Якості лідера – як впливати на підлеглих людей

Бути лідером групи, не обов’язково означає бути її керівником чи головою. Лідер – це людина, яка має вплив на інших людей і на прийняті ними рішення. Нижче ви знайдете перелік якостей, якими повинен володіти справжній лідер групи.

Пошук і усунення неполадок

Якщо ви хочете бути лідером, першим кроком, який ви повинні зробити, це пошук шляхів, які призведуть до того, що світ стане кращим війни. Щоб зробити це, ви повинні уважно спостерігати за навколишнім середовищем і слухати людей навколо Вас.

Подивіться на конкретні проблеми в більш широкому аспекті. Дізнайтеся, які є потреби людей, упущення, конфлікти і недоліки. Рішення таких проблем, не завжди вимагає творчості і показовості – іноді це будуть прості речі.

Сприйняття проблем в більш широкому форматі

Коли Ви зіткнетеся з дрібними проблемами, може виявитися, що вони представляють щось більш глибоке і є наслідком набагато більших проблем, ніж досі здавалося. Спробуйте знайти джерело, причину з якої випливають усі менші проблеми. Часто така проблема не може бути вирішена в поодинці. Для вирішення цього завдання потрібна робота всієї групи.

Випереджаючі дії

Якщо ви вже знаєте, в чому полягає загальна проблема, ймовірно, Ви будете в змозі визначити та передбачити менші проблеми. Замість того, щоб чекати, поки ці дрібні проблеми проявлять себе, виконайте кроки, які могли б їм перешкодити. Якщо проблеми неминучі, ви зможете, принаймні, підготуватися до них. В цьому полягає різниця між лідером і менеджером. Хороший менеджер реагує тільки після виникнення проблеми, а хороший керівник приймає ефективні заходи для запобігання.

Приймайте рішення і беріть на себе відповідальність

Для того, щоб впливати і вирішувати великі проблеми ви будете мати потребу у владі приймати рішення. Повноваження з прийняття рішень будуть надані вам людьми з навколишнього середовища, на яких будуть впливати прийняті вами рішення.

Ця нагорода – визнання влади приймати рішення пов’язане з великою відповідальністю. Не достатньо лише прийняти рішення, потрібно також рахуватися з відповідальністю за їх наслідки. Якщо щось піде не так, що всі будуть звинувачувати саме вас за це (навіть якщо це не так). Уявіть собі капітана судна. Весь корабель знаходиться саме в руках капітана тому саме від Вас залежить, як керувати людьми, щоб корабель плив до цілі. Весь час ви повинні мати надію на успіх, і, одночасно, бути готовим до гіршого. Якщо ви ще не готові нести відповідальність за свої рішення – якщо Ви хоч трохи вагаєтесь і у вас є сумніви, краще рішення, яке ви можете прийняти це відмова від ролі лідера.

Пам’ятайте, що тут мова йде не про Вас

Одне з якостей лідера – він бачать свою роль і себе як засіб для досягнення певної мети. Вся слава, престиж або матеріальні блага є лише побічним ефектом, а не засобом мотивації. Якщо ви хочете, щоб якась Ваша ідея була реалізована і ефект був тривалий ви повинні поділитися своїм баченням таким чином, щоб кожен з людей прийняла цю ідею, як свою власну. Завдяки цьому ідея буде розповсюджуватися як лісова пожежа. Подумайте про себе, як про початок ланцюга реакцій – ви робите один крок, а далі все само йде, навіть без мінімального зусилля з вашої сторони. Кращим лідером є той, про існування якого люди ледь розуміють. Хороший лідер не скаже: «я зробив це», тільки: «ми зробили це».

Поради:

  • Харизма, безумовно, є корисною, але не потрібно, щоб бути лідером. Те, що дійсно необхідно – це комунікативні навички.
  • Лідер завжди повинен практикувати те, що проповідує. Ви швидко втратите довіру, будучи лицеміром.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *