Як перетворити приготування їжі в хобі – кулінарний майстер-клас для кожного

Кулінарія сьогодні – зовсім не вигляд «кухонного рабства»: це модне і цікаве заняття, яким в однаковій мірі захоплюються чоловіки і жінки.

Кулінарія – повернення до витоків чревоугодья

Що спільного у Андрія Макаревича і Жерара Депардьє? Ні, не чарівність, хоча й вона теж. Обидва вони – неймовірно захоплені кулінари, які вважають гастрономію не тільки цілком чоловічим, але і дуже почесною справою. На щастя, Макаревич і Депардьє не самотні: чоловіків, що віддають належне кулінарного мистецтва, все більше.

До кінця минулого століття було прийнято вважати, що чоловік повинен займатися глобальними справами, а жінка – господарством. Зараз чоловік на кухні вже не виглядає білою вороною, а готувати стало модним і, головне, по-справжньому захоплюючим хобі.

В наряд на кухню

Традиція не тільки спільних заходів, але і спільної підготовки до них сьогодні вже не так сильна, як 30–40 років тому, проте в наших силах відродити її в новій якості у власній родині. Адже кулінарія – це відмінне об’єднує заняття, і в процес можна залучити кожного, незалежно від віку та вподобань.

Для початку обов’язки краще розподіляти в залежності від побажань домашніх або від того, у кого що краще виходить: наприклад, чоловіки, як правило, дуже добре варять каву, а діти обожнюють робити бутерброди, збивати яйця для омлету і накривати на стіл. Якщо кухня маленька і штовхатися в ній не хочеться, хороший варіант – придумати графік чергувань: хай по якихось днях готує мама, а за якимось діти з батьком. Хоча маленькі діти нічого складного зробити на кухні ще не можуть, але розкласти сир з бутербродів або прикрасити кашу ягодами здатні і в 1,5-2 роки.

Для батьків, які хочуть серйозно приохотить дітей до кулінарії, випускаються барвисті покрокові допомоги. Наприклад, чудово проілюстрована книга «Диво-випічка. Уроки кулінарного чарівництва» Ірини Чадеевой допоможе дітям самостійно, без допомоги мами, навчитися пекти. Автор знає, про що пише: у неї двоє маленьких синів, обожнюють возитися на кухні.

Секрети кулінарної майстерності

Спільна готування може бути не тільки корисним, але і дуже романтичним заняттям, головне – правильно організувати процес. Свічки, музика і домашній глінтвейн допоможуть створити затишну обстановку.

Підказка: для романтичної вечері краще вибирати нескладні і швидкі в приготуванні страви, в яких ви впевнені і які можна пробувати в процесі.

Проте, навіть улюблена кухня може набриднути. Тоді саме час відправитися за натхненням на кулінарний майстер-клас, благо сьогодні вони є в кожному місті, а для пар майже скрізь передбачені знижки.

Так, в московській студії «Гастрономъ» тематичні майстер-класи проходять кожен день, подивитися список майстер-класів і записатися можна на сайті http://www.gastronom.ru/gs/.

Тим, хто хоче не тільки спробувати себе в приготуванні страв різних країн, але і провести вечір в теплій компанії, підійдуть тематичні четверги «Товариства з кулінарної відповідальністю». Анонси зустрічей товариства і звіти про минулі вечорах можна знайти за посиланням http://www.facebook.com/fatduck.ru.

Популярна кулінарна студія Юлії Висоцької (http://studio.jvcompany.ru/), причому крім занять для дорослих там проводяться і тематичні майстер-класи для дітей, де, наприклад, можна приготувати шоколадні цукерки своїми руками.

В Санкт-Петербурзі маленькі ласуни навчаться робити цукерки кулінарній школі «АБВ» (http://spbabv.ru/cookery_school/).

В Єкатеринбурзі академія кулінарії «Це просто» (http://eto-prosto.com/ пропонує в числі іншого навчити мистецтву приготування коктейлів, а також проводить романтичні майстер-класи для двох з програмою на вибір.

В Новосибірську всіх, хто бажає долучитися до світу гастрономії, запрошує на заняття агентство «В гостях у Майстра» (http://klassmastera.ru/): крім кулінарних майстер-класів там можна оволодіти навичками сомельє і навчитися, наприклад, робити букети з цукерок.

В Нижньому Новгороді кулінарні майстер-класи різної тематики проходять студії «Алекс Клас» (http://alexklass.ru/), а в Казані професіонали поділяться секретами майстерності «Кулінарної майстерні» (http://bcgrant.ru/)

Кулінарні майстер-класи пропонують і багато кафе і ресторани, причому не тільки для дорослих: наприклад, московська мережа кафе-кондитерських «АндерСон» кілька разів на тиждень проводить «Уроки кулінарної академії», куди може прийти будь-яка дитина старше 4 років (усі подробиці, розклад та вартість занять можна знайти на сайті http://www.cafe-anderson.ru/promo. А жителі Пермі мають можливість освоїти тонкощі японської кухні на майстер-класах в кафе «Сушіння» (http://sushki.net/).

Звичайно, не можна сказати напевно, що після майстер-класу чи декількох дослідів спільного приготування вечері ваші домашні зацікавляться мистецтвом кулінарії і замість «Що на вечерю?» питатимуть: «А чим я можу допомогти?» Але ймовірність такого результату дуже велика – перевірено.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *