Вчимося прощати. Чому образа шкідлива для здоров’я?

Образа заподіює біль, заважає радіти життю. Як же подолати її?

Кожен з нас стикався з проблемами і зрадою. Як же зробити так, щоб минулі конфлікти і сварки не заважали насолоджуватися життям? Як пробачити образи?

Як образа впливає на здоров’я? Образи на чоловіків і жіноче здоров’я

Почуття образи приносить з собою гнів, протест і навіть почуття провини за те, що не змогла постояти за себе. Ці емоції руйнують енергполе, невидиму захисну оболонку навколо тіла. Через це імунітет слабшає. Від негативних емоцій відбувається м’язовий спазм. Через нього починає боліти серце, порушується кровообіг.

Як навчитися прощати людей?

Дайте відповідь на питання: « Як часто я ображаюся? &#187 ;.
Якщо ваша відповідь « часто » – Швидше за все, ви дуже емоційна людина. Згадайте минулі образи. Можливо є конкретна тема, обговорення якої викликає у вас такі емоції? Якщо важко відповісти, заведіть щоденник. Записуйте в нього свої почуття і ті ситуації, в яких відчули себе скривдженими. Якщо неприємні теми знайдені, вирішите, що робити. Ви можете уникати їх в розмовах. Але краще заздалегідь підготуйте точний і рішучу відповідь. Їм ви відіб’є образу. А коли будете згадувати про розмову, не будете відчувати себе приниженими.

Як пробачити людини і звільнитися від образ?

Що ви відчуваєте після того, як вас образили? Чи виникає в душі приємне відчуття правоти? Дивна радість? Впевненість в тому, що кривдник повинен спокутувати? Тоді ви використовуєте свою образу, як спосіб маніпулювати людиною. Адже більшість людей, думаючи, що образили когось, відчувають почуття провини. А від нього хочеться скоріше позбутися. Тому скривдженому кажуть ласкаві слова, перед ним вибачаються, йому дарують подарунки. Все це і правда хороший спосіб відновити відносини. Але тільки в тому випадку, якщо людина не намагається викликати в собі почуття образи спеціально.


У такої поведінки є безліч мінусів. По-перше, на образливого людини незабаром перестають звертати увагу. По-друге, людина, яким ви намагаєтеся маніпулювати, може відчути це. І тоді він або стане уникати спілкування з вами, або внутрішньо відгородитися від вас. По-третє, образа може стати вашою звичкою. І тоді вам регулярно доведеться випробовувати всі неприємні почуття, пов’язані з нею.

ВАЖЛИВО: Ще одна причина уразливості – занадто високі вимоги до інших людей.

Як пробачити образу і відпустити?

Якщо ви постійно очікуєте від інших особливого ставлення до себе, вас швидше за все спіткає розчарування. Вихід є. Навчіться любити і поважати себе. Тоді вам не знадобитися схвалення інших, щоб відчувати себе добре.

Образитися може і добрий, доброзичливий чоловік. В цьому випадку причина образи – це зрада або безпричинне образу. Що робити тоді? На допомогу прийдуть кілька хороших технік.

 • « Серцева чакра »
  Ця чакра відповідає за любов. Тому, коли вас ображають, це негативно відбивається на ній.

ВАЖЛИВО: Щоб впоратися з образою, полюбите себе.

Адже людина, поважаючий і цінує себе, невразливий. Серцева чакра допоможе вам зробити це. Щоб розбудити її силу, надягайте одяг або прикраси з камінням зеленого, рожевого або золотого кольору. Ходіть в кіно і театр, займайтеся творчістю.

 • « Вода »
  Зробіть глибокий вдих і поверніть голову вліво. Продовжуючи вдихати, поверніть голову в початкове положення. Глибоко дихаючи, дивіться прямо перед собою. Уявляйте події, які хочете пробачити. Нехай повітря, який ви видихаєте, як вода змиває неприємні події. Одночасно зробіть різкий видих і поверніть голову вправо. Повторіть вправу три рази для кожної ситуації.

Як пробачити і відпустити близької коханої людини?

Сенс цієї техніки в наступному. Ліва сторона означає минуле, а праве майбутнє. Ви розлучаєтеся з образами і звільняєте своє майбутнє для радості.

Чи можете записати цю вправу на диктофон, щоб не заучувати його напам’ять.

 • « Кривдник=ліхтарний стовп »
  Вам доводиться часто бачиться з людиною, образившись вас? Примніть таку техніку. Її суть в максимальному зменшенні емоцій по відношенню до кривдника.
  Уявіть ряд звичайних речей, які не викликають у вас ніяких почуттів. Наприклад: ліхтарний стовп, урна зі сміттям, каналізаційний люк, кущ і т.д. Нехай серед цих предметів виявиться образ кривдника. Прокрутіть в своїй голові цей ряд кілька разів. Намагайтеся, щоб образ кривдника викликав у вас стільки ж емоцій, скільки ліхтарний стовп або кущ. В кінці вправи три рази скажіть: » Я ставлюся до (Ім’я кривдника), як до предмету. Мені байдужий (Ім’я кривдника) ».
 • « Аффирмации »
  Вам знадобитися годину вільного часу. Вимкніть мобільний і комп’ютер. Розслабтеся. Запаліть свічку з приємним ароматом. А тепер, згадайте найсильніші образи та імена образили вас. Для кожної ситуації повторіть наступне твердження:

Я роблю собі подарунок – звільняюся від минулого і з радістю приймаю сьогодення.

Моє серце відкрите. Через прощення я вивчаю любов.

Сьогодні я прислухаюся до свої відчуттів, я в гармонії з собою. Я знаю, що мої почуття – мої друзі.

Минуле залишилося позаду. Зараз створює моє майбутнє.

Всі зміни, які мають відбутися в моєму житті, тільки позитивні. Я в безпеці.

Я прощаю (Ім’я людини) і відпускаю його.

Я віддаю і відпускаю назад в джерело всю чужорідну енергію, залишену в моєму фізичному і духовних тілах.

Відео : Як пробачити образу?

Відео: Олександр Свияш: Ефективне прощення

Як зрозуміти, що пробачив людини?

ВАЖЛИВО: Повторюйте афірмації і техніки, поки не відчуєте радість і полегшення.

Перед цим ви можете відчути біль або ломоту в тілі. В такому випадку, не зупиняйтеся. Продовжуйте повторювати афірмації. Ви обов’язково відчуєте себе краще. Спочатку з вас сповзе щось липке і важке. Потім вам стане легше дихати. Ваше горло, потім голова і решта тіла звільнитися. Ви відчуєте легкість і тепло.

Як пробачити зраду, зраду коханої людини?

ВАЖЛИВО: Чи не концентруйтеся на помсти.

Краще зосередьтеся на тому, щоб вам було добре. Зробіть ситуацію з кривдником незначною для вас.

Для цього займіться собою, знайдіть нове хобі. Вірте, що наступний чоловік буде набагато краще колишнього. Пам’ятайте, кривдник ще дізнається про ваші успіхи і пошкодує.
Почитайте мотивують казки Ірини Сьомін на тему любові і прощення. Вам підійдуть казки « Я не прощу &#187 ;, « Про образу Перетеровну &#187 ;, « Любовні справи » та інші.
Носіть на шиї прикраси з рожевого кварцу. Він допоможе знову полюбити себе і без страху почати нові стосунки з гідним чоловіком.

Відео: Колишній партнер: як пробачити, відпустити і створити простір для нових відносин

Відео: Як пробачити чоловіка?

Як пробачити людини в душі?

Почніть з подяки.

ВАЖЛИВО: Подяка – це вміння робити висновки з будь-якої життєвої ситуації.

Знайдіть плюси в те, що сталося. Подумайте, що образа – це прекрасний стимул навчитися прощати. А прощення зробить вас духовно сильніше і щасливіше і т.д.
Будьте готові до того, що відразу не вийде. Вам знадобиться час, щоб звикнути до нового образу думок. Хочете щоб процес пішов швидше? Прочитайте книги про людей, які вміли бути щасливими навіть у важкій ситуації. Одна з них – Полліанна, героїня книг Елінор Портер.

Вам допоможе казкотерапія. Цей напрямок у практичній психології. Прочитайте і обміркуйте казки на тему подяки. Наприклад, « Щастя моє окате » Ірини Сьомін.

Пожартуйте над собою. Спробуйте уявити що перейшли над комічною точці зору. Кривдник зробив вам боляче нагадавши про якусь вашу слабкість? Тоді подумки доведіть свій недолік до абсурду. Посмійтеся над ним від душі. Адже цілюща сила сміху – величезна! Навчившись жартувати над собою, ви самі станете невразливі для образи. Тоді ви автоматично вибачте людини.

Відео: як пробачити образу в душі?

Як сказати людині що прощаєш?

Як же сказати людині, що ви простили? Чи обов’язково робити це? Ні. Він сам здогадається за вашою поведінкою. Відчує, що ви більше не гнівайтесь на нього.
Що, якщо ви не спілкуєтеся зараз? Залежить від ситуації.

 • Перший випадок.

Ви проаналізували трапилися на тверезу голову. Зрозуміли, що не хочете продовжувати спілкування. Тоді не повідомляйте колишньому кривднику про своє рішення. Чи не навіщо відновлювати контакт.

 • Другий випадок

Людина доріг вам. Ви хочете помиритися. Тоді сказати необхідно.

Постарайтеся, щоб прощення було щирим. Чи не ховайте образу за натягнутою посмішкою або нещирими побажаннями щастя і здоров’я. Краще будьте чесними з собою. Раз і назавжди зрозумійте: прощення – це найкраще рішення для вас і вашого здоров’я.

Відео: тренінг Образи на чоловіків і жіноче здоров’я

Відео: Як позбутися від образи і навчитися прощати?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *