Лікувальні властивості польового хвоща – джерело біологічного кремнію

Хвощ польовий (Equisetum arvense) – це рослина, що має лікувальні властивості, з незапам’ятних часів використовується в народній медицині. Польовий хвощ має доведені сечогінні властивості. Крім того, він містить велику кількість мінеральних речовин, у тому числі кремній, який необхідний для нормального функціонування організму.

Лікувальні властивості хвоща польового

Польовий хвощ – це одне з найстаріших рослин у світі, який часто застосовується в народній медицині. Хвощ росте на вологих луках і полях. Трава хвоща містить велику кількість вітамінів і мінеральних солей, необхідних для нормального функціонування організму. Польовий хвощ є відмінним джерелом кремнію, який бере участь в утворенні колагену.

Вживання настоїв з хвоща польового рекомендується для людей, які бажають зміцнити шкіру, волосся і нігті. Регулярне вживання хвоща (1 склянка) протягом 60 днів, благотворно впливає на обмін речовин, бо регулює метаболізм.

Відвари з хвоща польового використовують для компресів на важко гояться ранах, виразках і ударах, бо вони допомагають при регенерації тканин. У свою чергу, промивання ними волосся, запобігає поява лупи шкіри голови.

З-за сечогінного ефекту рекомендується вживання хвоща польового особами зі схильністю до сечокам’яної хвороби і запалення сечовивідних шляхів.

Польовий хвощ – джерело кремнію

Польовий хвощ є чудовим джерелом біологічно активного кремнію. В організмі людини кремній міститься в основному в волоссі, шкірі, нігтях, емалі зубів, зв’язках, легенів, гладких м’язах та лімфатичних вузлах.

З віком вміст кремнію в шкірі і найбільшою артерії організму (аорті) зменшується, тому шкіра стає недостатньо еластичною, схильної до захворювань, а також виникають захворювання серцево-судинної системи.

До числа продуктів, що містять велику кількість кремнію, відносяться також ячмінь, овес, коричневий рис, цибуля, буряк, картопля, кукурудза і цільні зерна пшениці. Щоб організм правильно функціонував, необхідно надання кремнію в дозі 0,15-0,25 мг/кг маси тіла.

Кремній в організмі виконує різноманітні функції:

  • бере участь у біосинтезі кислот ДНК, РНК;
  • необхідний для синтезу колагену;
  • вступає в реакцію із мукополісахаридами і білками;
  • бере участь в процесах мінералізації кісток.

Дефіцит кремнію в організмі викликають неправильне функціонування організму, у вигляді неправильного синтезу колагену, деформації кісток, хрящів і суглобів, особливо у маленьких дітей та плоду.

У численних дослідженнях було показано, що порушення обміну кремнію може бути причиною різних захворювань, таких як нефролітіаз, цукровий діабет, атеросклероз і зниження імунітету організму.

Дефіцит кремнію в організмі є причиною захворювань шкіри (дерматоз), які проявляються у вигляді себореї, акне, екземи.

Прийом препаратів хвоща польового у вигляді добавки або напою позитивно впливає на функціонування організму, сприяє видаленню шкідливих продуктів обміну речовин, покращує стан шкіри і імунітет організму.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *