Як позбутися від звички рвати волосся на голові?

Деякі люди знімають емоційне напруження накручуванням локони волосся навколо пальця і виривання її з допомогою енергійного ривка. Якщо виривання волосся стало для Вас нав’язливою ідеєю і супроводжує кожній ситуації, яка має місце наростаюче напруження, можливо, що ви трихотилломанка.

Тріхотілломанія: що це за хвороба і як з нею боротися?

Що це тріхотілломанія?

Тріхотілломанія – це психічний розлад, що полягає в нав’язливому бажанні виривати власні волосся з голови. Воно може зустрічатися як у дорослих, так і у дітей, в основному у жінок. Передбачається, що від трихотилломании страждає близько 3% всього населення.

Неконтрольованого бажанням вирвати жмут волосся передує сильне емоційне напруження. Початок захворювання припадає в основному на період між шостим і тринадцятим роком життя. Коли емоційна напруга стає нестерпним, відбувається вибух, у вигляді виривання волосся. Хворий позбавляється від волосся за допомогою пальців або вириває їх з допомогою пінцета. Коли емоції вляжуться, на хворого знаходить блаженне спокій.

Симптоми і лікування трихотилломании

Основним симптомом є лисі місця на голові, прореженные брови і вії, і навіть їх відсутність. Часто трихотилломанию супроводжує трихофагия, то бажання поїдати вирвані волосся.

Хворі страждають від частих головних болів. Можуть виникнути порушення сну, а також проблеми з концентрацією уваги. Боячись реакції близьких, а також зі страху перед висміюванням і приниженням, намагаються приховати свою проблему. Уникають більш тісних відносин з іншими людьми, а особливо близьких контактів.

Лікування трихотилломании полягає в психотерапії, пов’язаної з фармакотерапією. Хворим призначають, як правило, препарати з групи СІЗЗС, які підвищують концентрацію серотоніну (гормону щастя) в організмі. Надзвичайно важливо в лікуванні згода близьких пацієнта. Без підтримки і розуміння з боку значущих для пацієнта людей, терапія буде менш ефективною і, ймовірно, буде тривати довше.

А що з вирваними волоссям?

Якщо в ході виривання волосся не сталося пошкодження волосяного мішечка, волосся, зрештою, знову зростуть. Якщо по закінченні місяця, волосся не з’являються, варто звернутися до дерматолога. Після збору докладного анамнезу та обстеження стану шкіри, лікар зможе сказати яке лікування слід використовувати. Може знадобитися застосування препаратів, що стимулюють ріст волосся і відновлення шкіри.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *