися при нагріванні або ж в ультрафіолетовому промінні.

Камінь флюорит і його історія

Історія цього мінералу почалася задовго до його офіційного відкриття». Жителі Стародавнього Риму в своєму побуті активно використовували судини, які виготовлялися з неймовірно міцного і шалено красивого каменю, назва якому флюорит. «Мурашині вази», так їх називали в той час, коштували нарівні з дорогоцінними золотими виробами. А сучасні археологічні експедиції, і донині знаходять найдавніші артефакти (прикраси у вигляді браслетів і намист), на території таких країн як Чехія, Україна, Польща. За словами фахівців, їх вік не менш 1000 років.

Кінець античної епохи ознаменував занепад індивідуальної цінності мінералу. Однак він знайшов себе в іншому застосуванні. В цей час флюорит починають активно використовувати для того, щоб прикрашати фальшиві коштовності. Адже зелені кристали можуть стати аналогом смарагду, червоні цілком зійдуть за рубін, сині як сапфіра, а пурпурові найкращим чином замінять аметист. Як приклад, хотілося б привести унікальний комплект царя Олексія Михайловича з династії Романових, який складається з невеликих чашок, витонченою чаші і граціозного глечика. Фіолетовий відтінок посуду, дозволив вченим прийти в здивування, коли виявилося, що імовірно аметистові вироби, насправді складаються з пурпурного флюориту.

Мода на індивідуальність флюориту повернулася в кінці 16 століття. Сьогодні ж його красу можна оцінити в Геологічному музеї Лондона, де експонується ваза дивовижної краси, висотою до 75 см.. Або ж в петербурзькому Музеї гірничого мистецтва, де виставлена експозиція з ніжно-блакитних флюоритових кристалів, загальною вагою 3000 кг

Слід також сказати, що завдяки можливості світитися в темряві або виділяти отруйний газ фторводорода, у разі з’єднання з сірчаною кислотою, флюорит заслужив репутацію так званого «диявольського каменю». Подібну думку було підживлене незгасаючим бажанням середньовічних алхіміків знайти той самий заповітний філософський камінь. Хімічна реакція за участю даного мінералу призводила до випадання волосся, нігтів і зубів, що трактувалося як кара Божа, і наслідки співпраці з люцифером.

Флюорит в ювелірній справі

Застосування флюориту в ювелірній промисловості почалося кілька століть тому. Його використовували в якості декоративно-виробного каменю, для виготовлення таких виробів як вази, різноманітні кубки і чаші, графини, шкатулки, статуетки та інші елементи декору. Не обійшлося без нього і в такому делікатному питанні як виготовлення різних прикрас, таких як намисто, підвіски, кулони, браслети, діадеми, сережки, брошки або ж кільця. Чоловічий туалет нерідко міг бути доповнений флюоритовыми запонками або ж бляхою на ремені.

На сьогоднішній день флюорит є досить затребуваним мінералом на ринку пропозицій, доповнюючи якість каменю стабільної та помірною ціною. У свою чергу інтерес споживача призвів до того, що всі завзяті колекціонери прагнуть володіти як мінімум кількома екземплярами, що дозволяють незвично красуватися серед інших каменів.

Флюорит, як перевірений лекарь

Згідно думку знахарів по всьому світу, цей камінь допомагає позбутися від сильної головного болю або мігрені. Його також використовують для профілактичних і оздоровчих процедур, спрямованих на поліпшення роботи серця, судин і навіть головного мозку. А в ефективній боротьбі з епілепсією або склероз, йому немає рівних.

Що ж стосується літотерапії, то ця наука використовує флюорит в багатьох сферах своєї діяльності. Наприклад для того, щоб боротися зі стресом, безсонням або нічними кошмарами, викликані сильною перевтомою. Фахівці вважають, що він допоможе позбутися від туги та інших депресивних станів, а також пом’якшити неприємні відчуття в разі особливої метеочутливості. А масажні процедури всього тіла будуть мати особливий ефект, якщо під час сеансу використовувати невеликі флюоритові кульки. Підігріті примірники, накладені на лоб, комірцеву зону і в області надниркових залоз знизять ризик прояву всіляких наслідків вегетосудинної дистонії і допоможуть зняти запалення при артриті. Тоді як блакитні кристали чудодійним чином усувають больові та інші дискомфортні відчуття.

Флюорит в якості магічного талісмана

Унікальні властивості флюориту високо шануються у світі чарівництва і магії з часів глибокої давнини. Індійські віщуни багато століть тому стверджували, що камінь має грандіозною силою, незрівнянною з іншими мінералами, яку він передає своєму власникові. Вважається, що він наділяє мага особливим шанобливим ставленням до магічних ритуалів і всіляких обрядів. А куля, зроблений з флюориту, дозволяє дивитися в майбутнє, розширюючи межі свідомого сприйняття його володаря. Нерідко його використовують для проведення спіритичних сеансів або інших подібних процедур. При цьому маги завжди прагнули захистити камінь від впливу навколишнього середовища. Адже розкол такого кулі або його помутніння вважалося ознакою жахливого і нехорошого події. Тому його зберігали у темній коробці, де він міг накопичувати свої сили.

В якості магічного талісмана або оберега, флюорит відмінно підійде для емоційних людей, здатних приборкати свої душевні пориви. Такий амулет допоможе знайти гармонію не тільки з власним розумом, а й з навколишнім світом.

Що ж стосується заступництва, то цей камінь стане відмінним союзником для людей творчих і тих, хто поклоняється» точних наук. Він наділить свого власника аналітичним складом розуму, але при цьому розширить кругозір і подарувати щастя в особистому житті.

Значною є роль і в світі медитацій. Йоги вважають, що піраміда фіолетового флюориту допомагає розкрити найвищу чакру і наповнити фізичне тіло космічною енергією, яку нам дарує Вищий розум. Для цього необхідно щодня споглядати подібний кристал, намагаючись сконцентруватися на його характеристиках.

Флюоритовый амулет стане надійним захисником для людей, які потребують захисту або переживають важкий період життя. Але тут обов’язково потрібно врахувати астрологічні застереження. Не боятися його можуть такі знаки як Близнюки, Водолії, Риби.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *