Як правильно працювати з цифровою фотокамерою: секрети ідеальних фотографій

Академія Nikon підготувала 10 важливих порад, які допоможуть уникнути найбільш поширених помилок при роботі з цифровою фотокамерою.

Навчитеся розрізняти: відсутність фокусу – розмиття – малу глибину різкості

Відсутність фокусу має кілька значень:

  • поганий фокус;
  • надто мала глибина різкості;
  • розмиття, викликане занадто тривалим часом експозиції.

Контроль глибини різкості і того, що залежить від фокусної відстані і діафрагми, дозволяє отримувати бажані ефекти. Щоб уникнути змазаних знімків, особливо при зйомці з рук, потрібно освоїти роботу з часом витримки. Загалом, воно повинно бути тим менше, чим більше фокусна відстань об’єктиву, але краще просто набратися досвіду.

Тримайте об’єктив в тіні – ви зможете уникнути багатьох помилок

Козирок – це, на думку багатьох, зайвий “прибамбас”. Але це не так, при будь-яких умовах, вам необхідно мати його, щоб не втрачати потім дорогоцінний час. Він ніколи не зашкодить (винятком є використання вбудованого спалаху). Козирок захищає передню лінзу від зайвого світла, який може призвести до падіння контрастності, насиченості кольору. Крім того, він буде захищати об’єктив від механічних пошкоджень, включаючи падіння. Завдяки цьому, об’єктив і фотоапарат можуть вийти неушкодженими з багатьох халеп.

Що, якщо у фотокамера має вбудований об’єктив, на який можна надіти козирьок? Тоді треба намагатися, щоб передня лінза перебувала в тіні. Якщо оточення не дозволяє нам сховатися від світла, ми можемо самі створити тінь, закриваючи камеру, наприклад, газетою або рукою.

Геть надлишки – “кадруйте” і акцентуйте свої фотографії

Свідоме кадрування і компонування – це ключ до того, щоб глядач побачив на фото те, що хотів показати фотограф. Людина, дивлячись на світ, здатний вибірково помічати деякі речі. Камера в одній і тій же ситуації запише все, що буде в кадрі. Тому фотограф повинен використовувати доступні „інструменти”, щоб показати на фото тільки те, що глядач повинен побачити. У цьому можуть допомогти перспектива, освітлення, композиція, глибина різкості і колір. Тому варто експериментувати, навіть шляхом помилок, щоб знайти найбільш ефективний спосіб самовираження.

Встигла зловити момент

Більшість фотографій, які ми виконуємо можна віднести до категорії репортажу. У ситуації, коли цікаві події вже розігрується, як правило, ми не маємо шансів на додаткові дії, не кажучи вже про зміні яких-небудь параметрів камери. Тому слід навчитися передбачати те, що може статися через хвилину або що може статися в даному місці.

Використовуйте хороший світло – отримаєте правильні кольори

Для ідеального відтворення кольорів, важливо подбати про відповідну налаштування балансу білого (WB). При природному світлі це не представляє ніякої праці. Проблеми починаються при штучному освітленні. Тому варто завжди перевіряти коефіцієнт передачі кольору. Якщо його значення нижче 90%, тоді ми повинні рахуватися з тим, що реєстровані кольори можуть відрізнятися від натуральних.

Щоб полегшити собі роботу і скоротити час, що витрачається на комп’ютерну обробку, варто подбати про хорошому освітленні – це зажадає витрат, але економія часу і нервів поверне з лишком. Найдешевший і, одночасно, хороший джерело світла – системні спалаху. Вони дають шаблон білого світла, при якому кольори завжди добре виходять.

Пам’ятайте про перспективу – відстань має значення

Ми цінуємо zoom за те, що він замінює сумку об’єктивів, але забуваємо, що найкращий зум для фотографа – його власні ноги. Замість того, щоб „накачати” фотоапарат зумом, варто зробити кілька кроків вперед або назад. Це відстань визначає перспективу, а вона перерозподіляє реальність.

Пам’ятайте про сонце

Кожен фотограф повинен знати два перекладу слів з грецької: phos – світло і grapho – пишу, малюю. Фотографія – тобто малювання світлом. Зйомка при природному світлі – це часто ключ до вдалого кадру. Те, коли і як буде світити сонце, цілком передбачувано. Тому варто скористатися допоміжними інструментами, наприклад, додатком, що показує положення сонця, що дозволить уникнути багатьох „зіпсованих” кадрів.

Експозицію на комп’ютері не виправити

Деякі люди вважають, що при зйомці у форматі RAW, використовуючи хорошу програму, можна не заморочуватися на технічні питання, в тому числі експозицію. На жаль, це не так. У програмі для обробки RAW, можна не стільки поліпшити експозицію, скільки змінити яскравість всього зображення або його фрагментів. Якщо камера не реєструє деталей, то жодна програма їх не поверне. Пам’ятайте, повзунок „експозиція” – це не те ж саме, що кнопки +/- для корекції експозиції в фотокамері.

Друк фотографії вчить творити враження

Мета будь-якого фотографа – виготовлення друкованої фотографії. Багато людей вважають, що не мають фотографій, які дійсно варто роздрукувати. Але ви не можете це стверджувати, поки не подивіться на таку печатку. Перегляд на моніторі, навіть найкращому, ніколи не дозволить повною мірою оцінити результатів роботи.

Вчіться – зйомка вимагає знань, умінь і навичок

Завдяки технологічному прогресу фотографія стала дуже популярною. Однак, всупереч видимості, простота зйомки цифровими камерами не зменшила потреби в знаннях. Хороша фотографія є результатом поєднання знань, навичок і досвіду. Пам’ятайте, що всьому можна навчитися самостійно, методом проб і помилок, але завжди варто перевіряти отримані знання під керівництвом досвідчених колег або професійних фотографів, наприклад, в ході спеціалізованого курсу.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *