Пропорції тіла: ідеал красивої фігури

Деякі закономірності, що стосуються будови тіла людини відомі вже давно. Мабуть, найбільш знаменитим художником, який почав цю тему був Леонардо да Вінчі. Саме він є автором малюнка, представляє модель ідеального людського тіла. Сьогодні цей невеликий нарис користується величезним успіхом і є джерелом натхнення.

Пропорції тіла людини

Людське тіло, за зрозумілих причин, знаходилося в центрі уваги багатьох художників і вчених. І ті, й інші намагалися виробити якусь єдину формулу пристрою тіла людини. Вже зараз слід зазначити, що різні моделі ідеальних пропорцій людського тіла істотно різняться між собою. Мабуть, найбільш відомою спробою визначення правильних пропорцій тіла є зображенням людини з широко розставленими в сторони руками, ідеально умещающимися в квадраті.

Звичайно, канони краси разом з плином часу піддавалися і раніше піддаються численним перетворень, про що може свідчити хоча б приклад великого успіху, які страждають ожирінням жінок, і сучасна мода на стрункі фігури. Проте, останні дослідження показують, що, незалежно від повноти або худорлявості, людям більше подобаються тіла з ідеальними пропорціями людського тіла.

Пропорції тіла людини, спираючись на праці Леонардо да Вінчі, можна звести до декільком простим правилам. По-перше, зростання повинен становити десять довжин голови, виміряної від підборіддя до лінії волосся. Крім того, зростання повинен бути дорівнює довжині наших обох рук, розведених у сторони, разом з плечима. Передпліччя плюс відстань від зап’ястя до ліктя повинна дорівнювати довжині ноги. Дуже важливим елементом тіла є особа. Воно повинно бути, насамперед, симетричним. Якщо розділити його на три частини, в першій з них повинен бути лоб, в іншій ніс, а в третій рот з підборіддям.

Проте, слід зазначити, що вказані ідеал тіла людини не завжди відповідає нашим очікуванням, тому що ми схильні впливам модних навіювань. Останнім часом було помічено, що великим успіхом користуються підтягнуті і стрункі жінки. Але чи можемо ми говорити, що така фігура відповідає ідеалу?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *