Кіаніт. Властивості та опис


Цей виробний камінь, не відрізняється високою вартістю, відомий як набагато більш дешева заміна сапфіру. Однак за зовнішніми характеристиками він являє собою дуже гарний самоцвіт, що володіє широкою гамою кольорів синього відтінку. Відмінності можна побачити неозброєним поглядом: кіаніт у своїй структурі містить розводи, що не тільки не псує мінерал, але і надає йому особливу чарівність.

Походження каменю, його фізичні властивості і родовища

Кіаніт відноситься до категорії силікатів алюмінію, іноді зустрічаються його застарілі назви «цианит» або «дистен». Камінь отримав назву наприкінці вісімнадцятого століття, основою для цього став синій колір мінералу (в перекладі з грецької «кианос» — синій). Друга назва – дистен, отримало своє походження з-за значної твердості каменю (в перекладі з грецької – «сила»). У слов’янській культурі кіаніт, як правило, називався «баусом», втім, як і всі дорогоцінні камені синього кольору.

Однак, синій – це найхарактерніший, але далеко не єдиний колір, який приймає цей камінь. Блиск каменю скляний, неоднорідний колір, з розводами. Його забарвлення може мати відтінки жовтого, зеленого, фіолетового, до чорноти темного або взагалі бути безбарвним. Це залежить від превалювання домішок таких елементів як хром, залізо, марганець, титан. Нерідко зустрічаються камені, що мають перламутровий блиск, окрас з розводами, які в побуті називають «котячим оком».

Камінь дуже схожий на сапфір, проте їх легко відрізнити за ступенем твердості, яка у сапфіра значно вище. Тут кіаніт має одну особливість: поперечна твердість значно вище поздовжньої, уздовж камінь можна подряпати ножем.

Родовища мінералу, придатного для декоративного використання, зустрічаються у багатьох регіонах планети: Африка (Кенія), Європа (Австрія, Німеччина), Америка (США, Бразилія), Азія (Індія, Бірма), а також Росія (Урал, Кольський півострів). У Росії найбільші поклади каменю знаходяться на Кольському півострові, які одночасно є найбільшими запасу кианита у світі.

Застосування кианита в ювелірній справі господарської діяльності

Кіаніт в ювелірній справі не відрізняється високою цінністю, відноситься до недорогих камінню і служить більш доступним аналогом сапфіра. Проте в бюджетній ніші мінерал займає впевнену позицію і використовується для виготовлення виробів і прикрас. Ускладнює використання каменю його крихкість і спайність. Прекрасно поєднується з сріблом, має хороший спектр відтінків синього, до того ж може бути у вигляді котячого ока, що також завжди користувалося попитом. В останньому випадку мінерал гранят кабошоном (камінь набуває гладку відполіровану опуклу поверхню).

Більш широке застосування мінерал знайшов у будівельній та виробничій галузі. Тут його не ювелірні сорти використовують при виготовленні матеріалів, стійких до впливу високих температур, кислот, лугів і володіють підвищеною міцністю. Також задіяний камінь при створенні алюмінієво-кремнієвих сплавів. В цьому аспекті збагачення кианита може призвести до створення силуміну – дуже міцного і стійкого до різного роду впливів матеріалу, який активно використовується в автомобільній промисловості. Крім того, матеріал застосовують для створення керамічних виробів, зокрема, сантехнічного призначення.

Вплив каменю на характер і здоров’я власника

Як відомо, синій колір є кольором спокою, умиротворення, розсудливості. Кіаніт володіє схожим впливом на свого носія. Він здатний дещо приглушити буйний норов і сприяти направленню сильної енергії власника в добре русло. Ця дія має вплив і на відносини людини з протилежною статтю. Мінерал має властивість зміцнювати почуття вірності і пробуджувати цнотливість. Позбавляє від всеїдності та надмірної, недоречною велелюбність, дозволяючи зосереджуватися і дарувати свою любов єдиного обраному людині.

Крім того, дія мінералу допомагає сконцентрувати свою енергію на найбільш пріоритетних питаннях і не розпорошувати її на менш важливі і суттєві справи. Це гарна підмога для тих людей, які за родом служби повинні виконувати велику кількість завдань на день. Для успішного існування в такому ритмі потрібно як повітря вміння фільтрувати завдання по значущості. Паралельно мінерал сприяє придбанню своїм власником тверезого мислення та розсудливості. Амулет з кианита допоможе розпізнати обман і прозорливо дивитися на події, що відбуваються.

У цьому зв’язку кіаніт особливо стане в нагоді тим, хто стоїть на роздоріжжі і не може визначитися в питаннях самореалізації та вибору покликання, так званої «справи життя». Камінь допоможе людині виявити тягу до тих чи інших занять або віддати перевагу одному з обраних варіантів, якщо мова йде про скрутному виборі. При цьому тут буде враховуватися не тільки моральне задоволення від виконуваних завдань, але і подальше матеріальну винагороду.

Людям, які володіють м’яким і поступливим характером, такий талісман обіцяє можливість зачаровувати і підкорювати серця. Він додасть упевненість в своїх силах і розкриє весь потенціал якостей характеру, спрямованих на взаємодію з навколишнім світом. Прикраса з кианитом буде доречним тим, кому належить відповідальна виступ на публіці, співбесіду, та інші заходи, де потрібно проявити себе в найвигіднішому світлі і відмінно себе зарекомендувати. Ці якості допоможуть у подальшому професійному розвитку.

З боку впливу на здоров’я кіаніт відрізняється благотворним впливом на сечовидільну систему. У першу чергу це стосується нирок і стану сечового міхура. Заспокійливий синій колір сприяє зниженню рівня емоційної напруженості, допомагає боротися з перебігом і наслідками депресії, сприяє позбавленню від безсоння.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *