Партнерські пологи разом з чоловіком. Які курси і аналізи потрібні чоловікові, щоб бути присутнім на пологах?

Якщо ви плануєте партнерські пологи, інформація в статті допоможе зважити всі « за » і « проти &#187 ;, а також правильно підготуватися до процесу.

В останні 10-15 років в країнах Східної і Центральної Європи ставлення до пологів і породіллям дуже змінилося. Майбутню маму більше не сприймають як об’єкт медичних досліджень. Вона – головна дійова особа в таїнстві народження нового життя.

Сучасні лікарі дотримуються думки, що в цей час психологічна допомога і підтримка для неї навіть важливіші, ніж медичне втручання. Тому все більшу кількість пологових будинків вітає партнерські рід – такі, на яких присутній батько дитини.

Присутність чоловіка на пологах: за і проти

Партнерські пологи, або сімейно – орієнтовані, мають на увазі присутність в пологовому залі ще когось, крім лікарів. Цей хтось – близька людина народжує жінки, який повинен буде підтримувати її, створювати їй сприятливий психологічний настрой.

Чоловік на пологах – це підтримка для женщтіни.

ВАЖЛИВО: Партнерські пологи і пологи з чоловіком у нас сприймають як одне і те ж. Насправді ж підтримати жінку в цій нелегкій праці може її мама, сестра або навіть подруга. Просто найчастіше на роль партнера вибирають саме батька дитини.

Часто вагітна жінка хоче, щоб чоловік був з нею на пологах, так як:

 • боїться самого процесу
 • боїться лікарів
 • боїться, що якщо під час пологів щось піде не так, чоловік зможе проконтролювати ситуацію і подбає про її права
 • думає, що подібне «співтворчість» сприятиме ще більшому її зближення з чоловіком
 • думає, що партнерські сприятимуть встановленню тісного зв’язку між новонародженим і його батьком
 • хоче, щоб чоловік побачив, наскільки важко їй дався дитина
 • хоче віддати данину моді ( «всі мої подруги і знайомі народжували з чоловіками» )

Присутність чоловіка на пологах за і проти необхідно зважити ще до того, як все почнеться.

Але, одного її бажання мало. Питання про те, чи повинен бути присутнім чоловік на пологах, дуже складний, в кожній парі він вирішується індивідуально. Щоб прийняти рішення про партнерські пологи, чоловік повинен добре усвідомлювати, що чекає його дружину і його самого, якою буде його роль.

У процесі пологів він – не глядач. Від чоловіка потрібні значні зусилля, фізичні і моральні. Адже партнерські пологи мають на увазі «народжувати разом з чоловіком» , а не «чоловік спостерігає за народженням дитини» .

ВАЖЛИВО: Рішення про присутність чоловіка на пологах не повинно бути спонтанним. Ще під час вагітності необхідно зважити всі «за» і «пробачивши» , проконсультуватися з лікарем-гінекологом і, можливо, психологом, і тільки після цього вибрати варіант партнерських пологів або відхилити його.

Щоб брати участь в партнерських пологах, чоловікові добре б брати участь і у всій вагітності. У нього для цього є всі умови: численна література, можливість ходити разом з дружиною на прийом в жіночу консультацію і на УЗД, можливість відвідувати курси підготовки до пологів, інше.

ВООЗ називає партнерські пологи сімейно-орієнтованими, так як вони сприяють встановленню тісного зв’язку всередині родини.

Явними перевагами партнерських пологів є:

 1. реальна фізична допомога. Чоловік допомагає породіллі ходити на сутичках, підтримує її на фитболе, робить масаж, допомагає правильно дихати, тужитися, інше
 2. Моральна підтримка. У передпологовій і пологовій залі чоловік може робити все, що підніме бойовий дух жінки, що народжує і створить для неї сприятливий психологічний настрій: жартує, розповідати історії, співати, спілкуватися з дитиною, інше
 3. Посередництво між породіллею і медперсоналом. Чоловік, присутній на пологах, може елементарно покликати лікаря в разі потреби. Також не секрет, що в деяких пологових будинках ставлення до майбутніх мам все ще залишає бажати кращого. Партнерські пологи – це свого роду перестраховка від хамського ставлення лікарів
 4. Сполучені сім’ї. Психологи запевняють, що спільні пологи, рішення про які прийнято свідомо і за взаємної згоди, сприяють зміцненню тісного зв’язку між народженим малям, його мамою і татом
 5. Усвідомлення цінності нового життя. Чоловік, приняти свою дитину, нібито присвячений в щось сокровенне. Він сприймають дитину як скарб, дарований йому природою і його дружиною

Чоловік на пологах – зв’язковий між жінкою і медперсоналом.

ВАЖЛИВО: Велика роль чоловіка не тільки під час природних пологів, але і у випадку з операцією кесаревого розтину. Якщо вона проходить під загальним наркозом, саме батькові дитини кладуть новонародженого на груди з метою його якнайшвидшої адаптації до життя поза материнської утроби

На жаль, партнерські пологи можуть обернутися справжнім кошмаром:

 1. у чоловіка трапляється стрес, якщо у нього недостатньо моральних сил. Присутні на потугах чоловіки нерідко падають в обморок. Але гіршими психологічними проблемами у пап-партнерів можуть бути затяжна депресія, слабшанню лібідо і навіть імпотенція
 2. Жінка соромиться чоловіка, дратується на нього або ображається. Цю реакцію може викликати як неправильне, на думку жінки, поведінка чоловіка, так і брак уваги або гірперопека. Лікарі розповідають, що народжують жінки з криками виганяли чоловіка з передпологовій через те, що ті «наважилися» запропонувати їм воду або сказали «Давай подихаємо»
 3. Сімейні та інтимні стосунки між чоловіком і жінкою можуть погіршитися. Не можна відкидати той факт, що і чоловік, і жінка часто перестають сприймати один одного як сексуальних партнерів після спільних пологів

На жаль, спільні пологи, якщо хто-небудь з партнерів до них не готовий, здатні назавжди зіпсувати відносини в родині.

ВІДЕО: Навіщо Народжувати з Чоловіком? Чи потрібен чоловік при пологах?

Партнерські пологи підготовка, курси

Було б дуже добре, щоб разом із самою майбутньою мамою курси підготовки до пологів проходив і тато, який збирається бути присутнім на пологах.

ВАЖЛИВО: Такі курси існують при жіночих консультаціях, самих пологових будинках, в приватних клініках, сімейних центрах.

До партнерських пологів можна підготуватися на спеціальних курсах.

Курси підготовки – це цикл занять, що проводиться досвідченими інструкторами. З таких занять чоловік може отримати багато корисного. Він:

 • отримає уявлення, що таке пологи, як вони проходять
 • перегляне відео з реальними пологами, тоді те, що відбувається в пологовому залі не буде для нього сюрпризом
 • навчиться відрізняти реальні сутички від помилкових, засікати їх тривалість і тривалість інтервалу між ними
 • навчиться робити знеболюючий масаж
 • освоїть техніку дихання під час сутичок і інші прийоми їх знеболення
 • дізнається, як вести себе між переймами, як допомогти жінці розслабитися між ними
 • дізнається, як вести себе на потугах, як допомагати дружині правильно тужитися і дихати
 • дізнається, як вести себе з новонародженою дитиною, освоїть основи догляду за ним

На курсах підготовки до партнерських пологів чоловіка навчать, як допомогти жінці тужитися.

як правило, такі заняття є груповими , тому чоловік буде відчувати себе комфортніше в компанії інших пап, які бажають бути присутніми на пологах.

ВІДЕО: Партнерські пологи [курс ПРИРОДНІ пОЛОГИ]

Партнерські пологи аналізи

Якщо прийнято рішення про партнерські пологи, необхідно заздалегідь обумовити цю можливість з лікарем в пологовому будинку і взяти там список аналізів, які необхідно здавати чоловікові. Вимоги з цього приводу можуть відрізнятися.
Раніше, щоб зайти в передпологову або родзал, чоловікові необхідно було здавати велику кількість аналізів:

 • на ВІЛ
 • на сифіліс
 • на вірусні гепатити
 • мазки на стафілокок

А також, робити флюорографію і брати довідку про епідемічний стан у дільничного терапевта. Сьогодні, як правило, крім флюорографії, в пологовому будинку від чоловіка нічого не просять. Але в кожній установі можуть бути свої особливості.

В якому пологовому будинку можливі пологи з чоловіком

Всесвітня організації охорони здоров’я заохочує сімейно-орієнтовані пологи і рекомендує створити умови для них в кожному пологовому будинку. На жаль, народжувати з чоловіком в країнах колишнього СРСР можна ще не скрізь, так як для цього потрібні:

 • індивідуальні пологові зали
 • спеціально підготовлений персонал
 • палати спільного перебування (іноді чоловік залишається з жінкою на весь термін її перебування в пологовому будинку)

Сьогодні умови для партнерських пологів створені в більшій частині пологових будинків.

ВАЖЛИВО: Під час епідемії грипу або ГРВІ, коли в пологовому будинку карантин, в присутності чоловіка на пологах можуть відмовити.

Партнерські пологи: відгуки

Зазвичай, у відгуках чоловіки описують кілька варіантів сімейно-орієнтованих пологів:

 • чоловік підтримує жінку, що народжує під час сутичок і віддаляється, коли у неї починаються потуги, потім знову повертається, щоб взяти дитину на руки, знаходиться поруч з дружиною до їх перекладу в палату
 • чоловік знаходиться поруч з жінкою з моменту прибуття в пологовий будинок аж до того, поки вона народить, залишається з нею і дитиною до їх перекладу в палату
 • чоловіків «народжує» разом з жінкою і знаходиться з нею в палаті спільного перебування до тих пір, поки її з малюків не випишуть з пологового будинку

Чоловік може бути присутнім тільки на сутичках.

ВАЖЛИВО: Пари, що народжували разом, говорять, що, захопившись думками про самих пологах, підготовкою до них, вони забували про практичних миттєвостях присутності чоловіка на пологах, через це виникали малоприємні форс-мажору

Щоб такого не було, потрібно уточнити в пологовому будинку, де пара планує народжувати, що потрібно чоловікові взяти з собою. Як правило, це:

 • змінне взуття
 • чистий одяг
 • медичний костюм з маскою, шапочкою і бахилами (їх іноді видають в самому пологовому будинку)

Партнерські пологи дають батькові можливість бути зі своєю дитиною з перших секунд його життя.

Також потрібно пам’ятати, що пологи можуть затягнутися на багато годин. Чоловікові необхідно взяти з собою воду, йогурт, фрукти, бутерброди або пиріжки, словом, те, чим він зможе перекусити.
Не зайвими будуть девайси для фото- та відеозйомки, завдяки їм чоловік має можливість відобразити перші хвилини життя дочки або синочка.

ВІДЕО: Партнерські пологи

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *