Як зрозуміти, що у кішки тічка? Скільки триває тічка у кішок?

Все про симптоматиці і протіканні тічки. Що робити з кішкою під час тічки?

Все котячі влаштовані таким чином, що кілька разів на рік у них настає період, коли вони готові до спаровування. Цей процес називається течкой або еструса. Досвідчені кошатники без праці визначать наявність тічки у кішки. В принципі, з часом вони вже знають орієнтовні терміни її щорічного настання.

Але що робити нетямущим господарям, які вперше завели кішечку? Як визначити, що у кішки почалася тічка? Як себе з нею вести в цей період? Коли можна в’язати кішку для розлучення кошенят? На всі ці питання спробує відповісти наша стаття.

Як зрозуміти, що у кішки тічка? Симптоми тічки у кішки

Поза кішки під час тічки

Якщо у собак еструс складно не помітити , так як він супроводжується кров’яними виділеннями, то період статевої активності у кішок не відрізняється наявністю настільки наочних ознак.

Але є ряд факторів, які свідчать про те, що тічка у кішки все ж почалася :

  1. Котячі геніталії в період еструса можуть кілька опухнути
  2. Виділення можуть бути, але вони мають прозору в’язку структуру
  3. Кішка постійно нявкає і муркоче. При цьому у неї може змінитися навіть тембр голосу. Якщо зазвичай котячий голосок тоненький і пронизливий, то під час тічки він може стати грубим і хрипким, як би сексуальним
  4. Кішечка постійно вимагає ласки, треться об ноги, меблі і катається по підлозі
  5. якщо провести рукою по її пухнастою спинці ближче до хвоста, то вона тут же прогнеться і припаде на передні лапи. Задніми лапами при цьому ваша улюблениця буде активно перебирати
  6. У багатьох кішок під час тічки спостерігається зниження або зовсім відсутність апетиту
  7. Кицька починає досить часто відвідувати свій лоток. При цьому випорожнюватися по-маленькому вона буде зовсім небагато
  8. Кішечка постійно норовить втекти з метою знайти собі партнера. Якщо ви живете в квартирі, то ваша улюблениця буде тертися біля вхідних дверей або на балконі – ближче до вулиці і вуличним котам
  9. Дуже часто у таких тварин в період еструса спостерігається зміна характеру. Якщо досі кішка була поступливою і лагідною, то вона може перетворитися на злобну і неручним кошару. Або ж навпаки, волелюбна, норовлива кицька стане раптом « білою і пухнастою »

Такі симптоми тічки у кішки дуже часто надають безліч незручностей і роздратування її господарям. Адже нявкання і писки не припиняються ні вдень, ні вночі.

В якому віці починається перша тічка у кішок?

Коли у кішок трапляється перша тічка?

Готуватися до першої тічки кішки її господарям потрібно вже на перших порах. Адже вона може початися вже з шести місяців, а час летить так непомітно.

Початок еструса у кішки обумовлено її породою, розвитком, харчуванням та доглядом. Справа в тому що, перша тічка може початися у тих кицьок, які до цього момент вже набрали вісімдесят відсотків маси тіла дорослої тварини.

Тому кішки, які погано харчуються, але при цьому є дуже активними , дозрівають набагато пізніше інших своїх однолітків. У них еструс може початися з семи до десяти місяців.

Також важливу роль в термінах першої тічки грає і порода кішки. Як правило, у представниць східних порід і короткошерстих еструс настає вже в п’ять місяців. У свою чергу довгошерсті і європейці в цьому плані більш повільні.

Як довго у кішок тічка?

Тривалість тічки у кішок

Тривалість настільки інтимного періоду у представниць котячих може варіюватися від п’яти днів до трьох тижнів. Справа в тому, що організм кожної кішки індивідуальний, і неможливо передбачити, як він поведе себе в цій ситуації.

Зорієнтуватися і підготуватися до наступної тічки можна тільки після першої. За нею буде зрозуміло, скільки часу такий період займе конкретно у вашій кішки.

У нормі еструс повинен тривати близько тижня . Однак часом він затягується на пару-трійку тижнів.

Його тривалість буде зумовлена породою кішки, станом її здоров’я, її віком і частотою спаровування.

Як говорилося вище, східні породи (наприклад, сіамци) є більш велелюбними, і у них тічка триває досить довго і часто,

а ось у представниці британської породи в цьому плані спокійніше – у них рідше інших спостерігається тічка і в основному вона досить швидкоплинна.

Як скоротити час і частоту тічки у кішок?

скоротити тривалість і частоту течок у кішки можна шляхом в’язання її .

Коли кішка розв’язана, і їй надається можливість народити кошенят і відгодувати їх молоком, час наступного еструса значно відтягується. Та й тривалість його також може скорочуватися.

Ще один фактор, що впливає на тривалість тічки у кішок – це їх вік. Чим старше кішка, тим її все рідше і менше тягне на пригоди. З роками тічка у кішок стає рідкісним і нетривалим явищем, при цьому вона може проходити без овуляції зовсім.

Що відчуває кішка під час тічки?

Відчуття кішки під час тічки

Багато господарів під час еструса своєї вихованки намагаються відгородитися від її постійних криків і тертя. Однак вони повинні розуміти, що тварина не винне в своєму стані.

Кішка, не вельми зав’язана, сама не розуміє, що з нею відбувається .

Вона просто відчуває непереборне бажання ласки і любові. Її статеві органи перезбуджена, і подають незрозумілі сигнали в мозок. Можливо, їй би і самій хотілося не відчувати всіх цих незрозумілих речей, але природа придумала все саме так.

Скільки разів на рік у кішок буває тічка?

Як часто у кішок відбувається тічка?

в умовах дикої природи тічка у котячих відбувається пару раз за год. домашніх же улюблениць вона деколи перевищує чотири рази на рік.

справа в тому, що диким кішкам практично неможливо уникнути запліднення, тому якийсь час їм доводиться виношувати кошенят, а потім ще кілька місяців їх годувати молочком. Все це відтягує наступ наступного дозрівання яйцеклітини.

У домашніх вихованців, які регулярно відправляються на злучку і народжують, тічка може проходити не частіше одного-двох разів на рік.

Тим ж кішечки, які живуть в квартирах, і яким господарі не дозволяють приводити кошенят, часом доводиться переживати муки під час тічки мало не кожен місяць.

Як полегшити кішці течку?

Як допомогти кішці під час тічки?

Найкращими ліками від явних проявів тічки є спаровування тварини. Після статевого контакту кішка перестає скаженіти, і приходить до тями. Однак не завжди в плани господарів кішки входить розведення кошенят. Що робити в цьому випадку?

Для того щоб кішечці було хоч трохи легше переживати настільки складний в її житті період , необхідно максимально оточити її турботою і ласкою. Бажано частіше її гладити, розмовляти з нею ніжним голосом. Ні в якому разі не можна закривати кішку в закритому темному просторі (шафі).

Щоб уникнути опівнічних співів господарям потрібно постаратися не давати їх улюблениці спати вдень – краще в цей час з нею погратися. Таким чином, кицька вимотати і вночі буде відпочивати.

Також оптимальним варіантом було б нагодувати її ввечері перед сном ситним вечерею.

У ветеринарних аптеках продається велика кількість препаратів , що сприяють затихання тічки.

Прийом таких засобів повинен здійснюватися за рецептом і під строгим контролем ветеринара. Особливо це стосується гормональних препаратів. Якщо трав’яні ліки менш шкідливі, то ті, які містять гормони, здатні призвести найсильніший удар по сечо-статевої системи і загальному здоров’ю кішки.

Якщо господарі не збираються займатися розведенням кошенят, то їм краще просто стерилізувати кішку. Це полегшить страждання їх вихованку і їм самим.

На який день тічки можна в’язати кішку?

Коли можна в’язати кішку?

По-перше , варто сказати, що

досвідчені заводчики кішок рекомендують пропустити перші дві тічки і звести кішку вже на третю.

Багато ігнорують це правило і случают тварин вже на другий еструс. Однак таке відбувається тільки в тому випадку, якщо кицька досить підросла, відповідає потрібним параметрам і готова до виношування хорошого потомства.

Друге правило вдалою в’язки полягає в тому, що кішечку потрібно доставити коту на другий день тічки. При цьому її рекомендують залишити у жениха десь на три доби. Цього часу має бути достатньо для запліднення.

Що робити, якщо кішка мітить під час тічки?

Що робити з кішкою, якщо вона мітить під час тічки?

Деякі кішки в період тічки можуть мітити територію – тобто випорожнюватися в недозволеному місці в невеликих або великих обсягах. З таким проявом майже неможливо боротися, адже під час тічки кішка себе практично не контролює .

Способів усунення такої проблеми існує два – стерилізація або в’язка.

Як варіант боротьби з міткою території кішкою часом використовуються спеціальні підгузники для кішок . Вони також захищають від виділень під час тічки.

Чи є тічка у стерилізованих кішок?

чи буває тічка у стерилізованих кішок?

Як правило, після стерилізації кішки у неї перестають проявлятися явні симптоми тічки. Вона не кричить ночами і не треться об чоловіків. І це нормально.

Однак трапляється й таке, що всі перераховані вище ознаки тічки присутні і після процесу видалення частини статевих органів. Це дуже складно пояснити, але таке буває.

В такому випадку можна кішці дозволити віддатися покликом природи, і відвести її до кота. Таке спарювання вже точно не дасть ніякого результату, і кошенят не буде.

Як визначити течку у кішки: поради та відгуки

Поради, що стосуються тічки у кішок

Як зазначають досвідчені розвідники кішок: « Якщо ви не збираєтеся регулярно в’язати кішку, то дайте їй хоча б раз розродитися, і потім стерилізують її ».

Така схема позбавить господарів вихованки від неприємних проявів тічки і дозволить зберегти здоров’я кішки.

Адже вважається, що кицька повинна хоча б раз народити, перш, ніж стати безплідною.

Якщо ж стерилізувати кішечку з яких-небудь причин немає можливості (шкода тварина), то краще слідувати всім перерахованим вище порад, і постаратися полегшити цей період, як для себе, так і для неї.

Якщо ж все-таки ви вирішили розводити кошенят, то виявивши перші ознаки дивної поведінки тварини, потрібно транспортувати його до потенційного плідників. Втративши хоча б пару днів, ви ризикуєте пропустити овуляцію.

Відео: Як боротися з проявами тічки у кішок

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *