Очищення води озоном

Існує безліч способів фільтрації води, як ручних, так і автоматизованих. Деякі з них успішно виконують свою роботу, інші ж – халтурять. На даному етапі розвитку технологій очищення живильної вологи озоном вважається найбільш популярним і ефективним способом, який масово використовується в усьому цивілізованому світі. Такий великий попит обумовлений наявністю багатьох позитивних сторін застосування озону в якості окислювача, але не варто забувати і про негативні аспекти, які також присутні. Наша сьогоднішня стаття розставить всі крапки над «і» в питанні очищення води озонуванням.

озонування води

Озон – це блакитний, що не володіє запахом газ, який є аллотропной модифікацією кисню. Зловживання шляхом вдихання великого обсягу може нести в собі несприятливі наслідки.

Озонування питної води є доцільним методом очищення живильної вологи від різноманітних шкідливих елементів і непотрібних домішок. Цей процес утворює так звану озонову воду (без стороннього запаху і присмаку, без невластивого кольору і т.д.). Спершу цілюща волога насичується газом. Це змушує органіку розкладатися на газоподібні складові, а інші забруднювачі – осідати у вигляді нерозчинної форми. Далі вода фільтрується, щоб прибрати всі сторонні частинки.

Озонування значно краще, ніж хлорування, оскільки хлор знищує виключно живі організми, які не впливаючи на інші шкідливі складові води. Крім того, озон набагато безпечніше у використанні.

Принцип роботи озонатора

Природно, у вас виникає резонне питання: – на якому явищі заснований метод очищення води шляхом озонування?

Газ озону по праву вважається одним з найсильніших природних окислювачів. Саме завдяки процесу окислення відбувається очищення води від небажаних хімічних сполук.

Переходимо до самої установки, яка безпосередньо виконує процедуру озонування.

Озонатор – спеціальний прилад, що виробляє озон для знезараження їжі, води, повітря і для задоволення інших потреб (виготовлення мінеральної води, ліквідація лупи, чистка білизни і т.д.).

Даний механізм складається з:

 • Імпульсний джерело живлення;
 • Сигнальна лампа;
 • Клапан реле;
 • Розрядний елемент.

Озонова очистка води за допомогою озонатора має досить складну реакцію. Кисень, який попередньо був охолоджений до температури в 6 ° C, направляється в особливу судину. Там він позбавляється від більшої частини непотрібної вологи, що дуже важливо, оскільки вона сприяє виробленню азотної кислоти. Далі кисень подається до озоновому генератору, який і перетворює його в озон допомогою електричних зарядів. Потім отримане речовина прямує по скляних трубок безпосередньо до місця подачі озоно-повітряної суміші (використання трубок з іншого матеріалу недозволено, адже тільки при контакті зі склом озон може зберегти свої хімічні властивості на достатній проміжок часу).

Реактор складається з декількох резервуарів, в які насосами закачується вода для здійснення очистки. Спочатку вода окислюється в головному резервуарі, після чого повітряно-озонова суміш надходить в запасний резервуар. Там вона контактує з водою, яка ще не пройшла процес очищення.

Для того, щоб отримати озон, не потрібно витрачати більшу кількість грошових коштів. Основні витрати підуть на оплату електрики, споживаного генератором. 1 кг озону вимагає 18 кВт електроенергії.

Увага! Оскільки кількість використовуваного газу повинно залежати від ступеня забрудненості води, для програмування процесу роботи настійно рекомендується залучати фахівця. Це дозволить встановити такий режим, при якому вода буде достатньо очищеної і в той же час безпечною для пиття.

Озон для водоочищення

Необхідно особливо ретельно підійти до вибору системи очищення води, якщо потрібно провести водопідготовку котеджу, адже від цього безпосередньо залежатиме здоров’я проживаючих в ньому людей.

Установка для знезараження в приватному будинку – це вимушений захід, оскільки в складі води з колодязя можуть міститися негативно позначаються на самопочутті елементи.

Найбільш часто зустрічаються проблеми:

 • Механічне забруднення (пісок, мул, шлам та інше);
 • Надмірний вміст заліза;
 • Промислове забруднення (якщо неподалік розташований завод, фабрика, дорога);
 • Висока жорсткість води;
 • Бактеріальне забруднення.

озонатор води озонатор води Очищувач WaterAir озону (L-08)

Озонатори для очищення води можуть вирішити такого роду проблеми, що склалися. Їх використання для водоочищення дозволяє уникнути всіх, властивих життя в приватному будинку або квартирі, труднощів з очищенням.

Що робить озонована вода в організмі

Під впливом озонування вода збагачується киснем, що корисно для шкіри і для людини в цілому. Також така очищена цілюща волога використовується при лікуванні деяких захворювань, таких як:

 • герпес;
 • параліч;
 • Деякі аутоімунні захворювання;
 • Окремі хірургічні хвороби;
 • Хронічна втома;
 • Певні гінекологічні захворювання.

Цей список не є повним. Дискусії з приводу корисності чи шкоди цієї води в середовищі лікарів проводяться до сих пір!

Увага! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я. Обов’язково консультуйтеся з лікарем.

Озонатор шкода чи користь

Існує багато суперечок на тему того, озонована очищення води є корисною чи шкідливою для людини. Тому необхідно розглянути всі плюси і мінуси, щоб розуміти можливі ризики.

У чому користь води, збагаченої озоном

Позитивних сторін досить багато:

 • Повна стерилізація. Даний вид очищення знищує всі шкідливі бактерії і мікроби, оскільки в природі не існує стійких до озонуванню мікроорганізмів;
 • Всі корисні властивості і мікроелементи зберігаються;
 • Усувається неприємний запах і присмак, якщо такий був;
 • Потрапляючи в воду, озон має властивість досить швидко трансформуватися в кисень, тим самим збагачуючи живлющу вологу. Саме тому воду, очищену озоном, потрібно пити тільки через деякий час;
 • Не змінюється кислотність;
 • Весь процес займає значно менше часу, ніж більшість інших способів очищення води.

У чому шкода води з озоном

Негативних сторін менше:

 • Газ має короткочасну дію. Це означає, що очищену воду необхідно вжити протягом декількох перших годин після знезараження;
 • Не варто пити відразу після дезінфекції. Для того, щоб газ повністю перетворився в кисень, потрібно близько півгодини;
 • Місце, в якому встановлений озонатор, має добре провітрюватися, оскільки при тривалому контакті з даними газом у людини можуть з’явитися проблеми з дихальною системою;
 • Висока вартість озонатора, якщо порівнювати з іншими способами знезараження.

Тепер ви маєте уявлення про те, що таке озонатор і який принцип його дії. Цієї інформації достатньо для ознайомлення з цим явищем. Встановлювати чи ні такий прилад – вирішувати вам. Але звернути на нього увагу однозначно варто.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *