Види плівки для водойм і ставків – які вибрати?

На ринку є безліч найрізноманітніших плівок. Можна знайти будівельні плівки, плівки з поліетилену (ПЕ), з полівінілхлориду (ПВХ), а також різного типу мембрани. На жаль, не всі вони підходять для будівництва ставка. Більшість з них занадто тонкі і слабоустойчивы до впливу ультрафіолетових променів.

Яку в такому разі плівку купити?

Плануючи покупку плівки для будівництва ставка, слід придбати плівку призначена саме для цієї мети. Плівки, виготовлені для водоймищ є дуже міцними і довговічним. Вони також стійкі до механічних пошкоджень, сонячного випромінювання, крім того, мають спеціальну гарантію.

Серед плівок, доступних на ринку, які призначені для будівництва ставків розрізняють: плівки з поліетилену, з полівінілхлориду і спеціальні мембрани з гуми та синтетичних компонентів (EPDM).

Плівки з поліетилену (PE)

Це найдешевший тип плівки використовується для створення ставків. На жаль, такого роду плівка має слабке якість. Протягом зими, під час дії низьких температур, в замерзлому до дна водоймі, плівка може потріскатися. На берегах ж, краї плівки піддаються впливу сонячних променів – що призводить до її швидкого испреванию.

Плівка з поліетилену володіє малою міцністю. Якщо Ви виберіть цей тип плівки, може виявитися, що після пари-трійки сезонів її доведеться замінити. Із-за малої міцності, плівки з ПЕ краще використовувати для прилеглих до водойми “парків водно-болотних угідь”.

Плівки полівінілхлоридні (ПВХ)

Це найбільш популярний тип плівки використовується для виконання ставків в саду. Плівка ПВХ – міцна і міцна. Навіть якщо з якої-небудь причини станеться пошкодження, її можна відновити, заклеївши за допомогою спеціального клею.

Ви хочете організувати маленький ставок – більш ніж достатньо плівка товщиною 0,5 мм, для будівництва великого ставка – краще використовувати плівку 1 мм або більше товсту.

Серед плівок з ПВХ, доступних на ринку, можна зустріти плівки різних кольорів: чорні, зелені, сині, а також з нанесеною печаткою, наприклад, під гравій. Краще всього вибрати плівку, чорну або темно-зелену – вони виглядають максимально природно.

Мембрани з гуми та синтетичних компонентів (EPDM)

EPDM Мембрани (Етилен-пропіленові каучуки) володіють кращими якостями для водоймищ і ставків. Хоча на перший погляд EPDM мембрана нагадує плівку, насправді, він дуже гнучка й еластична. Довговічність EPDM мембрани оцінюється в 30-50 років. Це самий міцний матеріал доступний на ринку будівництва ставків, але, на жаль, досить дорогою.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *