Столова мінеральна вода

Столова мінеральна вода – це питна вода, з підвищеним вмістом в своєму складі корисних солей і мінералів, що насичує організм корисними мікроелементами і навіть здатна лікувати деякі види хвороб. Такий напій можна вживати щодня, так як рівень її мінералізації не перевищує 1 г / л. Вона добувається з підземних джерел, що захищаються від забруднень, по території всієї Росії.

На ринку представлена ​​також лікувально-столова вода різних виробників, що відрізняється більш високим рівнем вмісту солей від 1 до 10 г / л. Вона буде корисна як хворим, так і абсолютно здоровим людям в профілактичних дозах по 100-200 мілілітрів два рази в тиждень.

Пересічний споживач навіть не замислюється чому ж так корисний той або інший вид мінералки, а також для чого її необхідно приймати. Мінеральну воду п’ють замість чаю і прийомом їжі. Як правильно вживати той чи інший вид буде розглянуто далі.

Навіщо п’ють лужну мінералку.

Залежно від наявності в складі того чи іншого виду речовини, вся вода класифікується на: гідрокарбонатно або лужну, хлоридну, сульфатну, магниевую, железистую, сірководневу, йодистого, азотну, бромистий, кременисту, радіоактивну і миш’яковисті. Той чи інший компонент відповідає за здатність лікувати різні хвороби.

Лужні склади прописують пацієнтам, що страждають розладами шлунково-кишкового тракту, підвищеним рівнем вмісту цукру в крові, подагрою, зайвою вагою і різноманітними запальними та інфекційними захворюваннями. Вхідні в неї гідрокорбонати, відновлюють роботу кишечника, нормалізують білковий і вуглеводний обмін. Магнезія допомагає при перенапруженні і стресі, покращуючи роботу мозку і систему кровообігу. Лужна вода корисна людям, які ведуть активний спосіб життя і багато займаються спортом. Вона не застоюється в організмі, виводить зайву рідину і шлаки.

У той час як наприклад, магнієва водичка допомагає при стресі, циститі, хронічному гастриті, не в загостреній формі і т. Д. А сульфатні склади прописуються людям, що страждають запорами, надмірною вагою, діабетикам, тому що вони мають послаблюючий і жовчогінний ефект.

Втім, будь-яку з різновидів, необхідно приймати тільки після консультації з фахівцем. Практично всі види лікувально-столової мінеральної води мають вікові обмеження. А довгий і не систематизований прийом такої рідини, навпаки, може привезти до виразкової хвороби і іншим не менш небезпечним захворюванням.

Цілюща дія.

Цілющими властивостями наділена будь-яка лікувально-столова мінеральна вода. В її назві вказуються якісні характеристики, що впливають на організм той чи інший спосіб. Наприклад, «Єсентуки-4» слід приймати за 30-60 хвилин до їди тричі на день протягом місяця. Водичка, накопичуючись, починає позитивно впливати на організм. При правильному дотриманні технології прийому, після закінчення курсу стануть видні разючі зміни.

При покупці будь-якої води потрібно уважно вивчати етикетку. Обов’язково прописуються: знаходження джерела і номер свердловини, терміни виробництва і зберігання, рекомендації по використанню. Остерігайтеся підробок. Часто, під виглядом мінеральної води пропонується штучна мінералка, отримана способом змішування звичайної водопровідної води і солей. Цей напій виготовлений відповідно до ГОСТу, але не робить ніякого позитивного впливу.

Справжня лікувально-столова вода, це невичерпне джерело корисних мікроелементів, необхідних будь-якій дорослій. І так як кожен з видів за своїм впливає на той чи інший орган, воду потрібно вибирати дуже ретельно.

У природі, найбільш часто зустрічаються змішані склади, що поєднують кілька видів мінералів.

При цукровому діабеті, хронічних формах гепатиту, ожирінні і анемії, ендокринних захворюваннях і хворобах жовчного міхура, корисні будь-які різновиди мінералки. Також, натуральна мінералка зміцнює кісткову і м’язову тканину, покращує кров і її згортання, нормалізує артеріальний тиск.

Правила вживання.

Самим ідеальним варіантом вважається прийом мінеральної води поблизу свердловини. Тоді ви отримаєте всі корисні речовини в повному обсязі. На жаль, у більшості населення немає такої можливості. Виробники передбачили цей момент, і сьогодні, на полицях магазинів представлений широкий асортимент лікувально-столової мінеральної водички, упакованої в скляну або пластикову тару. Для того, щоб напій не втратив всіх своїх позитивних властивостей, на заводі вода минерализуется вуглекислим газом – газується. Саме тому так важливо, відкривши пляшку, випустити газ, щоб рідина набула первинний смак.

Якщо ви вживаєте воду як ліки, не забудьте підігріти її до тієї температури, з якої вона виходить з джерела. Як правило, лікуючий лікар, надає всю цю інформацію при призначенні курсу.

Незалежно від віку ви можете пити столову мінеральну воду щодня. Єдине, не варто замінювати їй звичайну негазовану воду. Всі інші різновиди (газована столова, лікувально-столова і лікувальна вода) прописуються з віковими обмеженнями.

Так, газований напій може вживатися дітьми старше трьох років, не частіше пару раз в тиждень. У більш молодшому віці він може сприяти колік, здуття і розладу шлунка.

Лікувально-столовий і лікувальний види вживаються тільки за призначенням лікаря при наявності хронічних захворювань.

Штучну мінералку, так само як і газовану воду, рекомендується давати діткам від трьох років в дозованому кількості.

Для малюків, в більш ранньому віці, фахівці розробили склади:

  • з мінімальним рівнем мінералізації в кількості 0,2-0,3 г / л для пиття,
  • з мінералізацією 0,06-0,1 г / л для приготування харчування.

Відомі марки лужних мінеральних вод.

Підібрати правильний напій, що ідеально підходить за своїм складом, недостатньо. Потрібно ще й вибрати перевірену торгову марку, зарекомендувала себе на споживчому ринку.

Грузинська мінералка.

Боржомі. Один з найбільш відомих брендів мінералки в нашій країні. Водичка розливається з джерела, що знаходиться в Грузії, з незмінним складом на протязі більш, ніж ста років, користується величезною популярністю.

Набеглаві. Видобувається в однойменному грузинському місті з 1948 року і дуже близька за своїм складом до Боржомі. Даний напій відноситься до гідрокорбонатно-натрієвих класу і застосовується для лікування і профілактики шлунково-кишкового тракту. Її можна пити щодня в дозованому кількості.

Російська вода.

Єсентуки. Видобуток виробляється в Ставропольському краї одночасно з двадцяти джерел. Дана торгова марка славиться своєю якістю і різноманітністю асортименту.

нарзанні джерела згадуються в переказах і літописах з давніх-давен. Мінералка Нарзан відрізняється наявністю природного вуглекислого газу в своєму складі із загальною мінералізацією 2-3 г / л.

Славяновская. Деякі вчені стверджують, що вода, що видобувається під цим брендом, така ж корисна як в Карлових Варах. Її видобуток проводиться в м Желєзноводську вже більше століття.

Майкопская вода розливається з двох свердловин Ханського родовища і відноситься до різновиду слабомінералізованої питної водички, що не рекомендується для щоденного використання.

Українська мінералка.

Лужанська. Містить в своєму складі натрій і кремній і відрізняється наявністю біологічно активного кальцію і самого високого рівня метакремнієвої кислоти, характерною для даного класу мінеральної водички.

Поляна Власова. Практично на 100% складається з натрієвих солей і характеризується високим рівнем мінералізації. Дуже добре допомагає при підвищеному цукрі і ожирінні.

Список лужних мінеральних джерел.

У кожної лікувальної та столової мінералки свій неповторний склад, який залежить від води, що знаходиться в початковому джерелі.

Нижче представлений перелік найвідоміших родовищ:

  • Грузія – Саирме і Набеглаві;
  • Вірменія – Діліжан;
  • Молдова – Корнештскій;
  • Росія – Ставропіллі (Славяновская, Смирновська, Єсентуки), Приморський край (Ластівка), Ханське родовище.

Протипоказання до прийому лужної мінеральної води.

Якщо пацієнт хворий наступними захворюваннями, прийом мінералки суворо забороняється:

  • при патологіях сечовивідних шляхів і сечокам’яної хвороби,
  • при нирковій недостатності;
  • при хронічному пієлонефриті,
  • при цукровому діабеті в інсулінозалежній формі.

Крім того, слід завжди пам’ятати, що лужна мінеральна водичка ніколи не замінить повноцінного всебічного лікування. Вона може підтримати організм і підвищити ефективність лікування. Але не більше.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *