Камінь мусковіт. Його значення, властивості та характеристика


Існує думка, що мінерал отримав свою назву від англійського слова «muscovite», яке в старі часи означало назву однієї з держав Росії. Ще з вісімнадцятого століття мінерал вивозили за кордон, де він мав цінне значення.

Камінь по-іншому ще називають: калієва слюда, московська зірка, біла слюда, лейкофиллит, антонит. В своєму складі містить фтор і алюмосилікат. Хімічний склад багатий на домішки натрію, магнію, марганцю, заліза, іноді зустрічається хром. Породообразующий мінерал і відноситься до класу слюдовых. В основному камінь не має кольору, але в природі можна зустріти: білу, коричневу, сіру, жовту, зелену і рожеве забарвлення. Мусковіт має скляним і перламутровим блиском.

Володіючи кристалічною структурою, камінь піддається легкому розщеплення на тонкі листи. Структура мінералу не має правильної форми, може бути представлена у вигляді шестигранних або ромбовидних платівок.

Твердість мінералу становить 2,0-2,5, щільність дорівнює 2,8 г/см3.

Тонкі пластини мінералу дуже пружні і еластичні, можуть відновлювати свою форму, навіть після того, як їх зігнутий.

Камінь має широке поширення, є частинкою метаморфической породи, до якої можна віднести граніт, гнейси і кристалічні сланці.

Іноді зустрічаються великі поклади великих кристалів, розміри пластів яких можуть досягати двох метрів в поперечному перерізі, вони ж займають головне місце в промисловості.

В стародавні часи прозорі пластини мінералу були досить востребуемым товаром, в основному їх застосовували в якості віконних стекол, рідкість і висока цінова категорія яких довго трималася аж до початку двадцятого століття.

Місцями знахідок каменю є: Америка, Росія, Пакистан, Бразилія і Фінляндія.

Мусковіт, різновиди та класифікація каменю

У природі досить часто зустрічаються наступні види мінералу:

  • Серицит — являє собою білу тонкозернистую слюду, суцільної маси, яка володіє красивим шовковистим блиском. Він містить у собі діоксид кремнію, оксид магнію, воду, калійну сіль. Ці тонкозернисті зразки класифікуються як гидромусковиты, иллиты або фенгиты.
  • фенгит — ще одне позначення мінералу;
  • марипозит є різновидом фенгита, тільки містить у собі більше хрому;
  • алургит служить ще одним позначенням фенгита, відмінність складає лише наявність великої кількості марганцю у складі;
  • гидромусковит — має назву гюмбелита, вперше його почали вивчати в 1944 р;
  • ілліт найменше визначено, використовують його як позначення слюдистих мінералів.
  • Жильберит — має світлий зелене забарвлення, його можна зустріти у вигляді маленьких зростків або у вигляді суцільної маси.
  • Фуксит — володіє яскравою зеленою забарвленням, на яку впливає присутність хрому.
  • Роскоэлит — досить рідкісний камінь, буває червоним, зеленим і бурим кольором.

Мусковіт володіє незвичайними лікувальними властивостями

Існує думка, що камінь має великий ефект при лікуванні шкірних захворювань, він якісно допомагає позбутися від лущення шкіри, прищів, вугрів, свербежу, швидко виліковує дерматози та лишаї. Мінерал допоможе людині повернути красу і молодість.

Литеротерапевты стверджують, що мусковіт надає позитивну дію на ендокринну систему, саме тому радять носити браслети з мінералу, оскільки вони будуть виконувати профілактичні властивості.

Про те, який вплив надає камінь на чакри — не відомо.

Є інформація про те, що мінерал входить до складу різних сортів глини, а глинолікування в свою чергу займає головне місце в нетрадиційній медицині.

Мусковіт. Його застосування в магії. Обереги й талісмани.

Вся магія каменів безпосередньо залежить від їх колірної гами.

Мінерали, що мають сіру і білу забарвлення, захищають свого власника в зимовий період від обморожень.

Жовта і коричнева забарвлення допоможе привернути матеріальне благополуччя, забезпечать успіх у багатьох справах і кар’єрне зростання.

Зелений мінерал має сприятливий вплив на внутрішній світ свого господаря, він допоможе йому стати більш великодушним, безтурботним і сердечним.

Рожеві камені дозволяють залучати любов, відновлюють старі почуття, допомагають налагодити сімейні проблеми, одним словом забезпечують гармонію своєму господареві.

Як талісман мусковіт буде служити надійним захистом від моральних травм, насильства, поганих думок і злих людей. Талісман допоможе господареві вчасно піти зі шляху, на якому його чекає небезпека.

Мусковіт – співвідношення по знаках зодіаку і стихіям

За словами астрологів, мінерал можуть носити всі знаки зодіаку, але тільки Терезам і Скорпіонам не рекомендується.

Особистостям, які народилися під зазначеними вище знаками, камінь не буде приносити ніякої користі, тому що він їх не відчуває.

Мусковіт. Походження, застосування і визначення мінералу

Мінерал сам по собі має широке поширення і ендогенне походження.

Головна особливість мінералу полягає в тому, що він володіє високими електроізоляційними властивостями. Широке застосування знаходить камінь в промисловості.

З мінералу роблять слюди листові, які необхідні для виробництва телефонів, конденсаторів і ізоляторів.

Порошок із слюди відіграє головну роль при створенні покрівлі, картону, вогнетривких фарб.

Мусковіт нарівні з флогопитом мають електроізоляційними і термостійкими функціями, і тому широко застосовуються в електротехніці та радіотехніці.

Фабрикат слюдяної застосовується для виготовлення електричних приладах прокладок, що володіють електроізоляційними властивостями. Але ці властивості можуть слабшати в тому випадку, коли у мінералу є тріщини, нерівності або різні включення.

Визначити мінерал можна, покладаючись на його світлу забарвлення, сліпуче скляний блиск, здатність швидко розкладатися, тонкість, пружність і прозорість листочків.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *