Що таке орторексія: симптоми розлади харчової поведінки

Мода на здорові і екологічно чисте харчування дуже схвалюється лікарями і дієтологами. Приділення уваги того, що ми їмо, є дуже важливим, проте, у всьому повинна бути міра?

Орторексія – це одне з розладів харчової поведінки (родич анорексії та булімії). Виявляється у нав’язливому контролі якості вживаних продуктів і страв. Орторексія починається, як правило, невинно – людина починає піклуватися про свою дієту: уникає нездорової їжі, їсть багато овочів і фруктів, робить ставку на екологічно чисті продукти.

Однак, з плином часу він починає пред’являти все більші вимоги, виключає з раціону інші продукти, які, за його словами, є небезпечними. Така виснажлива дієта призводить до нестачі життєво важливих поживних речовин в організмі, іноді втрати ваги. З’являються проблеми, пов’язані з функціонуванням окремих органів, головний біль, запаморочення, слабкість, анемія.

Людина, страждає від орторексії, як правило, виявляє істинний перфекціонізм за обіднім столом. І невинне захоплення здоровим харчуванням, іноді бере над ним контроль. Все більше і більше часу він витрачає на купівлю і вибір продукти, все більше і більше часу проводить на кухні за приготуванням «здорового харчування», корисна і здорова їжа стає нав’язливою ідеєю.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *