Кондиломи: причини появи у жінок і лікування


Серед можливих факторів, що підвищують ризик захворювань на рак шийки матки, одне з перших місць займають кондиломи – гострокінцеві бородавки вірусного походження. За неестетичними наростами ховається серйозний запальний процес, тому так важливо своєчасно його виявляти і лікувати. Як правило, лікування передбачає видалення кондилом в клініці.
Що таке кондиломи?
Запалення і пов’язане з ним зростання гострокінцевих бородавок викликає вірус папіломи людини (ВПЛ). Як і у випадку з іншими папіломавірусами, саме по собі вірусоносійство часто не проявляється у вигляді симптомів. За деякими даними, такими прихованими носіями є 15-30% жінок. В одній людині можуть роками мирно уживатися навіть кілька різних штамів цього мікроорганізму, але імунітет не дає їм проявитися.
Проявляється кондилома при ослабленні імунної захисту – стресах, після перенесених захворювань, при нераціональному харчуванні і перевтомі. В силу того, що жінки більш схильні до стресових станів, мають схильність до самолікування, в тому числі і антибіотиками, часто стикаються з гормональною перебудовою, що ослабляє імунітет, частота прояву кондиломи у них помітно вища, ніж у чоловіків.

Найчастіше характерні новоутворення спостерігаються в області статевих органів, ануса (прямої кишки) і на шкірі пахових областей. Зовні це невеликі шкірні нарости рожевого і сіруватого кольорів довжиною в кілька міліметрів. Цей тип кондилом називають екзофітним, або загостреними.
Набагато небезпечніше для здоров’я ендофітні (плоскі) кондиломи. Вони локалізуються в області шийки матки і зовні ніяк себе не проявляють. Виявити їх можна тільки за допомогою спеціальних методів дослідження, що дозволяє вірусу завдати серйозної шкоди організму до звернення до лікаря. Найчастіше саме цей різновид і стає причиною появи раку шийки матки.
Шляхи передачі інфекції
Вірус передається переважно статевим шляхом, як при звичайних контактах, так і при анальних й орогенітальні. Ймовірність зараження суттєво зростає при наявності в зоні контакту тріщин або ранок на шкірі або слизовій.
Крім цього, можливі ще два шляхи передачі: контактно-побутовий і родової. У першому випадку це зіткнення кондилом з пошкодженою шкірою або слизовими іншої людини, а в другому – заковтування вірусного секрету при проходженні дитиною родових шляхів.
Як лікувати кондиломи?
Схема лікування кондилом передбачає усунення зовнішнього прояву (наростів) паралельно з противірусною та імуномодулюючою терапією. Якщо обмежитися тільки видаленням кондилом, то це ніяк не вплине на можливість їх появи в майбутньому, оскільки збудник залишається в організмі.
Видалення кондилом проводиться:
• хірургічним шляхом (висічення розростань) – зараз застосовується досить рідко, при великих розростаннях;
• кріодеструкцією (заморожуванням);
• електрокоагуляції («припіканням» електрострумом);
• лазерним способом;
• хімічними препаратами (солкодерм, кондилин, солковагин), при використанні яких відбувається присыхание і відторгнення уражених тканин.
Особливої уваги потребує лікування кондилом при вагітності. В залежності від локалізації ураження медики можуть прийняти рішення або про перенесення лікування на післяпологовий період, або про розродженні через кесарів розтин.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *