Вода з-під крана: пити чи не пити?

Вода найкраще втамовує спрагу і виводить шкідливі речовини з організму. Не у кожного є можливість купувати очищену воду в магазині. Але все частіше в новинних стрічках можна прочитати інформацію про те, що вода в наших кранах дуже поганої якості, і її краще не пити. Спочатку все-таки варто переконатися, чи так це насправді чи ж це хитрий маркетинговий хід.

якість води

Якість води в першу чергу буде залежати від регіону. Наприклад, в Ростовській області в даний момент вода досить жорстка. Це можна пояснити тим, що в регіоні проходить дуже багато пластів вапняку, він і дає про себе знати. Відразу виникає питання – чи можна виміряти жорсткість води, що для цього потрібно і які прилади найкраще використовувати?

Вода в містах, звичайно, проходить очистку. Якщо водозабірна станція і очисна система працюють нормально, то на виході виходить досить хороша вода, яку можна пити. З іншого боку, перш ніж говорити про гарною чи поганою воді, потрібно мати якийсь еталон. Що можна взяти за зразок? Якщо хтось скаже, дистильовану воду, він буде не правий, тому що це мертва вода.

Взагалі, вода – це відмінний розчинник, в ній рівномірно розподіляється практично всі. Коли вона проходить через землю, то вона розчиняє різні солі. Вода має два показника: тимчасова і постійна жорсткість. Залежить жорсткість від насичення води солями. Чим більше солей міститься у воді, тим вище буде електропровідність, тим більше жорсткість. Постійна жорсткість – це та жорсткість, яку неможливо ніяк усунути. Тимчасову ж жорсткість можна знизити, наприклад, шляхом кип’ятіння.

Перевірка жорсткості води

Перший спосіб перевірки водопровідної води – за допомогою простих приладів

Як же перевірити воду з-під крана? Для цього знадобиться звичайний глечик зі знімним фільтром, такий можна купити в супермаркеті або в аптеці. Потрібно наповнити його звичайної холодною водою з водопроводу.

А також знадобляться прості прилади:

  1. TDS-метр, який вимірює жорсткість води і температуру. На смак вода з глечика хороша, нічим не пахне, без присмаку. При вимірі TDS-метром може бути отримано значення 135 проміле на літр, тобто 135 мг на літр води. Мінімальний вміст природних солей у воді становить 100-150 проміле на літр, при такому змісті вода вважається хорошою і придатною для пиття. Коли показання вимірювача коливаються в межах 170-200 мг – це середня жорсткість води, 250-300 мг – це вже межа, таку воду, звичайно, пити не рекомендується.
  2. pH-метр. За допомогою цього приладу можна перевірити pH води, тобто наскільки вода чиста з точки зору кислотності містяться в ній солей. Є солі кислі, є нейтральні, є солі, що утворюють середовище лужне. У хорошій для пиття воді pH-баланс повинен бути слаболужним, ні в якому разі не кислим і не нейтральним.

Коли показання pH-метра дорівнює 7, то це вода з нейтральним середовищем, вище 7 – з лужної, а якщо нижче – відповідно, з кислою. Слаболужна середу матиме показання від 7 до 8. «Кислого» може бути, наприклад, болотна вода. Якщо вода занадто лужна, то її теж не можна вживати. Вона насичена карбонатами. Така крейдяний вода зустрічається у Воронезькій області.

Ці два прилади коштують недорого, виробляють їх зазвичай в Китаї, тому легко можна замовити через Інтернет. Другий спосіб перевірки води з-під крана – підручними засобами

TDS-метр Xiaomi Mi TDS Метр TDS-метр (солемер) TDS-3

Перевірка на наявність шкідливих речовин

Щоб виявити наявність шкідливих речовин у водопроводі, можна використовувати розчин марганцівки: потрібно в один літр водопровідної води насипати 0,4 грама калію перманганату. Для перевірки треба взяти воду (100 мл), налити в прозору пляшку, додати сірчану кислоту – 1 ч. Л. (Можна використовувати електроліт для автомобільних акумуляторів), а потім влити п’ять мілілітрів марганцового розчину, потім підігріти.

Якщо при підігріванні вона втрачає колір, то в ній містяться компоненти органічного походження, ніж більш прозора, тим більший вміст небезпечних речовин в ній. Якщо ж рожевий колір води не змінюється при нагріванні, то сторонніх домішок немає в складі, таку воду можна пити. Третій спосіб перевірки водопровідної води – найпростіший

Можна визначити наявність шкідливих компонентів у воді ще більш простим способом. У чисту прозору пляшку 0,3 л налити води і розчинити в ній ложку цукрового піску, добре закрити і покласти на батарею на дві доби. Якщо вода стане каламутною або буде містити пластівці, то в ній є шкідливі речовини, і пити її неочищеної не бажано. Якщо ж вода залишилася прозорою, значить, вона чиста.

Як очистити водопровідну воду?

  1. Найпростіший метод – поставити воду відстоюватися. Коли вода постоїть деякий час, то всі шкідливі солі і речовини осядуть на дно.
  2. Ще один нескладний метод – відфільтрувати. Варіантів фільтрів в наш час безліч. Можна купити як знімні в комплекті зі спеціальним глечиком, так і встановити вбудовані безпосередньо в водопровід.
  3. Очистити воду можна за допомогою додавання спеціальних засобів на основі діючої речовини – кремнію.

Вода – важливий елемент у житті кожного, тому необхідно, щоб питна вода була нешкідливою, чистою і корисною для організму, адже вона впливає на здоров’я людини.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *