Що таке дистильована вода

Дистильована вода – найчистіша в світі питна вода, профільтрована від таких домішок, як віруси, мікробактерії, продукти життєдіяльності рослин, тварин, мінеральних добавок, солей і інших речовин. Потрібно розуміти, що такою водою називається рідина, яка була приготовлена ​​методом технологічного процесу, пов’язаного з її отриманням.

Сфера застосування дистильованої води

Навіщо потрібна дистильована вода? Галузей, в яких застосовується така рідина, багато, в тому числі її використовують в науці і техніці. Найбільш часто її застосовують в автомобільних акумуляторах, склоочисниках, системах опалення та охолодження, увлажнителях повітря. Для чого потрібна в побуті дтстілірованная вода? Якщо говорити про побут, часто такою рідиною заливають акваріуми, нею поливають рослини, використовують у сучасних праски, нащадку що вона не сприяє утворенню накипу. Крім цього застосовується дстіллірованная вода для ін’єкцій – нею розводять розчини для ін’єкцій і вливають в небулайзери.

Використовують дистильовану воду і в фотодруку, нею розбавляють хімічні реактиви. Також в кольорового фотодруку. У виробництві вона знаходить прімене6ніе при здійсненні технологічних процесів. Очищена рідина допомагає отримувати вироби високої якості, з тривалим експлуатаційним терміном. Нею також розводять порошкові фарби, на її основі випускають різні склади.

Дистильована вода медичної і фармацевтичної галузі

Фармацевтичні компанії, медустанови і лабораторії не обходяться без очищеної води. Така рідина необхідна не тільки для ін’єкцій, як було зазначено вище. Нею розчиняють медичні препарати, дубильні речовини, алкалоїди, вона допомагає інтоксикації і підсилює гідроліз. Така вода притягує непридатні речовини, які входять в структуру живих клітин, і виводить їх з організму людини.

Характеристики

Хімічна формула аналогічна звичайній воді – H2O. У рідини відсутні іони і домішки, тому вона стійка до замерзання. Завдяки низькому вмісту мінералів дистильована вода не проводить струм, це слабкий провідник електроструму. Тобто, електроліт з такого дистиляту мінімальний. Норма PH його – 5,4-6,5, що призводить до суперечок учених – пити чи не пити ДВ.

У чому полягає корисність дистильованої води?

Нешкідлива чи дистильована вода, що говорять експерти? Якщо відштовхуватися від думки зарубіжних експертів, можна зробити наступний висновок: пити таку рідину можна, але в помірних кількостях. Вона не повинна стати постійним питним джерелом. Але якщо колодязна або водопровідна вода дуже неякісна, дистилят – кращий варіант. У такій воді міститься мало корисних мікроелементів. В основному її застосовують в технічних цілях. Але багато людей вважають за краще пити саме її, адже вона наділена наступними перевагами:

 • Швидко втамовує спрагу і бере участь в процесах метаболізму.
 • Якщо рідина тала, дощова, роса або сніг, вона нічим не відрізняється від водних джерел природного походження. А це означає, що її вживання абсолютно безпечно.
 • Може «виступати» в якості детоксиканта, очищає організм і поліпшує роботу видільної системи.
 • Забезпечує водний баланс всередині клітин (при щоденному вживанні).
 • Покращує роботу всіх систем організму людини, якщо вживати разом з їжею.
 • Без смаку і запаху, тому відмінно підходить для споживачів з чутливим нюхом, тих, кому не подобається пити воду з присмаком і запахом.
 • Можна приймати в процесі лікування і з метою профілактики захворювань – в рідині міститься багато корисних речовин.
 • Сприяє розвантаженню функціонування нирок.
 • Підвищує імунну систему.
 • Блокує проникнення алергенів в кров.
 • Допомагає в боротьбі із зайвими кілограмами.
 • Рекомендується людям, у яких спостерігається відкладення солей в нирках і печінці.
 • Поліпшує чутливість смакових рецепторів.
 • Рекомендується приймати страждають запорами.

Дистиляція води в домашніх умовах

Ми розібралися, що у очищеної води безліч переваг. Отримати таку рідину можна не тільки в лабораторних умовах. Ви можете самостійно приготувати її, не використовуючи лабораторний спосіб випарювання.

Для отримання дистильованої води виправними знадобиться:

 • звичайна водоканального вода
 • тара для кип’ятіння;
 • пляшка (можна взяти банку) для збору дистиляту;
 • воронка;
 • трубочка або шланг.

Далі необхідно:

 1. Налити водопровідну воду і відставити її на добу для відстоювання. Зверху нічому не накривати. Мінімум можна відстоювати 6 годин. Таке час потрібно для випаровування сірчистого водню і хлору, осідання на дно важких складових. Рідина не перемішуйте протягом усього часу відстоювання. Не допускати попадання в ємність пилу і бруду.
 2. Опустити кінець трубки або шланга на дно посудини з водою і злити приблизно третину. Для цього можете взяти другий кінець шланга і зробити вдих в себе. Як почне литися рідина, потрібно опустити інший кінець в другу ємність. Зливати потрібно з дна, так як визначено на дні знаходяться осіли речовини, що завдають шкоди організму.
 3. Заповнити залишками рідини половину каструлі і закрити її кришкою, поставити на вогонь і закип’ятити.
 4. Капелькіжідкості, осевшіенакришке – етоіестьдістіллят, егонужнособрать: перевернітекришкуі, іспользуяворонку, слейтевсосуд (лучшевсегоіспользоватьбутилку).
 5. Знову повторити кип’ятіння і зливання. Можете зливати, скільки потрібно для необхідної кількості очищеної рідини.

Є більш спрощений варіант:

 1. відстояти воду;
 2. в каструлю з відстояною рідиною помістити емальовану чашку або каструльку поменше;
 3. накрити меншу ємність кришкой.Как тільки вода закипить, почнеться процес випаровування. Рідина на кришці почне капати в тару меншого обсягу.

Дистиляція води в домашніх умовах

метод заморожування

Очищення методом заморожування виконується так:

 1. береться пляшка із пластику (скляна банка) необхідного обсягу;
 2. тара заповнюється водою (відстоювати немає необхідності, просто наливайте звичайну рідина);
 3. пляшка / банку поміщається в морозилку холодильника на 12 годин;
 4. НЕ заморожені рідкі залишки виливаються, в них зосереджені солі і хімікати;
 5. отставляем тару – нехай лід самостійно розморожується. Деякі вважають за краще розігрівати лід (повинна бути кімнатна температура під час розморожування), якщо вирішите так зробити. Тала рідина – дистилятор.

Отриману методом заморожування дистильовану воду рекомендується можна зберігати довго, але бажано постійно поповнювати запаси. Тим більше процес заморозки і розморожування швидкий. Навіщо зберігати, якщо можна приготувати свіжу. Якщо у Вас містка морозильна камера, це ще краще. Чим більше морозилка, тим більше можна в неї помістити пляшок.

Метод заморожування найлегший. Особливо в холодний сезон, коли на вулиці мінусова погода. Щоб приготувати дистиллятор, досить поставити тару на балкон або вулиці.

Збір дощової води

Чудове природне явище під назвою дощ – можливість самоочищення. Ви коли-небудь пили дощову воду? Мили нею волосся? Якщо немає, рекомендуємо, Ви здивуєтеся, наскільки смачна і м’яка вона, а волосся після мити шовковисте і м’які.

Вода, яка випарувалася під впливом ультрафіолету, збирається в хмарах. З хмар вона випадає знову в вигляді такого природного явища, як дощ, вже очищений від шкідливих домішок після інтеграції в пароподібний стан і назад. Як отримати дощової кристально чистий дистилятор? Так просто підставити під дощові краплі ємність. А якщо на вулиці лежить сніговий покрив, можете помістити його в каструлю і поставити в тепле місце.

Голодування на дистильованої воді

Метод оздоровчого голодування передбачає питво протягом доби 2-3 літрів ДВ. Цей метод допомагає очистити організм від зашлакованості. Суворе лікувальне голодування має на увазі питне оздоровлення-очищення протягом 3-7 днів. В цьому випадку рідини необхідно споживати більше. Прихильники такого голодування стверджують, що замінивши їжу такою рідиною, можливо позбутися від больового синдрому в суглобах, артриту, артрозу і стабілізувати роботу шлунково-кишкового тракту.

Як перевірити, чи дійсно вода очищена?

Перевірку дистиляту можна виконати різними способами. Для цього використовують спеціальні лабораторні прилади і реактиви. Не обов’язково перевіряти рН-метром і Хлорометр, можна зробити це наступними способами:

1. Провідність електрики. Для перевірки зберіть просту електричний ланцюг з АКБ, лампочки і дротів. Як уже було зазначено вище, але ДВ не проводить струм. Тому, при зануренні контактів в воду, лампа не буде загорятися. А якщо занурити контакти в звичайну воду, лампочка загориться.

2. Індикатори. Можна купити їх в аптеці, це прості смужки, насичені спеціальним розчином.

Дистилят, який продається в автомагазинах

Запам’ятайте, таку воду можна вживати. Вона призначена виключно для застосування технічних робіт, наприклад, промивання радіаторів. Тара, в якій вона реалізується в автомагазинах, що не призначається для зберігання харчової води. Якщо дуже хочете пити, можете надпити трохи, але не постійно таку воду приймати заборонено!

Де можна купити дистильовану воду?

ДВ можна купити в аптеках, фірмах, які займаються фільтруванням води, хімлабораторія. Також в автомагазинах і магазинах побутової техніки. Якщо хочете дізнатися, чи дійсно вода відповідає норах дистильованої, попросіть аптеку, в якій її купуєте, пред’явити спеціальну ліцензії на дозвіл приготування такої води. Або сертифікат, що підтверджує, що рідина куплена у виробника і не є підробкою.

Підведемо підсумки

На який питної рідини зупинити вибір – вирішувати Вам. Можете пити водоканального або сік в Цитропак, в якому практично немає натуральних продуктів, а навпаки, міститься безліч токсинів і хімікатів. А можна самостійно приготувати кристально чисту рідину, в якій не буде шкідливих речовин. На жаль, в природі практично немає води без шкідливих домішок. Причому завдяки людині. Але приготувати її можна.

Таке поняття, як правильний раціон і здоровий спосіб життя я не мають сенсу, якщо немає не небезпечна для здоров’я і чиста питна вода. Можете скільки забажаєте, сидіти на дієтичному харчуванні і ретельно стежити за власним здоров’ям. Але питво водопровідної рідини з часом призведе до збою організму. Потурбуйтеся про чистоту води сьогодні і уникнете багатьох недуг в майбутньому!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *