Як вибирати сувеніри на згадку про відпочинок
Якщо підійти до вибору сувенірів з розумом і почуттям міри, то можна зробити справжній фурор у своєму помешканні, повністю змінивши його стиль і зробивши його схожим на господаря.
Спекотне сонце, тепле море і довгоочікуваний відпочинок зазвичай мало сприяють розвитку розумових процесів. А хапальний рефлекс, помножений на захват від подорожі і одурманюючий смак екзотики, штовхають багатьох людей безглуздо-авантюрні витрати. Як результат – ідеальними пилозбірника стають сім індійських слонів, топающих в напрямку турецького страви, а також вивезена з Єгипту нефритова кішка, освітлювана яскраво-червоної китайської лампою і сусідить з іншими численними штучечками.
Подібний стильової хаос вельми характерний для тих, хто вибирає знакові сувеніри (не кажучи вже про дрібнички) за принципом «нехай буде – потім розберемося, куди подіти». Але як людина не може надіти на себе все гарне відразу, так і божевільні поєднання кольорів, форм і розмірів знищують спочатку задуманий інтер’єр – особливо якщо все це добро дбайливо нагромаджене в одній кімнаті.
Бажання виразити себе плавно перетворюється на синдром Плюшкіна. Адже залишивши звичний європейський інтер’єр, для самовираження цілком достатньо вписати в нього дві-три екзотичні речі. Дві-три найбільш підходящих за внутрішнім станом деталі, підтримані кольором і врівноважені більш дрібними штрихами (з різних культур, але в єдиному стилі), створять необхідну атмосферу і додадуть індивідуальності.
В першу чергу можна подумати про зміну тканих деталей: штор, подушок, накидок або скатертин. З їх допомогою найпростіше створити в кімнаті настрій. Тканини (яскраві хустки, ковдри або просто відрізи) можна використовувати в якості покривал (досить накинути їх зверху і закріпити липучками), штор (індійський шовк підходить для вікна – а сарі навіть підшивати не потрібно: облямівка і довжина ідеально служать утилітарним цілям), текстильних панно (потрібно тільки купити раму і перетягнути тканина). Фантазія безмежна. А яскраві подушки пожвавлять самий нейтральний інтер’єр.
Вибір сувенірів – пам’ятка мандрівникові
- Вибираючи сувенір на пам’ять, знайдіть щось справжнє, що відображає дух країни. Це може бути навіть магніт.
- Якщо точно вирішили купувати якусь річ, подумайте, куди її можна поставити, щоб вона не вносила дисонанс в інтер’єр.
- Уникайте пересиченого і недоладності. Нехай буде одна мозаїчна індійська лампа і одне накинутий на крісло покривало – вони сфокусируют простір.
Катерина, 27 років, викладач:
Я багато подорожую і регулярно привожу додому що-небудь цікаве. Найбільше люблю незвичайні і яскраві лампи. М’яко-розсіяний або приглушено-різнобарвний світ задає затишний настрій, особливо довгими зимовими вечорами. Мені здається, що такі яскраві акценти заряджають будинок позитивними емоціями.
Володимир, 30 років, керівник напрямку в агентстві нерухомості:
Я купив квартиру завдяки іпотеці і багато вклав в її поліпшення. Сам робив перепланування, нові стіни, стелі, повністю змінив комунікації. Дружина прикрашала інтер’єр. Дам пораду всім новоселам – обов’язково попередньо порадитися з банком. Справа в тому, що, якщо квартира знаходиться у заставі, з банком необхідно узгодити багато змін. Тому краще подбати про документацію на додаткові роботи заздалегідь.