Везувіан. Властивості та опис


Жага досліджень і пізнання нового, раніше невідомого, в результаті приводить до найбільш цікавих, часто видатним відкриттям. Так і група дослідників-ентузіастів, які займалися геологічними дослідженнями в пошуках дорогоцінних каменів, одного разу виявили в застиглій магмі вулкану Везувію гарний мінерал, який сьогодні відомий під схожою назвою – «везувіан».

Походження каменю і основні родовища, його фізичні властивості

Везувіан відомий також під низкою інших назв як «эгеран», «ідокраз», «вилуит». По своїй природі є мінералом з категорії силікатів кальцію і алюмінію. Назва каменю говорить сама за себе і пояснює історію його походження: він був вперше виявлений на території вулкана Везувію в 1795 році, у відповідності з чим і дав йому назву геолог Вернер А.

Структура каменю має яскраво виражений геометричний характер. Дивлячись на нього, створюється відчуття, що камінь складається з безлічі злитих воєдино простих геометричних, найчастіше кубічних форм. Кристали найчастіше мають холодну гаму відтінків зеленого кольору, іноді з домішкою жовтого кольору. Зустрічаються також везувианы коричневого, золотистого, чорного і рідко синьо-пурпурного відтінку. Камінь має прозорий або напівпрозорий просвіт, має скляним блиском. У необробленому, первозданному вигляді зустрічається у формі призми, у вигляді пірамідальних і кубічних форм. Родовища мінералу знаходяться в Європі (Італія, Швейцарія, Норвегія), Африці, Пакистані. Найбільш цінні представники знайдені на території канадської провінції Квебек, у цьому випадку везувианы мають ювелірний значення і досягають 15 карат.

Використання везувиана в ювелірній справі

В ювелірній промисловості везувіан не знайшов настільки широке застосування, проте впевнено займає власну нішу. Його широкий спектр кольорів дозволяє створювати безліч виробів і декоративних штучок, а також застосовувати для створення прикрас. Мінерал гранят найчастіше в прямокутній формі сходинками, при цьому він легко піддається іншим типам огранювання. У прикрасах найчастіше можна зустріти везувианы теплого прозорого темно-янтарного кольору і ще більше цікавого оливкової різного ступеня прозорості. Камінь виглядає дорого і солідно, чудово комбінується з різними металами.

Властивості каменю, його вплив на емоційний фон

Везувіан — надпозитивний герой серед всього параду дорогоцінних каменів. Він несе в собі зовсім виразний позитивний заряд. Насамперед, цей мінерал здатний створити навколо себе атмосферу спокою й умиротворення. Такий стан навколишнього середовища сприяє пробудженню у власника каменю чистоти і ясності у Амулет з везувиана внесе спокій і холодну розважливість у процес мислення, дозволивши зберегти живе, добре, чуйне настрій.

Таким чином дія цього мінералу тягне за собою ланцюгову реакцію на інші сфери життєдіяльності: за внутрішніми перетвореннями слідують перетворення зовнішнього середовища. Так, людина, що обрала собі в фаворити цей мінерал, буде прагнути за аналогією з перетворенням свідомості змінити характер навколишньої дійсності. Перш за все, це буде стосуватися найближчій зовнішньої оболонки – тіла, а потім і житла. Людина буде натхненний на упорядкування своєї тілесної, якщо не сказати фізіологічної життя. Це стосується в першу чергу врегулювання системи живлення, приведення до ладу зовнішнього вигляду. Тут може бути і рішення скинути зайву вагу, облагородити стан волосся, нігтів, шкіри, надати тілу спортивну підтягнуту форму і нарешті вирівняти поставу. Нерідко зміни тривають ревізією гардеробу, формуванням нового іміджу, головною ідеєю якого стає охайність, акуратність, чистота і простота ліній.

Не залишить своєю увагою власник везувиана і станів будинку. Насамперед, це стосується наведення чистоти і порядку в кімнатах, раціонального поділу простору. Вся територія буде підпорядковуватися єдиним законам логіки, простоти, вишуканості, функціональності. Так, зовнішня оболонка різного рівня такої людини буде відображати панує в думках ясність і тверезість.

Вплив везувиана на стан здоров’я

Літотерапевт говорять про те, що дія везувиана з точки зору впливу на здоров’я направлено першочергово на роботу серцево-судинної і нервової систем. Він допомагає в боротьбі з порушеннями показників тиску, а також при аритмії, та інших захворюваннях серця, природа яких криється в реакції на нервову емоційний стан. При цьому, нервовій системі приділяється велика увага як причини виникнення інших проблем зі здеровьем.

В особистому та суспільному житті камінь допомагає своєму власнику придбати розташуванню і симпатію оточуючих людей. Талісманом везувіан варто вибрати тим людям, які успішно пройшли відбір, запрошені на нове місце роботи і повинні добре себе зарекомендувати в новому колективі. Допоможе також цей амулет при нових знайомствах, в тому числі і романтичних. Така психологічна терапія дозволить зберігати спокійний стан духу, залишаючись емоційно відкритим, податливим і доброзичливим.

Камінь особливо благоволить людям тих професій, яким варто зберігати тверезий розум і умиротворений дух. Не в останню чергу тут варто вказати представників творчих професій, хоча на перший погляд це може здатися парадоксальним. З одного боку, щоб перебувати у натхненному продуктивному стані, потрібно емоційно горіти і кидатися в пристрастях. З іншого боку, і це зачіпає прагматичну сторону питання, творчість – це завжди пошук унікальною, простої і зрозумілої ідеї в красивому, вишуканому виконанні. А це вже чистої води математика, тут потрібен холодний розрахунок і чіткість, послідовність мислення.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *