Віртуальна Реальність Для Непосвячених: Коротко Про Головне
Напевно, вам вже доводилося чути, що одночасно кілька всесвітньо відомих компаній зайнялися розробкою окулярів віртуальної реальності. Першим у списку виявився Oculus Rift, слідом за ним йде розробка HTC, потім PlayStation і останнім фанатів вирішив порадувати Microsoft. Якщо ви вперше чуєте про подібні речі, то напевно не розумієте, для чого потрібні окуляри віртуальної реальності. У цій статті ми спробуємо відповісти на це та інші питання.
Що таке віртуальна реальність в окулярах?
насправді це інший спосіб занурення в цифровий світ. Якщо ви звикли, що під час гри необхідно постійно дивитися на монітор і здійснювати управління мишкою разом з клавіатурою, то окуляри віртуальної реальності позбавлять вас від цього. Вони просто надягають на голову і надають огляд виключно на гру. Рухи головою замінюють управління мишею.
На жаль, слабкою стороною такої технології, як і раніше, залишається слабка графіка. Тим не менш, віртуальна реальність здатна вразити з першого ж знайомства.
Варто чекати сучасні гаджети?
Якщо перенестися в початок 90-х, то можна побачити безліч окулярів віртуальної реальності від різних компаній. Але, на жаль, популярності вони так і не знайшли. Причина в слабких комп’ютерах на той момент, які не давали технологій розкритися. Що робить окуляри віртуальної реальності такими вимогливими до «заліза»?
насправді вся проблема полягає в бажанні розробника поліпшити зображення при мінімальній частоті, але цього досягти дуже складно. На поточний момент такими особливостями володіє тільки Oculus Rift, який видає зображення 2160х1200 при частоті 90 Гц, а це вдвічі потужніше, ніж при роздільній здатності 1080р. Так що чекати їх варто, але при цьому можна тільки сподіватися на прорив у цієї сфери, який зробить продукцію доступнішою.
Оптимізм вселяє той факт, що технології і правда розвиваються дуже швидко. Наприклад, вже зараз Google обіцяє дешевий бездротовий інтернет. А це багато коштує!
Додаткові можливості
Як ви вже зрозуміли основний спосіб застосування таких окулярів – це ігри. Але в чому сенс віртуальної реальності для тих, хто не грає? Все досить просто:
- перегляд реалістичного відео;
- використання сервісів для спілкування з друзями;
- спортивні трансляції на новому рівні;
- проектування;
- використання на тренуваннях в армії.
Ви зможете придбати окуляри віртуальної реальності в середньому за $600. При цьому в будь-якому випадку доведеться обзавестися могутнім «залізом», яке вимагатиме ще мінімум $1000. Найдешевшим і найбільш продуктивним варіантом на даний момент вважається PlayStation VR, тому якщо потрібен такий гаджет, зверніть увагу на нього.
Діліться своєю думкою в коментарях, як віртуальна реальність вплине на наше життя надалі!
Сподобалася стаття? Тоді читайте про Літаючий Мотоцикл Або Ховербайк: Коли Вигадка Стає Правдою!