Ультрафіолетова очищення води

Ультрафіолетова очищення води – популярний і практичний метод, визнаний і повсюдно використовується у всьому світі. Спосіб знезараження води ультрафіолетом був розроблений в США, там же і отримав популярність. Розглядаючи, які бувають способи знезараження води, варто відзначити, це найбільш безпечний і корисний серед усіх, він по ефективності відрізняється від традиційного очищення. Має методика високу ефективність завдяки тому, що повністю позбавляє від хвороботворних мікроорганізмів і шкідливих для здоров’я людини бактерій.

ультрафіолетовий фільтр

проведена очищення води ультрафіолетом дозволяє знищити майже всі види забруднень, які є у воді. Спеціально для цього використовуються ультрафіолетові мембрани очищення води, які забезпечують повну нешкідливість і екологічність даної методики, вартість технології невисока. Даний спосіб водоочищення ультрафіолетовою лампою не передбачає спеціального сервісного обслуговування (якщо порівнювати його з способом озонування або хлорування води), його відрізняють мінімальні витрати з боку власника. Проте, варто відзначити той факт, що на процедуру очисти води з використанням ультрафіолетових елементів, що не буде впливати температура і навіть ступінь показника водню. Після того, як рідина була оброблена, склад (корисні мікроелементи) води не змінюється, все залишається в незмінному вигляді, відрізняючись максимальної корисністю для людини.

Очищення води вважається найбільш продуктивним, враховуючи, що ультрафіолетові промені можуть швидко знищити види бактерій і мікроорганізмів, які не прибрали метоли хлорування. Останнім часом, фільтр, в якому використовуються спеціальні камери, виготовлені для очищення води, користується просто неймовірною популярністю у споживачів.

Особливості роботи ультрафіолетового фільтра

Принцип роботи УФ фільтра і подальшої експлуатації ідентичний і включає в себе стандартну основу, актуальну незалежно від поставленого завдання. Вода повинна обов’язково пройти механічну очистку, вона надходить в спеціально відведений для цих цілей резервуар, в якому розташовані групи патрубків. У центральній частині резервуара поміщені також спеціальні ультрафіолетові лампи, коли рідина надходить в цю область, лампи починають діяти, знищуючи мікроорганізмів, що знаходяться в складі рідини. У подальший, вона виходить через спеціальні труби, це і передбачає даний метод дезінфекції. При цьому температура води змінюється, це і робить відповідний вплив на мікроорганізми, розташовані в ній.

різновиди

В даний час спостерігаються ультрафіолетові фільтри для очищення води, які можуть бути використані:

 • У промислових масштабах (правда, не рекомендується включати обладнання в системи автоматичного очищення);
 • У домашніх цілях (власне, основний сегмент ринку і спрямованість області).

Якщо говорити за промислові установки, то вони мають основну відмінну рису, а саме – значні габарити. Передбачена велика кількість додаткових фільтрів, такі пристрої відповідають безпосередньо за механічну очистку складу. Очищення в промислових масштабах дозволяє оперативно і якісно проводити очистку навіть сильно забруднених склад. За допомогою промислових елементів досягається оперативна очищення великої кількості води. Домашні установки є найбільш простими, містять один фільтр механічного очищення, який і виключає всі основні великі елементи зі складу.

Вибір ультрафіолетового фільтра

В даний час на ринку представлена ​​величезна безліч різних найменувань обладнання даного типу. Вони розрізняються за критеріями вартості та за якістю своєї роботи. Попередньо, перед тим як робити покупку, важливо вивчити основні принципи роботи пристроїв, продумати, наскільки він підходить для вирішення конкретних завдань. Вибирається необхідна марка фільтрів очищення, а також модель, але основними є наступні критерії, їх потрібно переглянути в першу чергу, щоб переконатися в практичності і правильності свого рішення:

 • Вивчається склад самої води, а саме, види мікроорганізмів, які в даний час в ній знаходяться. Це допоможе зорієнтуватися на те, яким чином необхідно найкраще буде робити очистку і наскільки практичною буде та чи інша модель фільтрувального обладнання;
 • Ступінь дезінфекції, яка підходить виключно для даного випадку. Варто відзначити, що на це впливають великі розміри установки, кількість УФ ламп і ряд інших параметрів і показників, їх також важливо враховувати;
 • Рівень температури, яка передбачена до очищення. Це важливий показник, адже при недостатньому нагріванні будуть знищуватися далеко не всі мікроорганізми в її складі, отже, не можна буде уникнути певного роду проблем, вода так і буде непридатною для пиття і нести в собі шкоду;
 • Приймається до уваги значення потоку води, важливо, щоб фільтр встигав очищати складу незалежно від того, якої інтенсивності натиск подається до обладнання. Спеціально для цього найкраще підбирати установки, що володіють дещо більшою потужністю, приблизно на 15-20%. Тим більше, не варто забувати, що інтенсивність потоку може змінюватися, як в одну, так і в іншу сторону;
 • Кількість подається УФ випромінювання, його має бути достатньо для того, щоб знищувати всіх шкідливих мікроорганізмів і бактерій, порція складається в спеціальні таблиці, на них і необхідно орієнтуватися в майбутньому.

Переваги та недоліки УФ-фільтрів

Варто відзначити певні переваги і недоліки, які є актуальними при подібному способі знезараження. До переваг відноситься наступне:

 • Максимальна багатофункціональність і висока продуктивність, різні патогенні мікроорганізми швидко локалізуються в складі. Зокрема, бактерії, які не могли бути знищені звичайними засобами будуть ліквідовані в потоці води за допомогою роботи лампи;
 • Висока надійність і безпеку даної методики для здоров’я людей, що використовують фільтр;
 • Порівняно невисока вартість, після обробки і підрахунку кількості витрат і переваг, можна запросто переконатися в цьому;
 • Простота і легкість технічного обслуговування, експлуатації обладнання, що робить його оптимальним у своїй категорії.

Має випромінювання очищувачів тільки одні недоліки – його не можна використовувати в автоматичних системах. Воно просто не може впоратися з регулярними потоками і після обробки великих обсягів можуть залишитися бактерії.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *