Пірит. Склад і властивості


Пірит є яскравим представником сімейства сульфідів. З грецької цей камінь означає «висікаючий вогонь», за своїми властивостями і складом камінь повністю підходить під свою назву.

У народі цей камінь називають золото дурнів, за його зовнішню схожість з золотом, проте такий камінь не має практично ніякої цінності. До складу піриту входить сірка, домішки кобальту і нікелю, азбесту та деякі частинки золота.

Колір цього каменю коливається від світло жовтого до насичено-жовтого, залежно від того, яких домішок більше. Кристалізація даного каменю відбувається за допомогою кубічної сингонії. Цей мінерал має досить високу твердість близько 6,5 і щільність близько 5000 кг на метр кубічний. При вплив повітря або води змінює свій склад і перетворюється в лимоніт чи інші його різновиди.

Дуже часто цей мінерал можна знайти біля підніжжя вулканів, вивержених породах і в глинистих породах.

Пірит є одним з найбільш поширених каменів світу, його можна знайти в будь-якій країні. Однак великі родовища знаходяться на Уралі в Росії, Норвегії, Франції, Азербайджану, Німеччини та Сполучених Штатах Америки. А також один із самих великих рудників з видобутку піриту розташований у місті Ріо-Тінто, Іспанія.

Пірит у природі зустрічається у декількох різновидах. Марказит — це камінь, який володіє металевим блиском і блідо-жовтим забарвленням. У стародавньому Єгипті даний мінерал використовувався для підробки дорогоцінних каменів. Бравоит – це друга різновид піриту, яка в своєму складі містить близько 20% нікелевих домішок. Цей різновид має яскраво жовтий колір і більш насичений блиск, красу нічим не поступається марказиту.

З-за кольору пірит назвали «золотом інків». Камінь кілька століть тому був причиною смерті людей, так як неграмотні золотошукачі брали пірит за золото і насильно відбирали у населення. Деякі золотошукачі навпаки просили у місцевого населення показати, де вони знайшли пірит, а всім було відомо, що пірит утворюється недалеко від золотих родовищ. У часи золотошукачів почалася золота лихоманка і від кольору піриту всі сходили з розуму, дізнаючись, що цей камінь не має ціни, деякі закінчували життя самогубством.

Лікувальні властивості піриту

Деякі літотерапевт стверджують, що цей мінерал здатний відновити нервову систему людини. Прикраси з цього каменю рекомендується носити при стресових ситуаціях, затяжних депресій і психічних розладах.

Камінь здатний підняти тонус людини, підвищити настрій і збільшити працездатність.

Відомо, що при носінні піриту внутрішні органи володаря починають працювати як годинник. Проте камінь не варто носити дратівливим людям, так як існує небезпека загострень.

Застосування піриту в магічних практиках

З даними каменем потрібно дуже акуратно поводитися, так як пірит є сильним магічним каменем. Його в основному використовують чоловіки для вирішення своїх проблем.

В середні століття мінерал використовували в своїх дослідах алхіміки. Завдяки своїй енергетиці камінь здатний дати власникові більшу силу, яка дозволить керувати чужими емоціями.

Цей мінерал не рекомендується носити з собою більше трьох днів, так як володаря може захлеснути енергетикою піриту і людина може не впоратися зі своїми емоціями. Пірит не терпить сусідства з іншими каменями, якщо ви носите два камені, то даний мінерал блокує силу другого.

Не варто купувати камінь у господаря, так як він може нести в собі погану енергетику попереднього власника. Також при покупці піриту зверніть увагу на цілісність каменю, зразок з тріщинами може нести в собі зло.

Деякі маги стверджують, що цей камінь взагалі не варто носити, так як він здатний нагородити свого господаря жадібністю, злістю і ненавистю до навколишнього світу.

У вигляді талісмана пірит підходить людям з чистим серцем і душею та сильним магам і чарівникам. Своєму власникові він здатний подарувати впевненість у собі і зробити лідером. Однак, навіть сильні маги не рекомендують звертатися до пірит, так як цей камінь може заволодіти емоціями господаря і підпорядкувати його собі. Пам’ятайте, якщо ваше серце чисте, то вам нічого не загрожує, а от якщо ні, то найгірші якості власника поглинуть його.

Пірит здатний відбити від себе сили природи, в надрах яких він виріс. Деякі маги вважають, що на даний мінерал не можна дивитися тривалий час, так як пірит –вогненний камінь, від перегляду його можна зійти з розуму.

Астрологи вважають, що для «пересічних» людей цей камінь не потрібен, а носити його повинні люди, які щодня своєю професією чи взагалі по життю ходять «по вістрю ножа». Даний мінерал підійде людям, народженим під знаками Овен, Стрілець або Скорпіон.

Ракам навідріз рекомендується відмовитися від даного каменю, а інакше мінерал принесе багато бід і сліз в життя представника цього знака.

Цей мінерал черпає свої сили у планет Марса і Нептуна, завдяки впливу цих планет, камінь такий могутній. За допомогою піриту можна вплинути на долі оточуючих людей і маніпулювати ними.

Пірит дає своєму власникові внутрішню свободу і незалежність.

У стародавніх інків даний мінерал застосовувався у вигляді дзеркал або зброї, кристали ж маленьких розмірів прикрашали шиї жінок племені. Стародавні інди вважали, що камінь зможе вберегти їх житла від нападу всіляких небезпечних звірів, а зокрема від алігаторів.

Застосування піриту

Розглянутий мінерал дуже рідко застосовується в ювелірній справі, тільки на замовлення. В основному він використовується в хімічній промисловості для виробництва сірчаної кислоти.

При випалюванні недогарки мінералу використовуються для виробництва бетону та бетонних блоків. Дуже багато хімічних елементів таблиці Менделєєва добувають з пиритовых рудників.

З-за своєї «запальною» здібності пірит використовується в замках зброй на основі кремнію і в пістолетах як кремінь. З цього мінералу струм може проходити тільки в одному напрямку, тому пірит використовують у виробництві детекторних радіоприймачів.

З піриту добувають домішки: золото, мідь і кобальт, всі ці домішки беруть участь у хімічних процесах.

Великі кристали піриту використовуються як колекційний матеріал, а маленькі шматочки застосовуються в ювелірній справі. Для ювелірних виробів камінь не піддають огранювання і вставляють його в природному вигляді.

Відрізнити підроблений камінь від оригіналу дуже важко, деякі екземпляри коштують досить дорого. При обробці камінь втрачає свій вигляд, а підробка, навіть майстерна, залишається колишньою або кришиться.

Ціна даного каменю поза ювелірного виробу оцінюється приблизно в тридцять доларів за один кілограм. Однак мінерал в ювелірному виробі коштує в кілька разів дорожче. Так, наприклад, намиста з даного мінералу обійдуться покупцеві в сто доларів.

В минулому столітті вся французька знати ходила в браслетах, сережки і кольє з піриту, однак в ті часи ще не вміли досить добре обробляти камінь і від найменшої вологи пірит ставав яскраво-рожевого кольору. Такий ефект псував зовнішній вигляд каменю та вироби з них.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *