Система очищення води осмос що це

Пити воду з-під крана без попередньої обробки сьогодні ризикують не всі. Люди вважають за краще купувати фільтри зі змінними касетами або підключати апарат для фільтрації прямо до водопровідного крану. Вони допомагають уникнути інфекційних хвороб, а також видаляють небезпечні домішки.

Однак не вся техніка добре справляється зі своїми функціями. Тому фахівці постійно намагаються вдосконалювати технології. Однією з останніх новинок є система очищення води осмос. Зрозуміти, що це, можна на прикладі обміну речовин мікроорганізмів. В клітини надходять поживні речовини, і виводяться продукти метаболізму. У схемі обробки це відбувається за рахунок наявності мембрани, яка під тиском пропускає тільки молекули води, а інші сполуки затримує.

Принцип роботи зворотного осмосу

Цю технологію розробили в шістдесятих роках, коли шукали спосіб опріснення морського розчину. Сьогодні метод активно застосовують виробники бутильованої рідини.

Цей спосіб є процес, при якому на рідину чиниться певний тиск. В результаті молекули починають рухатися в протилежному прямому осмосу напрямку. Тиск залежить від властивостей вихідної речовини. Для фільтрації звичайного водопровідного розчину достатньо 4 атмосфер. Чим вище тиск, тим вища якість.

Мембрани утримують найдрібніші частинки, розмір яких не перевищує 0.001 – 0.0001 мкм. Відбувається видалення:

 • солей жорсткості;
 • барвників;
 • іонів натрію;
 • сульфатів;
 • нітратів.

Очищення води за системою зворотний осмос відбувається в певній послідовності.

 1. На першому етапі розчин проходить передочистку. Для цього застосовують декілька видів фільтрів. Вони не пропускають досить великі частки, які впливають на роботу всієї техніки. На цьому етапі відсіюється іржа, пісок, механічні домішки.
 2. Далі рідина надходить на мембрану. Всі шкідливі елементи затримуються в синтетичному матеріалі, після чого зливаються в каналізацію.
 3. На стадії постфільтраціі відбувається додаткове очищення.

Під час обробки видаляються до 98% всіх неорганічних сполук, а органічні речовини, в тому числі бактерії і віруси, вимиваються повністю. Деякі виробники додатково використовують ультрафіолетове випромінювання, яке знищує потенційно небезпечні мікроорганізми.

На виході виходить абсолютно чистий розчин, який можна пити без кип’ятіння і будь-якої додаткової обробки. Такий високий ступінь очищення не можуть похвалитися інші побутові апарати.

Конструкція і характеристика фільтра

Система очищення води зі зворотним осмосом часто має різну конструкцію, яка залежить від складу вихідної речовини. У список базових елементів входять:

 • фільтри попередньої очистки;
 • мембрана;
 • насос;
 • вимірювальні інструменти;
 • промивної блок.

При виборі особливу увагу приділяйте фільтрам. Саме вони затримують найбільші частки. Якщо матеріал, з якого вони виготовлені, низької якості, засмічуються мембрани, а в подальшому і всі пристосування виходить з ладу. Крім того, деталі мають невеликий термін експлуатації і при постійному перевитрату їх потрібно частіше міняти. Існують кілька різновидів:

 • поліпропіленові видаляють нерозчинні частинки і пісок;
 • вугільні затримують органіку і хімічні елементи;
 • механічні способи видаляти частинки розміром до 1 мікрона.

В системі зворотний осмос вода позбавляється всіх домішок в основному завдяки мембран. Їм відводиться головна роль. Вони виробляються з композитних полімерних матеріалів. Зазвичай пропускна здатність невисока. Її часто збільшують за рахунок більшої площі ущільнювача. Застосовують один або більше рівнів очищення.

Пристрій монтується до водопроводу, і в кран надходить вже очищена рідина. Шкідливі домішки зливаються безпосередньо в каналізацію. В середньому домашнє пристосування здатне прогнати в день до трьохсот літрів. На підприємствах використовується більш потужне обладнання.

На швидкість і якість фільтрації впливають:

 • тиск;
 • матеріал, з якого виготовлена ​​мембрана;
 • хімічний склад і температура речовини.

Деякі виробники випускають установки з мінералізатором. Він повертає природну структуру, за рахунок чого відбувається насичення солями і мікроелементами. Додатково можна замовити іонізатор.

Шкода і мінуси установки системи

Незважаючи на численні плюси, зворотний осмос має певні недоліки. Система часто засмічується великими елементами, що виводить обладнання з ладу.

До мінусів відносять тривалість процесу, а також висока витрата. В середньому установка виливає в каналізацію до 75% рідини, яка не пройшла через фільтри. Нехитрі підрахунки показують, що плата за комунальний ресурс при цьому зростає в 4 рази.

До недоліків часто відносять розміри апаратури, високу вартість, а також те, що її не можна використовувати при високій температурі. Також вона не фіксує летючі органічні сполуки і пропускає гербіциди та інсектициди.

Однак головним мінусом вважають не технічні характеристики, а потенційна шкода для організму людини. Під час фільтрації з рідини видаляють не тільки небезпечні сполуки, але і корисні. В результаті вона позбавляється:

 • кальцію;
 • магнію;
 • мікроелементів.

Дослідники вважають, що при регулярному вживанні деминерализованного розчину людина стикається з порушенням сольового балансу. У довгостроковій перспективі це загрожує артрозом, судомами, артеріальною гіпертензією.

Кістки стають крихкими, суглоби стоншуються, що призводить до різних захворювань кістково-м’язової сфери. Від нестачі мінералів страждають зуби. Збільшується ризик виникнення серцево-судинних патологій і навіть раптової смерті. Деякі фахівці вважають, що вживання очищеного речовини під час вагітності загрожує серйозними патологіями плоду.

Вирішити можливі проблеми зі здоров’ям можна за допомогою мінералізатора. Крім того, ніхто не забороняє вживати інші напої або приймати вітамінно-мінеральні комплекси.

Реальні переваги мембранної очистки

Незважаючи на нападки супротивників, система зворотного осмосу досить популярна, оскільки дозволяє отримати питну воду високого ступеня очищення. Плюсом вважається універсальність установки. Її можна підключити до водопроводу або до свердловини. Мембрани і фільтри вимагають частої заміни, але досить прості у використанні.

Ця система є екологічною і не засмічує навколишнє середовище. Матеріали, які використовуються в установці, не сприйнятливі до корозії. До переваг відносять також значний накопичувальний бак, який буде корисний під час відключення комунального ресурсу.

Додаткові плюси зворотного осмосу:

 • високий рівень фільтрації в порівнянні з рештою технікою;
 • не потрібно застосовувати додаткові реагенти;
 • виробляють різні моделі, які відрізняє широкий спектр налаштувань;
 • система невибаглива в експлуатації;
 • обладнання повністю автоматизовано.

Головною перевагою вважається ефективність очисного пристрою. У водопровід часто потрапляють стоки житлових будинків і промислових підприємств, інші серйозні відходи. Така рідина часто містить токсини, паразитів, нітрати. Її вживання може призводити до таких небезпечних захворювань, як сальмонельоз, тиф, краснуха.

Через наявність шкідливих домішок вона може викликати генетичні мутації, злоякісні пухлини і важку алергію. У ряді випадків порушується функціонування нирок, печінки, серцево-судинної сфери.

Звичайні домашні фільтри знижують концентрацію небезпечних речовин, але не справляються з ними повністю. Чи не приносить стовідсоткового результату кип’ятіння і заморожування. Тому переваги технічної новинки очевидні для тих, хто піклується про своє здоров’я.

Очищений розчин використовують для вмивання, оскільки він не дратує чутливу шкіру. Успішно застосовують його і в побутових приладах. Пристрій подовжує термін їх експлуатації. Під час приготування їжі в обробленій воді краще розкривається справжній смак страв.

Тонкощі вибору установки

До вибору апарату потрібно підходити відповідально. В першу чергу звертайте увагу на матеріали, з яких він зроблений. Корпус не повинен виглядати кволим або мати неприємний запах. Вивчіть матеріал, з якого зроблені фільтри. Якщо сировина низької якості, в подальшому це призведе до мікротріщин і менш якісної фільтрації.

При виборі мембрани зупиніться на тих елементах, які гарантують тривалий термін експлуатації. У якісних комплектуючих це 4 – 5 років. Китайську сировину після тривалого періоду – близько року.

Найпопулярнішим варіантом є установка пристрою під раковиною. Монтаж здійснюється горизонтально або вертикально. Для очищення води під мийку встановлюють накопичувальний бак. Враховуйте, що у нього достатньо великий обсяг – близько трьох кубометрів, тому потрібна певна площа. При нестачі місця він поміщається в кухонних шафах. Підсумковий вихід підключають до окремого крану. Його встановлюють близько до раковини.

Для очищення води зі свердловини по зворотному осмосу застосовують ту ж схему, проте цей спосіб використовується рідко, оскільки рідина зі свердловини зазвичай і так чиста.

Механічні і вугільні фільтри змінюють раз в декілька місяців, в залежності від витрати. Вони розраховані в середньому на обробку 4 – 15 тисяч літрів рідини. Їх вартість варіюється від 6 до 15 тисяч рублів, залежно від виробника. Американські комплектуючі коштують дорожче. Ціна також залежить від числа ступенів фільтрації. Проводять до 7 модулів. Оптимальна якість забезпечують 5 ступенів, ще 2 зазвичай мінералізують або іонізують.

При використанні очищеного розчину тільки для пиття і приготування їжі міняти комплектуючі можна не частіше разу на 1 – 2 роки.

Зворотний осмос – недешеве задоволення для звичайних людей. Саме обладнання коштує дорого, до того ж доведеться постійно міняти комплектуючі. Найчастіше апарат використовують на промислових підприємствах.

Однак люди, які піклуються про своє здоров’я, готові заплатити за якість. Незважаючи на це, дослідники до кінця не визначилися з тим, як ставитися до технічної новинці. Одні впевнені, що отриманий після обробки розчин приносить користь організму, оскільки з нього видаляються всі шкідливі домішки. Інші вважають, що його вживання в довгостроковій перспективі шкодить людині.

Одне не викликає сумнівів – сьогодні це один з найбільш ефективних способів фільтрації. Якщо використовувати обладнання з розумом, це поліпшить стан здоров’я.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *