Вугільні фільтри для очищення води

Вугілля для очищення води, що використовується для різних фільтрів, є корисною речовиною. Очищення рідини може в даному випадку відбувається шляхом видалення з неї шкідливих елементів, які надають їй дивний запах і присмак.

Призначення і характеристики вугільних фільтрів

Вугільний фільтр, призначений для очищення води, забезпечує видалення з рідини таких домішок, як:

 • Каламутності (опади, елементи глини, тривалентне залізо);
 • Цветностей (водорості, речовини органічного характеру);
 • Надлишку хлору;
 • Органічних елементів;
 • Запаху, невластивого присмаку.

В установках, що застосовуються для очищення води вона, проводиться через спеціальне робоче тіло, що поглинає небезпечні елементи. Вугільні фільтри вважають сорбційними. Роль головного речовини в них грають сорбенти. Абсорбція йде шляхом підвищення концентрації домішок у межі твердої і рідкої середовищ. Шкідливі елементи і запахи поглинаються картриджем.

Різновиди фільтрів з вугіллям

Від типу фільтра залежать його характеристики, пропускна здатність, потужність очищення рідини. У домашніх умовах прилади, зазвичай, фіксуються на водопровідний кран. У сфері промисловості пристрої монтуються на труби. Виділяється 3 основних види фільтрів на основі вугілля:

 • Глека виду, насадки;
 • Системи зворотного осмосу;
 • Балонні і картріджниє прилади.

Фільтр глечик виду, насадка для водопровідного крана

Фільтри глечик виду здатні задовольняти потреби невеликої сім’ї. Використовують їх незалежно від системи подачі рідини.

Картриджі фільтра мають термін роботи, рівний 2-м місяцем. Після цього періоду їх потрібно міняти. Вартість продукту – невисока.

Негативні риси зазначеного типу фільтра – низький ступінь очищення і необхідність періодичної заміни картриджа. Через пристрій спокійно проходять деякі бактерії, важкі метали. Чистої рідиною фільтр виду глечик забезпечити сім’ю, в якій більше 3-х чоловік, не здатний.

Фільтр в формі насадки відрізняється низьким ступенем очищення. Його можна знімати і одягати на кран тоді, коли вам це заманеться. Пристрій компактно, володіє невеликими габаритами. Його термін служби складає 3 місяці. Картриджі фільтра знижують тиск рідини в водопроводі.

Представлені системи підходять для очищення невеликих обсягів води. Їх активно застосовують в квартирах, офісах.

Фільтри балонного, картриджного виду

Вугільні картриджі для очищення води, що володіють середньою потужністю очистки, можуть мати різний склад. Їх ставлять, зазвичай, під раковину. Це досить зручно для міських квартир.

Коштують фільтри з картриджами з вугілля порядно, ефективність у них хороша. Змінні картриджі дають можливість зробити систему модульного типу.

Балонні фільтри ставляться в систему водопостачання. Повною мірою воду вони не очищають, але з окремими типами забруднень справляються добре. Їх зручно застосовувати в комплексній системі підготовки рідини в котеджах, будинках.

Вугільний фільтр, який використовується в системі зворотного осмосу

Популярністю користується система зворотного осмосу. Її суть полягає в наступному – вода рухається через мембрану, проникну тільки її, а також кисень. У представленій системі одним етапом очищення є фільтр з вугіллям.

Саме завдяки йому можна отримати дистильовану воду, яка застосовується для промислових цілей. Мінус системи зворотного осмосу полягає в тому, що вона демінералізуєтся рідина. Тобто, з неї ліквідуються як небезпечні, так і корисні елементи.

Дитину, водою, очищеним методом зворотного осмосу, поїти дозволено, але корисні речовини до нього надходити від неї не будуть. Це обумовлено тим, що представлена ​​система включає в себе кілька мембран, фільтрів. При цьому за очистку в основному відповідають мембрани.

Вони мають дуже маленькі пори. На останньому етапі через них проходять лише молекули H2O. В результаті фільтр зворотного осмосу здійснює позбавлення від всіх домішок, розчинених в рідині.

Вугільний фільтр в домашніх умовах

Вугільний фільтр можна зробити в домашніх умовах, своїми руками. Такий фільтр може застосовуватися наприклад на дачі або в похідних условіях.Прі цьому можна досягти хорошого результату якщо використовувати для фільтрації активоване вугілля, який застосовується для очищення води. Він прекрасно затримує токсичні речовини, мінерали. Однак з більш серйозними домішками він не справляються.

Вугілля прибирає неприємний запах рідини, робить її безбарвної, прибирає продукти життя мікроорганізмів. Мінерал краще брати гранульований.

Де взяти вугілля для фільтра

Вугілля можна придбати або зробити самостійно. В останньому варіанті береться береза. Хвойні дерева не підійдуть – мінерал, отриманий з них, надає воді характерний аромат.

Отримати вугілля можна так: дерево поміщають в ємність з металу. Її відправляють в піч. Коли вона нагріється до характерного червоного кольору, його виймають і охолоджують.

Замість таблеток для очищення води можна застосовувати золу, взяту з багаття. Вибираються цільні шматки, чия довжина складає не менше 4 см.

Вибір корпусу для фільтра

Корпус для очищення води активованим вугіллям може бути будь-яким. Як правило, застосовується пластик. Виготовляють фільтр поетапно:

 1. Береться корпус – пластикові ємності, труби і т.п.
 2. Готуються інструменти: шило, ножиці, гострий ніж.
 3. Варто взяти вугілля, гравій, пісок.
 4. В якості фільтра з тканини використовуються фільтр для кави, бинт.
 5. Роль заглушки грає кришка із пластику.

Щоб конструкція вийшла герметичній на стиках, потрібно застосовувати полімери. Це може бути изолента або клей на основі силікону.

Монтують пристрій для застосування в природних умовах так:

 • Від пляшки відрізають нижню частину;
 • Для фіксації петель виконують 2 отвори, розташовані один навпроти одного;
 • Корпус фіксують в обраному місці (на дереві).

Потім залишається зробити вихідний клапан, з якого сочиться вже оброблена рідина. Можна зробити великий отвір або кілька дрібних.

Далі відбувається складання елементів. Пляшку закривають перфорованою кришкою, корпус перевертають. До дереву його фіксують за петлі. Далі в нього вкладається бинт.

Потім розташовують вугілля, кварцовий пісок, гравій. Заливний отвір закривається кришкою.

Працює саморобний фільтр наступним чином – вода протікає через всі шари гранул. Так вона очищається. Спочатку потрібно обробити за допомогою фільтра кілька літрів рідини. Потім можна очищати воду.

Недоліки системи – необхідність періодично заливати рідину, невелика швидкість очищення. Крім того, доведеться часто замінювати шари.

Виконати фільтр вийде і з труб ПВХ. Береться відрізок від них, пластикові пляшки. Трубу ділять на ряд відсіків. Спочатку поміщають марлю, потім вставляється кришка з дрібними отворами.

Далі ставиться синтепон і знову кришка з перфорацією. Залишається вставити в трубу частина пляшки з різьбленням. Стик слід загерметизувати клеєм. Кант горлечка обертають ізоляційною стрічкою.

В інший кінець труби ставлять тканинну прошарок і вугілля. Фільтр готовий до використання. Робиться він просто, а працювати пристрій може довго. При необхідності з плином часу можна буде замінити гранулят. Після цього використовувати пристрій можна буде знову. Вугілля дозволено готувати самостійно. Також можна застосовувати покупні таблетки, які підходять для очищення води.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *