Вода: користь чи шкода?

Як часто вам трапляються замітки в паблік і інтернет-журналах про те, що пити воду потрібно в певній кількості, мінімум по 1,5-2 літра в день? Та практично в кожній з тим схуднення і здорового способу життя. А чи не замислювалися ви про те, розумні такі поради і чи безпечно взагалі їм слідувати?

Так, факт: для правильного розвитку організму воду потрібно пити регулярно. Зазвичай організм сам підказує нам, коли пора випити склянку води. Ми відчуваємо почуття спраги. В основі цього почуття лежить захисний механізм людського організму – так він подає сигнал про те, що існує загроза зневоднення.

Як показують досвід і дослідження, без води людина може протриматися в середньому 3-4 дні, а можливо, і більше. Все це залежить від багатьох факторів: температури повітря, ваги людини, віку, комплекції і багато іншого. Але очевидно, що зневоднення позначається на нашому здоров’ї негативно, тому якщо організм дає зрозуміти, що йому не вистачає води, потрібно поповнити водні ресурси організму.

Скільки пити води

Пити воду потрібно регулярно, коли в цьому є необхідність. Коли жарко, після або під час фізичного навантаження тіло вимагає більше рідини, ніж коли холодно або коли ви не напружуєте своє тіло і не змушуєте піт виділятися більш активно. Тому і рекомендується брати з собою на тренування в спортзал пляшечку з водою, а спекотний літній день взагалі важко уявити собі без прохолодного напою.

У кожному з цих випадків тіло саме дає сигнал, що потрібно випити води. Але як визначити ідеальну дозу води в день? Ніяк. Не можна за формулою розрахувати, скільки води ви повинні випити, щоб відчувати себе добре. Не завжди можна довіряти джерелам, які пишуть про те, що людина потребує 2-х л рідини на добу.

Що ж робити в такій ситуації? Все дуже просто: пийте тоді, коли вам цього хочеться. Чи не змушуйте себе пити насильно. Міф про те, що потрібно пити по 2 літра води на добу один з найпоширеніших.

Надмірне споживання води

Деякі жінки тлумачать це твердження інакше: чим більше води ви вип’єте, тим краще. Так, дійсно, вода корисна для організму, вона позитивно впливає на обмін речовин, стан шкіри, волосся, нігтів, здоров’я внутрішніх органів.

Вода є універсальним розчинником, і це її основна функція в організмі. Але вживання води в надлишку може сильно нашкодити вашому здоров’ю. У цих випадках в першу чергу страждають нирки. Занадто велике навантаження на ці органи може стати причиною проблем з ними аж до ниркової недостатності.

Також надмірне споживання рідини, ймовірно, може стати чинником, що провокує набряки обличчя, ніг, а також деяких внутрішніх органів, таких як мозок або легені. Цей факт враховувати дуже важливо, тому не пийте по 10 літрів води на добу, особливо взимку.

Також неконтрольоване споживання води небезпечно тим, що разом з нею з організму можуть вимиватися корисні речовини і життєво необхідні вітаміни. Звідси випливають проблеми зі станом внутрішніх органів, опорно-руховою системою, кровообігом, волоссям, нігтями, зубами, шкірою, імунної та ендокринної системою. І це далеко не повний перелік наслідків вимивання вітамінів, мінералів і мікроелементів з організму.

Однією з банальних проблем, пов’язаних з надмірним споживанням рідини, є те, що через постійне переповнення сечового міхура можуть виникнути проблеми в побуті і в житті. Також через це можуть бути проблеми зі сном. А перебої уві сні можуть нести за собою і інші, більш серйозні наслідки.

рекомендації

Наостанок список деяких рекомендацій, які будуть корисні кожному читачеві.

По перше, не рекомендується пити, коли ви приймаєте їжу, оскільки це розтягує шлунок і може призводити до розмивання шлункового соку, що негативно позначається на метаболізмі людини, а, отже, на здоров’я і фігуру.

По-друге, в спеку радять не вживати солодку воду. Тому що вона погано тамує спрагу, а також шкідлива сама по собі. Добре в спекотні дні допомагає звичайна охолоджена вода, зелений або трав’яний чай з кубиками льоду.

По-третє, не пийте воду з-під крана. Вона найчастіше має перевагу в одному з речовин, яке з роками накопичується в організмі і може привести до проблем зі здоров’ям: печінкою, нирками, серцем, шлунком і т.д. Поставте собі на кухні фільтр для води і не забувайте вчасно міняти в ньому картриджі. Пам’ятайте, що термін придатності одного такого не більше трьох місяців, а потім вода стає не тільки не корисною, а й може завдати шкоди вашому організму навіть більше, ніж звичайна вода з-під крана.

висновок

Як підсумок можна сказати, що вода – це вирішальна складова здорового режиму для кожного з нас. Щоб зберегти молодість, красу і здоров’я, потрібно дотримуватися певного балансу, що визначається різними факторами, як зовнішніми, так і внутрішніми.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *