Кого вважають винахідником www і коли це сталося

Всесвітня павутина World Wide Web (WWW) – система документів, розташованих на різних комп’ютерах, що мають доступ до інтернету. Це документи, написані на мові гіпертекстової розмітки (HTTP), які об’єднані загальним стилем, темою і знаходяться на одному веб-сервері. Всесвітня павутина стала революцією в розвитку інформаційних технологій та Інтернету. А хто придумав WWW?

Історія створення Всесвітньої павутини

Коли придумали www і хто став її творцем? Хто вважається винахідником і невід’ємною частиною сучасного інформаційного суспільства? Задовго до створення самої всесвітньої мережі, співробітник Європейської Організації Ядерних Досліджень (ЦЕРН), Тімоті Бернерс-Лі в 1980 році написав особисто для себе програму «Энквайр» («Дізнавач»), вона і стала основою Всесвітньої павутини. Сама ж всесвітня павутина була винайдена в 1989 році вищезазначеним Тімоті Бернерсом-Лі.

Мрії людини про кращому, більш зручний спосіб обміну інформацією втілилася в реальність. Допомагав Тімоті у цій справі Роберт Кай, він же став першим з користувачів всесвітньої павутини. Саме в 1989 році в Женеві (Швейцарія) і народилася Світова Павутина, яка до сьогоднішнього дня не перестає розвиватися. У 1991 році був підписаний стандарт WWW консорціумом творців. Тому офіційним днем народження всесвітньої павутини можна вважати не 1945 рік, як пишуть деякі джерела, а 17 травня 1991 року.

Він представив свою електронну програму обміну документами керівництву, яке спочатку не зацікавилася винаходом, але пізніше підключило до роботи над програмою ще кількох фахівців. Так з’явилася WWW, а слідом за нею був написаний перший браузер. Спочатку ця програма використовувалася тільки всередині ЦЕРН, і стали обмінюватися інформацією з кількома інститутами. Першим браузером, який стали використовувати для передачі документів, був Mosiac. Він же став основою для браузера Internet Explorer.


При цьому теорія і основи веба були закладені ще в 1945 році Ваннавером Бушем, який розробив концепцію «розширення людської пам’яті» — Memex. Це було спеціальне пристосування, де людина зберігає свої книги або запису і яке може видавати інформацію досить швидко. Буш розробив перший у світі пошук необхідної інформації в онлайн режимі. Запам’ятайте цю людину, адже він поклав основи інтернету. Ви можете собі уявити, що вже через 4 роки існування ВП, послугою стали користуватися 50 мільйонів чоловік! Стрімкий розвиток ВП змушує по-новому дивитися на програмне забезпечення, на його розподіл та обробку.

Чому сайти починаються з WWW і чи впливає це на ім’я веб-сайту

Раніше імена серверів починалися з імені машин, на яких були розташовані, а зараз цей піддомен застарів і сервер розуміє сайт з www та без. Зазвичай, www.domain.net і domain.net ведуть на один і той же сайт, тобто вони обидва — псевдоніми для один одного. Однак більша частина пошукачів можуть сприйняти www.domain.net і domain.net різними ресурсами і розділятися на дві частини. До чого це призводить?

Ви позбавлені частини зовнішніх посилань і сайт знижений в пошуковому рейтингу, адже серйозні пошуковики, на кшталт Google, не індексують двійники сторінок. Для боротьби з цим є один чудовий спосіб – Редирект, на різних серверах його можна здійснити декількома шляхами і зробити ви це можете самостійно.

Пошуковик Google є основним засобом для пошуку необхідних ресурсів. Google робив головний акцент на легкості просування і оптимізації. Завдяки швидкості все тієї ж індексації сайтів, лідером є Google, користувачі не раз відзначали швидкість і простоту роботи цього ресурсу.

Сподобалася стаття і була корисна? Поставте нижче оцінку за неї в зірках і поділіться з друзями в соціальних мережах, а якщо є, що додати — обов’язково напишіть нижче в коментарях! Якщо вам цікава тематика — Техніка та комп’ютери — заходьте прямо зараз в цей розділ і читайте ще більше корисних порад ??

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *