Шлюб захищає від хвороби Альцгеймера!

Згідно з даними дослідження, опублікованими в “British Medical Journal”, особи, які перебували у шлюбі, у зрілому віці, були вдвічі менше схильні до ризику виникнення старечого недоумства, ніж самотні люди. В той час, як у овдовілих і розлучених ризик цього захворювання збільшується в три рази.

Вже давно говорять, що шлюб впливає на здоров’я та якість життя. Ці дослідження були проведені відносно 2000 людей середнього віку (середній вік – 50 років), їх відносин і пізнавальних здібностей. Ризик недоумства з’являється як результат різних факторів, таких як режим життя, дружні контакти, інтелектуальні, медичні та генетичні фактори.

Було встановлено, що 294 осіб мали ознаки слабоумства. Після подальших досліджень у 82 були виявлені проблеми зі сприйняттям реальності, у 48 – хвороба Альцгеймера і у 9 – інші форми деменції.

Доведено, що ризик ослаблення сприйняття був в два рази вище, коли чоловік жив один, ніж коли з партнером. Ризик зростав у три рази, коли люди втрачали партнера в зрілому віці.

Автори дослідження вважають, що життя з партнером може обмежувати розвиток слабоумства в подальшому житті. Соціальні та генетичні фактори можуть пояснити високий ризик поширеності хвороби Альцгеймера у овдовілих самотніх людей.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *