Як вибирати сувеніри на згадку про відпочинок

Якщо підійти до вибору сувенірів з розумом і почуттям міри, то можна зробити справжній фурор у своєму помешканні, повністю змінивши його стиль і зробивши його схожим на господаря.

Спекотне сонце, тепле море і довгоочікуваний відпочинок зазвичай мало сприяють розвитку розумових процесів. А хапальний рефлекс, помножений на захват від подорожі і одурманюючий смак екзотики, штовхають багатьох людей безглуздо-авантюрні витрати. Як результат – ідеальними пилозбірника стають сім індійських слонів, топающих в напрямку турецького страви, а також вивезена з Єгипту нефритова кішка, освітлювана яскраво-червоної китайської лампою і сусідить з іншими численними штучечками.

Подібний стильової хаос вельми характерний для тих, хто вибирає знакові сувеніри (не кажучи вже про дрібнички) за принципом «нехай буде – потім розберемося, куди подіти». Але як людина не може надіти на себе все гарне відразу, так і божевільні поєднання кольорів, форм і розмірів знищують спочатку задуманий інтер’єр – особливо якщо все це добро дбайливо нагромаджене в одній кімнаті.

Бажання виразити себе плавно перетворюється на синдром Плюшкіна. Адже залишивши звичний європейський інтер’єр, для самовираження цілком достатньо вписати в нього дві-три екзотичні речі. Дві-три найбільш підходящих за внутрішнім станом деталі, підтримані кольором і врівноважені більш дрібними штрихами (з різних культур, але в єдиному стилі), створять необхідну атмосферу і додадуть індивідуальності.

В першу чергу можна подумати про зміну тканих деталей: штор, подушок, накидок або скатертин. З їх допомогою найпростіше створити в кімнаті настрій. Тканини (яскраві хустки, ковдри або просто відрізи) можна використовувати в якості покривал (досить накинути їх зверху і закріпити липучками), штор (індійський шовк підходить для вікна – а сарі навіть підшивати не потрібно: облямівка і довжина ідеально служать утилітарним цілям), текстильних панно (потрібно тільки купити раму і перетягнути тканина). Фантазія безмежна. А яскраві подушки пожвавлять самий нейтральний інтер’єр.

Вибір сувенірів – пам’ятка мандрівникові

  1. Вибираючи сувенір на пам’ять, знайдіть щось справжнє, що відображає дух країни. Це може бути навіть магніт.
  2. Якщо точно вирішили купувати якусь річ, подумайте, куди її можна поставити, щоб вона не вносила дисонанс в інтер’єр.
  3. Уникайте пересиченого і недоладності. Нехай буде одна мозаїчна індійська лампа і одне накинутий на крісло покривало – вони сфокусируют простір.

Катерина, 27 років, викладач:
Я багато подорожую і регулярно привожу додому що-небудь цікаве. Найбільше люблю незвичайні і яскраві лампи. М’яко-розсіяний або приглушено-різнобарвний світ задає затишний настрій, особливо довгими зимовими вечорами. Мені здається, що такі яскраві акценти заряджають будинок позитивними емоціями.

Володимир, 30 років, керівник напрямку в агентстві нерухомості:
Я купив квартиру завдяки іпотеці і багато вклав в її поліпшення. Сам робив перепланування, нові стіни, стелі, повністю змінив комунікації. Дружина прикрашала інтер’єр. Дам пораду всім новоселам – обов’язково попередньо порадитися з банком. Справа в тому, що, якщо квартира знаходиться у заставі, з банком необхідно узгодити багато змін. Тому краще подбати про документацію на додаткові роботи заздалегідь.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *